VW Touran 1.9tdi ´04 - Žerie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raidmax
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28.02.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

VW Touran 1.9tdi ´04 - Žerie olej

Príspevok od používateľa raidmax »

Chlapi zdravím Vás,

potrebujem poradiť ohľadom VW touran 2004 1.9 TDI 77Kw PD najazdené 160400 - poctivé nestáčané. Mal som auto v servise - autoves - z problémom že som mal prasknuté tesnenie pod hlavou a žralo mi vodu voda netiekla do leja ale do výfuku - valca - podotýkam auto nemalo žiaden iný problém len VODU. No po výmene tesnenia pod hlavou my auto žerie OLEJ na 400km 0,5lit oleja čo mám z tým robiť v servise mu nechcú uznať reklamáciu lebo to vraj nesúvisí z tým čo robili oni. No pred tým 160 000 nezožralo ani kvapku navyše proste od výmeny do výmeny oleja to bolo v pohode bez dolievanie. V servise mi tvrdia že to je Turbo ale to sa mi nezdá lebo pre opravu tesnenia to nerobilo spotrebu oleja a tiež auto ide normálne má ťah. No za studena dymí na modro - to znamená že žerie olej. Až sa ohreje tak už normálne na čierno po prudkom vytočení 4500ot. a uvoľnení na bežné otáčky.
Chlapi poradte mi kde je zrada a ako mam teraz postupovať za servis hlavy som vyhodil skoro 650€ a teraz toto ??!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

slovenska obchodna inspekcia plus osobna navsteva importera a popis situacie s fakturami.
syncro
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 31.10.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa syncro »

ja som mal passat, vymenil 3x motor ,asi som nekupil ten spravny a spotreba bola este vysia , teraz lietam na forde a ten olej nezerie , hura
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

ked voda mizla do vyfuku, nemoze byt touto zavadou sposobena zvysena spotreba oleja...jedine v pripade, ze si vodu dolieval neskoro, motor sa prehrieval a pomaly odchadzali kruzky a zvysovalo sa opotrebenie stien valca...teraz po oprave/vymene hlavy uz poskodeniu tychto casti motora nie je pomoc...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Tiez je otazne ci tu tvoju hlavu dali zrovnat alebo nie.

podla mna to nie je otazne - pan zaplatil 650e v servise, do toho sa rovnanie hlavy, rozborka zborka motora a tlakova skuska neda zmestit. V autorizovanom servise urcite neda.
raidmax
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28.02.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raidmax »

Pokiaľ auto žralo vodu tak nežralo žiaden olej ani kvapku ale teraz po oprave nežerie vodu no žerie olej a to hodne. Auto z tým že žralo vodu chodilo asi mesiac a spravilo cca 300km aj ta spotreba bola na 300km 1,5 litra takže nie až taká hrozná a robia sa s ním len krátke 20-30km trasy takže určite sa neprevarilo no opäť hovorím že nežralo nikdy žiaden olej a po oprave: výmene tesnenia, z frézovania hlavy, tlakovej skúške a následnom poskladaní v servise začalo žrať olej a ak dovtedy nežralo olej tak nevidím dôvod prečo by malo teraz žrať a k tomu ešte aj v takej miere na 400km 0.5Lit ?? tak nech mi nikto nehovorí že to nesúvisí z opravou hlavy. Alebo to len tak ako v servise hovoria že samé od seba začne žrať olej - cez turbo ?? Viem ako sa prejavuje poškodené turbo, ale to na mojom aute ani len nikdy nepískalo a ani nehučalo a ani nepíska či hučí a taktiež auto pred opravou nikdy nedymilo a teraz dymí a za tepla zle štartuje. Tak to musí nejako súvisieť z predošlou opravou hlavy ??

Na faktúre je rovnanie a tlaková skúška hlavy a bolo to robené v Spišskej Teplici.
marijko
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 26.09.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marijko »

Ak sú teraz problémy s dymivosťou a olejom a pred tým neboli, je možné, že je zle nastavený rozvod. Možno by bolo dobré skontrolovať nastavenie rozvodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných