VW Golf V - Na volnobehu strašne počuť zvuky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - Na volnobehu strašne počuť zvuky

Príspevok od používateľa Turi83 »

Caute,

v lete 2009 som menil komplet spojku na mojom G5-ke a teraz v poslednej dobe na volnobehu strasne pocut spojku ako keby rapcala.Ked zatlacim spojku tak prestane a ked ju vypustim zas to pocut. Nejake napady co to moze byt ?

Vdaka
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

cau, k

kolegovi na tom istom aute robilo to iste , ako keby na volnobehu rapcalo, musel vymenit komplet spojku s loziskom a mal poriadne dodrbany aj zotrvacnik. Potom uz no probs.


:41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2: :41c2:
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

to hadam nie ? ani rok nema tato prevodovka takze dufam nic vazne.este niekto nieco ?
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

skor zotrvacnik,nie spojka..
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

vsetko bolo menene v lete aj zotrvacnik
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

A to po koľkých km ti spojka odišla, a kde ti to robili a čo to bol za výrobca tej spojky,skús to reklamovať šak to nemá ani rok. Ja som ešte spojku nemenil ani na firemných a ani svojom aute skôr ako po cca150t, na fabke benzín mám254T a ide v pohode. :41c2:
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

mam najazdene cca 13000 km a je to valeo
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

ja som na mojej octavii tiez daval novu spojku a robi to iste a nemienim to rozoberat.....kamaratovi tiez na vectre toto iste robilo...po 10 000km prestalo.....jedina vec co v tom moze zgriet je vytlacne lozisko o tanier lebo preklzujea ked ju vytlacis vyrovnuju sa otacky s motorom...a inak darmo to rozoberes aj tak nic nenajdes..:)
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

a este jedna vec musime aj nad tym rozmyslat ze ked vytlacis spojku tak prevodovka stoji...tzn...ked si mal dole prevodovku nepoobracal si ju?ci bez toho sa ani vybrat neda sak...ja som este nad tym rozmyslal ci zelezne pilinky opotrebovania co su v prevodovke ci sa nedostali do lozisiek...vyskusajme vymenu oleja v prevodovke...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

robo7236 napísal:a este jedna vec musime aj nad tym rozmyslat ze ked vytlacis spojku tak prevodovka stoji...tzn...ked si mal dole prevodovku nepoobracal si ju?ci bez toho sa ani vybrat neda sak...ja som este nad tym rozmyslal ci zelezne pilinky opotrebovania co su v prevodovke ci sa nedostali do lozisiek...vyskusajme vymenu oleja v prevodovke...
Keď v prevodovom oleji bude metalíza z kovového oteru,je dôvod sa na ňu pozrieť.Som za myšlienku,že sa aj pri výmene čosi prehliadlo.Dnes si pomali ludia začnú doma operovať slepáka,len to niekedy nie je to najšťastnejšie a ani najlacnejšie.Ja som už riešil v živote také sci fiction čo sú ludia schopný,že verím aj v nemožné.Nakoniec zatĺkajú do nemoty že tú blbosť urobili sami,ale čo si budeme nahovárať.Zďaleka prišiel,môže hovoriť čo chce.
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

bol som za mechanikom a hovoril ze je to spojka, takze ani pred rokom som menil komplet spojku a teraz idem reklamovat takze zas ten isty scenar ako v septembri 2009. :trunk:
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

mhlavaty napísal:
robo7236 napísal:a este jedna vec musime aj nad tym rozmyslat ze ked vytlacis spojku tak prevodovka stoji...tzn...ked si mal dole prevodovku nepoobracal si ju?ci bez toho sa ani vybrat neda sak...ja som este nad tym rozmyslal ci zelezne pilinky opotrebovania co su v prevodovke ci sa nedostali do lozisiek...vyskusajme vymenu oleja v prevodovke...
Keď v prevodovom oleji bude metalíza z kovového oteru,je dôvod sa na ňu pozrieť.Som za myšlienku,že sa aj pri výmene čosi prehliadlo.Dnes si pomali ludia začnú doma operovať slepáka,len to niekedy nie je to najšťastnejšie a ani najlacnejšie.Ja som už riešil v živote také sci fiction čo sú ludia schopný,že verím aj v nemožné.Nakoniec zatĺkajú do nemoty že tú blbosť urobili sami,ale čo si budeme nahovárať.Zďaleka prišiel,môže hovoriť čo chce.
veru, posledný prípad spred mesiaca... fiat punto... rameno a silnetblok prevodovky priviazaný drôtom - z dôvodu vytrhnutia matíc, resp. šróbov pri zjavnom pokuse vymeniť si to doma svojpomocne - zákazník len povedal, že doteraz to chodilo dobre a naraz sa mu rozkývalo niečo vpredu a nedá sa s tým jazdiť. On sa toho svätosvete nedotýkal....
Turi83
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 15.05.2009 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Turi83 »

mno bol som za druhym mechanikom z autom a on mi tvrdi ze zo spojkuo nie je nic ze to bude skor s prevodovkuo ale prevodovku mam novu tiez takze teraz neviem.uz sa to zacina komplikovat :b:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných