VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pita
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2020 08:46
Zdieľať na Facebook

VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa pita »

Zdravím Vás,

Asi 5000 km po výmene rozvodov mi začalo niečo pískať ( hvízdať ) spod dekla rozvodov.
Mechanik zistil, že bol zrejme príliš našponovaný rozvodový remeň a mierne ho povolil a nastavil. Piskot prestal na tri dni, auto išlo celkom fajn. Odvtedy to robí už súvisle a pridali sa ťažšie a dlhšie ranné štarty, dym a zvýšila spotreba.
Nastavenie rozvodov je podla vyjadrenia mechanika v poriadku. Prosím, viete mi poradiť čo by to ešte mohlo byť ? Rozvody boli INA a majú najazdené 6000 km, vrátane vodnej pumpy.
Ide to od rozvodov..klinový bol zhodený a robilo to dalej.

Ď.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa dreeevo »

Zhodiť dekel rozvodov a naštartovať, vinník sa hneď nájde - vodiaca alebo napínacia kladka alebo pumpa. Neviem síce, čo je u teba moc našponovaný remeň, keďže na napínacej kladke je indikátor napnutia. Ak to bolo naozaj napnuté na max. tak odporúčam kontrolu remeňa.
Je smutné, že 20 rokov tu máme technológiu rotačného TDI a mechanik po výmene rozvodov neskontroloval a hlavne nenadstavil predvstrek na čerpadle, preto tie ťažké studené štarty + spotreba. TDI graf je asi v tom servise neznámy pojem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lenže je to ešte smutnejšie.Oni pokojne nahodia rozvod,kolo na vačke nemajú sťahovák takže ho neuvolnia,zato na záver urobia TDi graf a na nesprávne urobené rozvody ešte urobia predvstrek.
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

dookola kazdemu pisem - navstevujte iba profikov na dany typ auta / motora
ak ti to robil "univerzalny" automechanik, tak zial ako uz asi sam vidis, nedopadlo to dobre
inak kladky INA sa zvykli u motora 2.5TDi poskodit aj same, cize odvtedy INA u mna nie je znacka ktoru by som pouzil
ak by sa mi stalo ze si jazdim na silne napnutom remeni tak bez vahania by som nielen uvolnil remen ale VYMENIL vsetky diely ktore si uzivali silne napnuty remen. Vyrobca totiz nepocita s idiotmi a aj pri kvalitnom lozisku kladky ci vodnej pumpe automaticky pride k velkemu opotrebeniu. Otazne je ked druhovyrobcovia davaju doporucenie na vymenu rozvodu uz po 60.000km namiesto beznych 90 az 120tkm ci sa jedna o kvalitu ... Skratka chod za profikom nech ti to cele urobi nanovo s novymi dielmi a od idiota pytaj peniaze co si mu dal.
Druha moznost je, ze sa ten idiot bude ucit na tvojom aute a este si pritom nezabudne zakazdym opytat peniaze a ked ti roztrhne rozvod tak sa vyhovori na nekvalitne diely :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako sa rozpozná profík od neprofíka??? Všeobecne , nielen pri automechanikoch, trebárs aj pri doktoroch? :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa dreeevo »

Pre zadávateľa :

https://www.mojevideo.sk/video/1bf85/ak ... r_tdi.html

Pustiť svojmu mechanikovi od 26:50 do 32:20

Nie je to žiadna raketová veda :-\
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 14.12.2021 14:13 Ako sa rozpozná profík od neprofíka??? Všeobecne , nielen pri automechanikoch, trebárs aj pri doktoroch? :3dcline:
dnes uz nijako.mechanikov,lakyrnikov,doktorov,zubarov je uz malo.uz sa musis objednavat 2-4 tyzdne dopredu.cize beries kazdy termin a je to fuk kto robi.
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa seven549 »

seven549 napísal: 14.12.2021 19:11
oco13 napísal: 14.12.2021 14:13 Ako sa rozpozná profík od neprofíka??? Všeobecne , nielen pri automechanikoch, trebárs aj pri doktoroch? :3dcline:
dnes uz nijako.mechanikov,lakyrnikov,doktorov,zubarov je uz malo.uz sa musis objednavat 2-4 tyzdne dopredu.cize beries kazdy termin a je to fuk kto robi.ja mam zubara mladeho ukrajinca ktory na sk uz prebyva 7 rokov a som spokojny.a uz robi sam na seba podnika a ide mu to kvalitne materialy uziva nove postupy pozna uz ani odstiepeny zub nevrta rovno modeluje .coskoro aj doktora budem musiet hladat druheho.mojmu uz zvoni coskoro penzia.inac dobry mechanici su tiez na ukrajine.aj klimu uz som tam poslal kamosa spravit a spokojnost.dokonca napln klimy za tretinove ceny.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal: 14.12.2021 14:13 Ako sa rozpozná profík od neprofíka??? Všeobecne , nielen pri automechanikoch, trebárs aj pri doktoroch? :3dcline:
Profik je vybukovany na cele tyzdne a mesiace dopredu, nema cas na dlhe reci, nekeca ako stara Blašková, jeho pracovne prostredie je na 10x vyssej urovni, jeho cennik je na normohodinu vyssi ale vysledne ti usetri cas, peniaze, starosti a zdravie.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa oco13 »

Teda pri autách je jednoduchšie kúpiť iné, ako čakať na profíka a od určitej cenovej hladiny je oprava nerentabilná. Pri doktoroch skôr umriem ako sa dostanem na radu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco13 napísal: 16.12.2021 20:27 Teda pri autách je jednoduchšie kúpiť iné, ako čakať na profíka a od určitej cenovej hladiny je oprava nerentabilná. Pri doktoroch skôr umriem ako sa dostanem na radu. lol
Doktorov je lepsie obchadzat ...
Presvedcia ta ze mas problem aj ked ho nemas, to ta psychicky polozi, stav sa ti zhorsi. Naviac ti predpisu lieky (ved chcu ist na dovolenku ktoru maju zadarmo od farma-mafie za predpisovanie ich drahych liekov). Tie lieky ti dojebu dalsiu "suciastku" v tele a na to predpisu dalsie a dalsie a dalsie lieky az sa zbadas ze si dojebany, žereš 10 typov liekov a nakoniec si z toho vycerpany fyzicky aj psychicky a taky clovek tak ci tak zomiera mozno este skor ako keby problem neriesil ....
Radsej si dat poldeci, pivo, zapalit cigu a zožrať slaninu ako verit doktorom :-)
Niektori doktori sa ani netaja tym, ze najdlhsie ziju ludia ktori ani nevedia o svojej diagnoze - ziju s nou 10 rokov, zatial co ludia ktori to riesia cez doktorov ziju 2 mesiace az 3 roky - podla viery v uzdravenie cize podla toho nakolko sa nechali zlomit - presvedcit o chorobe...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW GOLF IV 1,9 tdi 81 kW

Príspevok od používateľa a566 »

mrtvy/zdravy pacient nie je zdroj zisku. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: scarfer99 a 42 neregistrovaných