prozba o passat kombi rv.2006

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tymi takmer siestimi litrami suhlasim, bez problemu. navyse ked zahrnuju mimomestsku premavku...



> Turbo prečo by musel kúpiť pašíka so stočenými km?

pretoze je sviatocny vodic. Kedze je sviatocny vodic, autam nerozumie do takej miery ako by bolo treba. A preto ho niekto obtiahne lebo s obrovskou pravdepodobnostou bude hladat auto podla ceny "A MAXIMALNE DO 100.000KM". Vies ako to chodi...

kurnik ja sa chcem verejne ospravedlnit ale mna zase ten passat zase tak nastartoval jak howado. Na keru marju je sviatocnemu soferovi passat? Aby susedia videli?! Preco nie oktavku z rovnakeho rocnika ktora je kus lacnejsia a pritom ponuka takmer rovnaku vybavu, s rovnakymi motormi, takmer rovnake jazdne vlastnosti (pre sviatocneho sofera NEROZPOZNATELNE AJ OD FERRARI ENZO), takmer rovnaky vnutorny priestor a podobne...

proste zase vidim ten passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat passat tak mam krvave pred ocami.



> Ja osobne poznám viacero ľudí ktorí kupujú každé 3-4 roky
> nové auto a to 3-4 ročné predávajú a nestáčajú kilometre

ja tiez poznam takych. Je to moja socialna siet, kamarati, kolegovia, samozrejme ze taki ludia existuju. Chlapcisko z Levic co sedi hned vedla mna ma v rodine zopar aut ktore maju 5rokov a menej ako 35.000km... neviem sice naco im tie nove auta su ale od jeho rodiny by som si kupil auto hocikedy :) dokonca aj tak ze mi povie farbu, typ auta, pribliznu vybavu a ja poslem peniaze dopredu na ucet :)
mareno13
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01.05.2006 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: prozba o passat kombi rv.2006

Príspevok od používateľa mareno13 »

fuchs714 napísal:čaute chalani chcem kupiť volswagen pasat kombi 1,9tdi ten novši rv.2006 kw 74,101ps aku to má spotrebu,hovoria mi že velku poradte
ked mas zaujem o toto auto tak si najprv nastuduj co chces kupit a nie co ti povie len nejaky "mechanik" . prvom rade model ktory chces kupit ma oznacenie B6 3c ,a ak mas zaujem o motor 1,9TDi tak ho v 74kw prevedeni urcite nekupis,vyrabali sa len s motorom 77kw. priemerna spotreba sa hybe v pohode okolo 6L/100km,no mal som uz aj priemer 8l,vsetko zalezi na sposobe a mieste jazdy.dlhodobo u mna nieco pod 6L
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ak sa ti prasak páči, tak si ho kúp, diesle od VW sú vo všeobecnosti na spotrebe veľmi dobre. Jediné čo sa im dá vytknúť, tak je hlučnosť, ale spotreba určite nie :-)

Niektorý jazdia 3,14 a niektorý za 9 ťažko povedať, ako budeš na tom ty. Skrátka z diesel-ov má najlepšiu spotrebu na úkor hlučnosti.

O krádežiach a takých veciach sa nebudem baviť. A či je slabí alebo nie ide o to, čo si mal doteraz.

Ja mám 96 kW po čipe cca. 119 a pre mňa je otcov passat slabý, čo sa týka zrýchlenia ale diesel tu svoju silu na ťahanie jednoducho má !!! akurát nebudeš pretekár

A komentáre typu passat je šrot a sú iné autá a tak, z toho si nič nerob. Skrátka koľko ľudí toľko názorov. Dostupnosť dielov a možnosť opravy u dedinského mechaniku sú výhody, ktoré mnohé značky veľmi nemajú :-(
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Dostupnosť dielov a možnosť opravy u dedinského mechaniku sú výhody, ktoré mnohé značky veľmi nemajú


ano, len treba zase opatrne - dovolim si tvrdit ze 99% dedinskych opravarov nema ANI PARU o tom co to je turbo a ako sa opravuje eventualne len cisti. To iste plati o podtlakovej regulacii variability turba, vstrekovacoch, komplexnej diagnostike ako takej, nastavovani xenonovych svetiel, troubleshootovani automatickej prevodovky, komfortnych jednotiek v tomto aute, automatickej klimy, bufika a nezavisleho kurenia (ok, v passate nie je standartne), plus miliona dalsich veci.

Rit palovu, kamarade existuje obrovsky malo servisakov ktori vedia poriadne vymenit posrate ROZVODY na tomto aute! Respektive vymenit ano, ale tak ze tri stupne ich nastavia mimo a potom budes kukat... vysoka spotreba, auto nestartuje teple, dymi pri zatazi atd. A vies preco? Lebo si nevedia nastartovat blby VAG (dokonca ho ani nemaju) a pozriet dve blbe cisla.

To je cele.

Preboha ved sa len pozrime na to kolko je na tomto fore tem ze AUTORIZOVANY SERVIS nevedel co je autu... ci je to passat alebo audi, za posledny tyzden evidujem tri take temy v hlave. A ta technika je uplne rovnaka, diagnostika je uplne rovnaka, problemy su uplne rovnake, ba dokonca aj suciastkova zakladna je skoro rovnaka.



ano, brzdy ti vie vymenit kazdy. Ale to vie na kazdom aute.

cize ani tento argument neberiem za vaznu vyhodu pre sviatocneho sofera.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

myslel som obrazne dedinského mechanika :-(

zase nie každý vie všetko, ale je ich viac ako na iné značky.

Zase ma neber úplne za slovíčka ??? Turbo sa bude srať na všetkom, ak to bude s turbom, či benzín či diesel. No kde sa neserú vstrekovače, teda v akej nafte sú bezproblémové? čo skôr opravia VW automaticku, alebo z hondy, toyoty alebo inej značky ??

No, v ktorom autorizovanom vôbec niečo vedia ?? Málo kde, tí vedia akurát tak čítať počítač, keď im napíše chybu, vyhľadá v príručke čo treba celé vymeniť, nie prečistiť ale vymeniť.

Pýtal sa na diesel a nie na benzín, tak mu odpovedám na diesel.

Jasné, lepšia voľba je možno benzín+plyn ale nie každý tomu plynu verí, že to neprdne :-(

Tak ako sú na hovno mechanici, tak sú na hovno aj LPG-čkári. A niekto nie veľmi rád má zatrepaný kufor nádržov na plyn. Pri sviatočnom jazdení asi nekúpi benzín plus vyhodí za plyn 30 tisíc sk.

A ak by sme boli už pri tych poruchách, tak aké by auto potom človek kúpil ???
Z roku 1990 ???? Na všetkých nových sa serie elektronika a hlavne tých najnovších. Doteraz by sme jazdili na žiguliku, lebo sa tam skoro nič nekazilo.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Zase na druhej strane je lepšie vedieť o nejakých chronických poruchách a tým pádom aj o pomoci pri týchto chronických poruchách a počítať s nejakou sumou za ne, teda rozumný človek si odloží na prípadný servis ak vie, že niečo také ho môže postretnúť.

Ako riešiť úplne neznáme problémy na iných autách, o ktorých nikto nikdy nepočul a nevie čo s tým asi môže byť, teda ani autorizovaný servis neregistruje.

Tie problémy sú jednoducho v tom, že dnes je móda mať diesel, aj keď som ho doteraz nemal. Je móda mať spotrebu čo najnižšiu a je to jedno za akých okolností, len aby tam svietil údaj 4 celá niečo. Ako hovorím, všetko je o ľuďoch. Ak nevie jazdiť, tak môže mať aj lexusa 8 valec a sa mu poserie .-( Koľko ľudí ani len netuší, že automat nemá len písmenko D a P, také niečo ako 3,2 to tam už jednoducho nevidia :-( Koľko ľudí dáva auto servisovať ?? Niektorý sú lenivý ešte aj ten posratý olej vymeniť !!!!! A keď dá olej, tak ani len netuší, že aj nejaký filter by trebalo, prípadne že aj iné ako olejové filtre tam sú.

Tu treba hľadať problém, a nie serie sa tu kopec VW group. Kopec pňakov si kúpi passata a doteraz chodilo na 120-tke a potom sa nie je čo čudovať, že passaty sú problémové v rukách takýchto ľudí. Keď vidím, že ja som v passate a ma chce obehnúť niekto iný, ta kdežeby som ja so studeným motorom bol pomalší !!!
DJMCJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01.11.2006 16:14
Zdieľať na Facebook

???

Príspevok od používateľa DJMCJ »

A to kde si nasiel 74kW passata rv.2006??? tych bolo velmi malo tych som predal len ale 20... kup si klasicku 77kW ten vie chodit za tie iste litre. cca 5,5-6,0 podla kolies a rocneho obdobia.len pozor na dvojliter siemensovy!!! :3035: ten nie!
Ghaur
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 14.09.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ghaur »

Turbo nerozculuj sa...zajtra sa to opyta niekto dalsi :d :D Tu si budes zdravie nicit ? Ked chce prasat nech si kupi :d :D
doktor75
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 14.10.2009 00:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doktor75 »

Turbo odpovedal si si sám prečo chce passat, lebo je to passat naj auto na svete lebo sused by sa mu z oktávie smial lebo on má na passata a on iba na oktáviu. Je to niečo nevysvetliteľné prečo sú ľudia na tieto autá zaťažený aj keď je veľa lepších spoľahlivejších, lacnejších .... atď áut. A to, že chce diesel sviatočný jazdec je zse ďaľší mýtus že strašne ušetrí.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných