golf3 diesel alebo benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jado
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2010 20:39
Zdieľať na Facebook

golf3 diesel alebo benzin

Príspevok od používateľa jado »

Zdravím chcem si kupit 3jkoveho golfa do 2000eur no neviem sa rozhodnut ktorú variantu zobrat.
ja by som chcel radsej diesel nejaky 66 kW no vybava u tychto vozidiel za takuto cenu je slaba takmer 0lova preto uvazujem aj o benzinovej verzii 85 kW, 2L kde je ovela lepsia vybava airbag vodiča, airbag spolujazdca, posilňovač riadenia, centrálne zamykanie, ABS, elektrické okná 4x atd. ale tu sa bojim o velku spotrebu.
viete mi poradit naco vsadit viac? či na tu spotrebu a diesel alebo na benzin a ovela lepsiu vybavu? no zase naftove motory vydrzia viac ako benzinove nie?
dakujem info.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Dobrá volba, ale moja rada je. počuvaj. Došetri ešte 500-1000€ a kup si 1,9tdi 66kw, niektoru z posledných kusov golf 3 vo výbave okolo r.v.97. tie autá maju všetky muchy vychytané, tie autá na rozdiel od strších bratov z rokov 92 - 96 nehrdzaveju a su takmer technologicky totožné s golf IV a navyše su velmi spolahlivé, málo papaju a su dobre spracované.
ano, design je už trošku zastaralý ale ak ti nejde o dizajn, je to najlepšia volba, čo si možeš vybrať za tu cenu. a to neisom velký fanušik VW koncernu,. lebo to čo behá dnes, passaty B6 s PD motorom, ktoré trpia na problémy elektroniky, spojok, zotrvákov a vstrekovačov, lebo je tam všetko nezosuladené a nekompatibilne montované-dvojhmoták v kombinácii s PD motorom-najhorší nápad...tak tieto VW by som ti v živote neodporučal, ale to najlepšie, čo z toho koncernu vyšlo su bud 5 valcové audi a6 2,5tdi od 85kw do 103kw alebo VW golf 3, 1,9tdi 66kw - posledné verzie. su o triedu kvalitnejšie spravené ako prvé octavky s rovnakým motorom aj ked je to rovnaká trieda.
v@jco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.10.2009 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v@jco »

tdi 66kw ked ti mudrci napišu že draha udržba na disel tak to ignoruj z vlastnej skusenosti tdi 81kw udržba takmer nulova každych 10 000 olej a to je asi všetko za 3 roky a 60 000 km len nafta a olej pri 210 000 odfajčene servo- použite fabia sdi 50e :200: ja neviem čo su žhaviče alebo trisky staruje na brnk aj pri -20
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

v@jco napísal:tdi 66kw ked ti mudrci napišu že draha udržba na disel tak to ignoruj z vlastnej skusenosti tdi 81kw udržba takmer nulova každych 10 000 olej a to je asi všetko za 3 roky a 60 000 km len nafta a olej pri 210 000 odfajčene servo- použite fabia sdi 50e :200: ja neviem čo su žhaviče alebo trisky staruje na brnk aj pri -20
nevieš čo su žhaviče? to ale nieje reklama pre dobrý motor, lebo žhaviče niesu lepšie v jenom motore a tie isté horšie v druhom... to nieje o žhavičoch. ano, je to dobrý motor, ale to neznamená, že nepríde čas výmeny žhavičov. ak odjazdíš 10 000km za rok, tak máš pocit, že ti vydržia žhaviče dlho, ale ak máš nájazd 50 000km ročne, žhaviče vydržia zrejme kratšie..a pritom to niejej závada. :3020:
v@jco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.10.2009 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v@jco »

to je uplne jedno III golf je auto pre normalneho človeka na bežne jazdenie a aj v nafte. tym chcem povedat že niektorý strašia že draha udržba ale na benzinaku netreba menit olej ,rozvody, sviečky? a dalej problemy škrtiacej klapky,lambda sondy .....atd chcem mu len povedat že na udržbu je uplne jedno či je to diesel alebo benzin aspon u III...... golf je spolahlive auto. zhodou okolností som dnes bol pre otca zajednat gIII 1.6b 55kw dovezeny z IT v super stave. aj na vw forach sa myslim dozvieš že posledny dobrý golf je 3ka
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

v@jco napísal:to je uplne jedno III golf je auto pre normalneho človeka na bežne jazdenie a aj v nafte. tym chcem povedat že niektorý strašia že draha udržba ale na benzinaku netreba menit olej ,rozvody, sviečky? a dalej problemy škrtiacej klapky,lambda sondy .....atd chcem mu len povedat že na udržbu je uplne jedno či je to diesel alebo benzin aspon u III...... golf je spolahlive auto. zhodou okolností som dnes bol pre otca zajednat gIII 1.6b 55kw dovezeny z IT v super stave. aj na vw forach sa myslim dozvieš že posledny dobrý golf je 3ka
chlapče, čítaj, lebo si uplne mimo!!! čítal si moj príspevok? píšem o golfe 3 len to najlepšie, len o blbostiach, kde obhajuješ to, že si nemusel meniť žhaviče sa len smejem. to nieje o žhavičoch.. ale to je jedno. čítaj všetko a potom píš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
v@jco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.10.2009 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v@jco »

petyy napísal:
v@jco napísal:to je uplne jedno III golf je auto pre normalneho človeka na bežne jazdenie a aj v nafte. tym chcem povedat že niektorý strašia že draha udržba ale na benzinaku netreba menit olej ,rozvody, sviečky? a dalej problemy škrtiacej klapky,lambda sondy .....atd chcem mu len povedat že na udržbu je uplne jedno či je to diesel alebo benzin aspon u III...... golf je spolahlive auto. zhodou okolností som dnes bol pre otca zajednat gIII 1.6b 55kw dovezeny z IT v super stave. aj na vw forach sa myslim dozvieš že posledny dobrý golf je 3ka
chlapče, čítaj, lebo si uplne mimo!!! čítal si moj príspevok? píšem o golfe 3 len to najlepšie, len o blbostiach, kde obhajuješ to, že si nemusel meniť žhaviče sa len smejem. to nieje o žhavičoch.. ale to je jedno. čítaj všetko a potom píš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
petyy asi si ma nepochopil ale ja som to nepisal tebe ale tomu chlapikovi čo založil temu tak neviem o čo ti ide.niekdo chce poradit tak pišem z vlastnej skusenosti nemam rad ludi ktory sa tu snažia vždy vyvolat nejaku hadku :38eb: preto na toto forum nepišem často a asi nebudem pisat vobec :3c90:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

v@jco napísal:
petyy napísal:
v@jco napísal:to je uplne jedno III golf je auto pre normalneho človeka na bežne jazdenie a aj v nafte. tym chcem povedat že niektorý strašia že draha udržba ale na benzinaku netreba menit olej ,rozvody, sviečky? a dalej problemy škrtiacej klapky,lambda sondy .....atd chcem mu len povedat že na udržbu je uplne jedno či je to diesel alebo benzin aspon u III...... golf je spolahlive auto. zhodou okolností som dnes bol pre otca zajednat gIII 1.6b 55kw dovezeny z IT v super stave. aj na vw forach sa myslim dozvieš že posledny dobrý golf je 3ka
chlapče, čítaj, lebo si uplne mimo!!! čítal si moj príspevok? píšem o golfe 3 len to najlepšie, len o blbostiach, kde obhajuješ to, že si nemusel meniť žhaviče sa len smejem. to nieje o žhavičoch.. ale to je jedno. čítaj všetko a potom píš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
petyy asi si ma nepochopil ale ja som to nepisal tebe ale tomu chlapikovi čo založil temu tak neviem o čo ti ide.niekdo chce poradit tak pišem z vlastnej skusenosti nemam rad ludi ktory sa tu snažia vždy vyvolat nejaku hadku :38eb: preto na toto forum nepišem často a asi nebudem pisat vobec :3c90:
však klud, všetko je v pohode, ok... :2f93:
v@jco
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.10.2009 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v@jco »

petyy napísal:
v@jco napísal:
petyy napísal:
chlapče, čítaj, lebo si uplne mimo!!! čítal si moj príspevok? píšem o golfe 3 len to najlepšie, len o blbostiach, kde obhajuješ to, že si nemusel meniť žhaviče sa len smejem. to nieje o žhavičoch.. ale to je jedno. čítaj všetko a potom píš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
petyy asi si ma nepochopil ale ja som to nepisal tebe ale tomu chlapikovi čo založil temu tak neviem o čo ti ide.niekdo chce poradit tak pišem z vlastnej skusenosti nemam rad ludi ktory sa tu snažia vždy vyvolat nejaku hadku :38eb: preto na toto forum nepišem často a asi nebudem pisat vobec :3c90:
však klud, všetko je v pohode, ok... :2f93:
:300f: ok nechame to tak :2f93: ........... :4012:
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

petyy napísal:Dobrá volba, ale moja rada je. počuvaj. Došetri ešte 500-1000€ a kup si 1,9tdi 66kw, niektoru z posledných kusov golf 3 vo výbave okolo r.v.97. tie autá maju všetky muchy vychytané, tie autá na rozdiel od strších bratov z rokov 92 - 96 nehrdzaveju a su takmer technologicky totožné s golf IV a navyše su velmi spolahlivé, málo papaju a su dobre spracované.
ano, design je už trošku zastaralý ale ak ti nejde o dizajn, je to najlepšia volba, čo si možeš vybrať za tu cenu. a to neisom velký fanušik VW koncernu,. lebo to čo behá dnes, passaty B6 s PD motorom, ktoré trpia na problémy elektroniky, spojok, zotrvákov a vstrekovačov, lebo je tam všetko nezosuladené a nekompatibilne montované-dvojhmoták v kombinácii s PD motorom-najhorší nápad...tak tieto VW by som ti v živote neodporučal, ale to najlepšie, čo z toho koncernu vyšlo su bud 5 valcové audi a6 2,5tdi od 85kw do 103kw alebo VW golf 3, 1,9tdi 66kw - posledné verzie. su o triedu kvalitnejšie spravené ako prvé octavky s rovnakým motorom aj ked je to rovnaká trieda.
...moja rec... :3dcline: :3dcline: :3dcline:
...sam mam G III tdi 66kw dva a pol roka,nabehal som zatial 46000km a som spokojny.mam posledny rocnik-98,4xairbag,klima,vyhrievane sedacky,el.okna,hmlovky,vyhrievane spetaky atd.cize slusna vybava...
...to boli este poctive tdi-cka...
vw
vwtino
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.10.2007 09:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwtino »

cavw,zabrdnem aj ja,mal som dva golfi,najskor 1,6 r.v.93-výbava ele šíber,a potom tdi 66kw GT r.v. 95, výbava full okrem kože abs,čo sa tíka hrdze len spodok dverí predných,na dieseli,na benzíne mi odišla iddučka, ináč o.k. a nabehal som 50000km a mal 160000km, na dieseli,ele.okná zlomené kable v prechodke,ele vetrak chladiča,a v motore semering na kluke,hydro-zdihadka,inač o.k.,nabehal som 60000km a mal 260000km,
suhrn:ked benzín tak nie vstrekovanie monomotronik! a diesel 66kw je na normalne jazdenie super,dobra spotreba ,celkom svižný a pokial sa on staraš,vydrží velmi vela!
ked chceš to naj tak kukni vw golf III 20jahre gti tdi
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

mas SS
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných