VW Sharan - Záruka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

aha, tak som to zle pochopil, nevadi...vysvetlene... :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som to takisto zle pochopil, otvorene poviem ze som mal dojem ze nabadas ludi aby podla vole tych lozisk skusili odhadnut kilometre a tak ako Laura hovori nic taketo nie je mozne pred kupou auta (a tam smerovala aj moja otazka).

jasna vec, vsetko vysvetlene, tiez som nechcel vyvolat vojnu :)

bohuzial toto je ta vec preco vseobecne existuje odrbavanie na kilometroch : nie je mozne pred/pri/pocas kupy auta realne ohodnotit jeho stav. Vzdy je to taky odhad. Darmo sa budeme bavit o tom ze sledujte opotrebenie pedalov, radiacej paky, volantu a sedaciek v aute... kazdy hajzel co kupi auto s 580.000km ZA VELMI LACNE PENIAZE od nejakej firmy ktora to auto vyjazdi do tla... kazdy takyto hajzel nema problem zainvestovat 4000 korun za vymenu vsetkych spomenutych veci. To je naozaj to najmenej.

takisto akekolvek ine prejavy vysokokilometroveho auta sa daju v 99% vynikajuco zamaskovat. Motory, prevodovky a technika vseobecne na drahych autach spred roku 2006 (teda pred krizoua setrenim a tlakom na cenu na kazdom milimetri auta, na kazdej suciastke) vydrzali bez mihnutia oka 2/3miliona kilometrov takze z tejto strany takisto priestor nevidim. Vymenit buchotajuce tlmice, capy alebo stabilizatory na vysokokilometrovych autach tiez nie je nic drahe, predne tlmice na viacmenej kazde bezne auto zozenies za 2500 korun, capy su otazka stokorun, stabilizacna tycka takisto... prebehnut auto lestickou a pastami... cize hajzel respektivne jeden jeho zamestnanec si da jeden den roboty a zodrate hnusne zhumplovane auto sa s nakladmi priblizne 10.000 korun zmeni na krasavicu nevidanu.

hajzlovi sa to stale neskutocne oplati. Priklad z praxe : firma predala oktaviu 2000 s 580.000km do bazaru, v ten isty tyzden bola predana so 110k na tachometri. Len tak zo srandy ju boli pozriet ked ju clovek vycapil na internet s fotkami a trosicku mensim cislom... normalne kukali ako to auto omladlo, ako bolo vylepsene. Kupena za 120.000 korun (to boli este koruny), predana za 210.000korun.

Mas dojem ze ten bazar mal motivaciu investovat do auta par tisic korun na omladenie? Ja ten dojem mam.

Bohuzial.

a potom to pride... o polroka o rok neskor. Nevinnemu nic netusiacemu novemu majitelovi.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných