VW Sharan 1.9 TDi - Automat, vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gepeto33
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.02.2010 19:54
Zdieľať na Facebook

VW Sharan 1.9 TDi - Automat, vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa gepeto33 »

Dobry den,

chcel by som sa spytat na VW Sharan z automatickou prevodovkou. Aka je spolahlivost, ci nieje lepsie sa rozhodnut pre manualnu, zivotnost atd.
Pocul som este, zevraj sa robili automaty aj zo 4 stupnovym prevodom.

Ďakujem za vase informácie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z hladiska spolahlivosti a servisnych nakladov je manualna prevodovka jednoznacne lepsia ako automat.

na automatoch totiz nikto nevymiena olej, filter a necisti aspon olejovu vanu toho hodne komplikovaneho mechanizmu a potom to tak aj vyzera. Navyse to zaklincuju autorizovane servisy ktore su sproste a proste nevedia o tom ze treba ten olej vymienat.

manualnych prevodoviek zozenies pouzitych do 300eur kolko len chces, skus presondovat trh s automatmi a potom sa este budeme bavit o tom ci tie automaty co najdes nebudu nahodou v horsom stave ako ten co mas na aute...

atd, atd, mohol by som dlho, avsak odpoved na tvoj okruh zaujmu je jasna : manual je menej narocny na prachy pretoze je spolahlivejsi a lahsie zohnatelny v pripade problemov.
gepeto33
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.02.2010 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gepeto33 »

A da sa to v pripade poruchy,prerobyt na manual?Este to by ma trosku zaujimalo :3035:
pe-to
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 25.03.2010 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pe-to »

ak si nekúpil automat-ani nekupuj.prerobit sa to dá len je stým veĺa roboty a dosť investovania.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

gepeto33 napísal:A da sa to v pripade poruchy,prerobyt na manual?Este to by ma trosku zaujimalo :3035:
vsetko sa da...ale ta cena, ktoru by si za to zaplatil je absolutne neadekvatna.
Cosmo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 04.08.2009 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cosmo »

Všetko sa dá, ale potrebuješ nato nové diely ako spojka, prevodovka, natiahnuť ovládanie spojkového pedála, zotrvačník. A niektoré autá majú RJ motora prepojenú na RJ automatickej prevodovky. Ďaľšia vec že v TP máš napísané automat...

Jazdím aj na automate aj na manuálnom radení. No cez víkend a pekné dni by som prijal manuál, kdežto po pracovnom dni som rád keď sadnem do automatu a pajdám domov :). Mám dobre cez 300 000 km na automatickej prevodovke, mení sa pravidelne olej, vyššie spomenuté čistenie vane + filter a neni problém...

otázka čo preferuješ?
gepeto33
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.02.2010 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gepeto33 »

Mam na ruke automat,a neviem sa este rozhodnut :b:
kapor31
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 31.10.2009 21:43
Zdieľať na Facebook

mas na mysli strieborny sharan z Pezinka ten nevyzera zle

Príspevok od používateľa kapor31 »

gepeto33 napísal:Mam na ruke automat,a neviem sa este rozhodnut :b:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Mam na ruke automat,a neviem sa este rozhodnut

klasika = ked je v dobrom stave (co je problem na automate zistit!), ked ho predava znamy a vies ako s tym jazdil a hlavne to udrzoval, ked to chces do velkeho mesta s castymi zapchami... lebo ked jazdis prevazne po dialnici tak trikrat preradit za 200km nie je az taky problem.

ja osobne preferujem manual a trepem medzi prevodmi medziplyn. Radost z jazdy a z techniky... Ale automat ma tiez svoje obrovske vyhody. Napriklad pre babu s dietatom do mesta je to supervec. Moja stara tiez nechce automat ani pocut :)
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Pokial je ten automat v dobrom stave,tak to kludne zober.Ale rataj s tym ze servis bude o nieco drahsi.
A ked sme uz pri tom ze na automate nikto nemeni olej,kolky menia na manualoch?Nikto!!!Alebo len par ludi co sa tomu rozumie.Takze to nieje len o tom ze na automate nemenia,ale ani na manualoch.Akurat u automatu je potom drahsia oprava.Ale ked sa to tak vezme.Co cakate ked ma clovek vyhladnute auto za 4000 euro a na ucte 3000 a silou mocou chce zjednavat.A ked sa mu podari ho kupit tak chudak nema ani na prepis a uz vobec nije na nervis.To je slovesky nrod.90% ludi takto kupuje auta.Tot moj nazor
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mp3turbo napísal:> Mam na ruke automat,a neviem sa este rozhodnut

klasika = ked je v dobrom stave (co je problem na automate zistit!), ked ho predava znamy a vies ako s tym jazdil a hlavne to udrzoval, ked to chces do velkeho mesta s castymi zapchami... lebo ked jazdis prevazne po dialnici tak trikrat preradit za 200km nie je az taky problem.

ja osobne preferujem manual a trepem medzi prevodmi medziplyn. Radost z jazdy a z techniky... Ale automat ma tiez svoje obrovske vyhody. Napriklad pre babu s dietatom do mesta je to supervec. Moja stara tiez nechce automat ani pocut :)
no vidíš Lubo, moja zase za manual nesadne ani ak by mala preparkovať o 100 metrov dalej...preto máme obe autá automaty. ano, treba tam meniť olej, hydr.filter,ale zatial si nemožem sťažovať. pár rokov nám to jazdí bez závad a to nemáme nové autá.
katar
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 08.10.2008 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa katar »

automat je pre ženy a manuál, pre Formuliarov. :40bd:
Rozmýšlaj, len také pohnutie na križovatke????????????????
Hned ti pošlem, 500euro, ak s manuálom odpáliš skôr na križovatke, alebo pri predbiehaní ako Automat.
Poď 85Kw Sharan, manuál- 85Kw Sharan automat!!!!!!čo myslíš, kto bude skorej.

A druhá vec, vysveli my význam, stále kopať ľavou nohou a kutať, kutáčom, ako ked prehadzuješ ohnisko!!!!
Zeber diaľkove od televízora a hned ho zahod, a prepínaj ručne, načo si ulahčuješ, taký nezmysel ako je kukať TV dialkovým, ked môžeš vyskakovať a prepínať a pozeraj ešte Čierno-Bielo, načo ti je farba.

Ano je to komplikovanejšia prevodovka, ale okolo vás asi nejazdia BMW, Audi, Mercedes,, VW alebo Citroen C3????už aj ten ma automat, ani nevieš, čo okolo teba jazdí:
a sedia v tom chlapy.
Tak to či je to pre ženu, alebo mumáka tu netreba preberať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných