VW Golf VI - chýba chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI - chýba chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa x55 »

Zdravím, pred mesiacom som kúpil Golf VI 2.0TDI 81kw, pár dní po kúpe som skontroloval aj hladinu chladiacej kvapaliny bola v norme, dnes som naštartoval a po rozjazde mi vyhodilo hlášku "skontroluj stav chladiacej kvapaliny", po kontrole som zistil že chladiaca kvapalina je uplne na dole len trochu v nádržke, kam sa mohla ostatná vypariť? Od kúpy som prešiel cca 800km, a jediný zásah ktorý som robil v aute bola výmena autobatérie minulý týždeň.Pri kúpe som automaticky kontroloval olej, nebol ani náznak že by voda išla do oleja. Ďakujem za rady.

Ešte sa chcem spýtať potrebujem doliať aby som mohol aspoň cez sviatky jazdiť našiel som na benzínke priamo nariedenú presne túto https://m.heureka.sk/kvapaliny/sheron-a ... l/#prehlad len na etikete bolo napísané že je nariedená z G12+ a ja mám na nádržke napísané g12 a myslím že taká je aj v aute, môžem tam doliať tú g12+?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je náplň G12 tak je možné doliať G12+
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak nemáš mláčku pod autom, sú nasledovné možnosti:
- voda sa dostáva do oleja
- voda sa dostáva do spaľovacieho priestoru
- voda tečie tak pomaly, že sa stíha odparovať a pod auto nekvapká

To posledné sa mi stalo a môžem ti povedať, skoro dva mesiace som pátral, kde to tieklo po hadici po kvapkách...
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Kebyže to tečie pomaly tak by mi nevytiekla celá nadobka po cca 800km.Pred 800km bolo pekne na max a dnes je tam úplne málo. Takže to musí asi tiecť alebo niekde miznúť dosť.Ale aj tak mi príde zaujímavé že dnes som išiel preč autom jazdil som do kopca a pod.a ani náznak že by niečo s chladením prebliklo, a zrazu auto odstavím naštartujem za hodinu a hneď problém? Príde mi to minimálne dosť zaujímavé, ak máte niekto postrehy, rady budem rád.
majco151
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majco151 »

Dosť často na týchto autách povolí chladič EGR a chladiaca náplň mizne tadiaľ.
Alebo ak je vo výbave teplovodné webasto(Touran to má bežne čo výbave)
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,niečo podobne sa dcere dialo na golf 4 1.6 SR,voda sa stracala,nikde ani stopy po teceni,v oleji takisto nic,svagor to natlakoval cez nadrzku takym pripravkom a bola prasklina na takej velkej plastovej trubke co sla priamo na hlavu motora od termostatu,prasklina bola pozdlzna,za studena nic netieklo,ked sa to zohrialo tiekla malicko ze sa to stihlo odparit.Skus to odtlakovat cez tu nadrzku potom pozeraj ci to niekde netecie.
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Tak dnes doobeda som dolial medzy rysky, bol som sa previezť cca 1km zaparkoval, a asi po 30min som pozrel a bolo tam asi o pol centimentra menej ako som nalieval? Je možné ze si to potiahlo do systému?Alebo tam bude taký veľký únik? Zajtra to ešte skontrolujem pred jazdou.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Par krat som toto riesil ci na 1.6 tdi alebo 2.0 tdi a tiekla vodna pumpa a auta mali okolo 120 000 km najazdenych.
Minulý týždeň som mal v dielni 1.6 tdi nemala ani 110 000 km a pumpa mala volu tak 2mm v oske.
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Ešte som si spomenul keď som dolial a naštartoval počul som asi max 10 sekúnd po štarte taký šúchavý/škrípavý zvuk niekde pod nádržkou chladiacej zmesi, žeby ložisko vodnej pumpy? Alebo to bol len motor kým pretlačilo olej systémom? Po 10 sekundách zvuk utíchol.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Tak tam by som pozrel na rozvody... 170€ cca material 80€ robota za 3 hodky hotove...
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

rozvody menené 50000km dozadu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VI - chýba chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa oco13 »

x55 napísal:Zdravím, pred mesiacom som kúpil Golf
Prvé a základné pravidlo pri kúpe auta je - ihneď po kúpe pomeniť oleje a rozvody - na slovensku to platí trojnásobne. Ak by aj informácia o 50t km bola pravdivá , nevieš kolko je to rokov a čo sa s autom dialo počas tých km. Nevieš ako boli tie rozvody menené, či aj kladky napínaky a vodná pumpa. a keď je auto okolo 200t km mali by sa riešiť aj vačky a hydroštely . Presnejšie info je v támach M. Hlavatého.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Oco toto je comonrail tam uz to neplatí vačky hydrostely.
wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

x55 napísal:rozvody menené 50000km dozadu.
Otázka je ake tam kto dal a ci vymenili pumpu.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

ked by som mal takto strieľať do vetra s diagnostikou, tak najpravdepodobnejsie z opisu by som to videl na ten EGR chladič.Asi notoricky problem tejto cr generácie motorov od golfa az po crafter, ked to vodu papka. To by som dal preveriť...
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných