Prosim o radu(turbo)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rmarkos
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:03
Zdieľať na Facebook

Prosim o radu(turbo)

Príspevok od používateľa Rmarkos »

Zdravim vsetkych,tak asi tyzden som si myslel ze je vsetko v poriadku po vycisteni turba a turbo opat vypina:(((Automechanik skusal turbo opat vycistit v priebehu mesiaca bolo 2x von,citene,potom sa vymenila doza na turbe(podtlakovy ventil turba+panak co je na torpede,tyzden islo pekne,bez toho aby opat vyplo turbo a vcera ho hodilo do nudzoveho rezimu asi 10x....Co to moze byt?Vie mi niekto pomoct?Je tu niekto sikovny z KE kto sa vyzna do tychto veci?Ak ano som z KE,nech mi posle SS,alebo napise sms 0908646999.Velmi pekne dakujem
Rmarkos
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rmarkos »

Som zabudol jedna sa o motor 1.9TDI 74KW VW Bora...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Napis ake mas presne auto, motor a najlepsie aj kod motora.

Idealne by bolo, keby si sem napisal ake chybove kody vypise diagnostika (VAG).

Vo vseobecnosti nudzovy rezim (angl. limp mode) najcastejsie sposobuje:
- poskodene/sprhnute podtlakove hadicky, netesnost niekde na podtlakovom systeme, slaby podtlak v systeme
- vadny ventil N75 (ten "panak")
- vadny podtlakovy akcny clen (plechovka, actuator) na turbe
- zanesene turbo (viaznuca regulacia plniaceho tlaku - tzv lopatky statora turba)
- extremne zanesene sacie potrubie
- haprujuci snimac absolutneho tlaku (MAP alebo T-MAP) v sani
- vadna tzv. vaha vzduchu (MAF)
- na klasickych TDI 81kW (nie je Tvoj pripad) poskodena tlakova hadicka vo vnutri RJ motora veduca do MAP snimaca naletovaneho na plosaku RJ.

Ak vies anglicky, podrobne postuduj tu:
http://www.myturbodiesel.com/1000q_how_ ... odetdi.htm
alpiners2
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 02.10.2006 22:19
Bydlisko: Rimavská Sobota
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alpiners2 »

viem ti dohodiť kamoša zo spišskej, zaoberá sa s tým
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prosim o radu(turbo)

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rmarkos napísal:Zdravim vsetkych,tak asi tyzden som si myslel ze je vsetko v poriadku po vycisteni turba a turbo opat vypina:(((Automechanik skusal turbo opat vycistit v priebehu mesiaca bolo 2x von,citene,potom sa vymenila doza na turbe(podtlakovy ventil turba+panak co je na torpede,tyzden islo pekne,bez toho aby opat vyplo turbo a vcera ho hodilo do nudzoveho rezimu asi 10x....Co to moze byt?Vie mi niekto pomoct?Je tu niekto sikovny z KE kto sa vyzna do tychto veci?Ak ano som z KE,nech mi posle SS,alebo napise sms 0908646999.Velmi pekne dakujem
Prečo mechanik vymieňal až na druhý raz plechovku a N75 ? Bolo potrebné alebo nevedel kam z konopí ? Poviem popravde hrozím sa takýchto mechanikov.Sto krát tu bolo popísané ako preveriť tú plechovku,ako zistiť či turbo ozaj potrebuje čistenie,či je ozaj zlý N75.Toto je opava systémom,postupne všetko vymeníme,len to raz bude dobré.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Scenik dti netaha,dymi a svieti kontrolka zhavenia.Vyhodil som trysky,dal zmerat a mali by byt este v norme.Cakam na nove vnutra.Dnes som vyhodil turbo a turbinka sa toci lahko bez akejkolvek vole.Chcel by som sa opytat skusenejsich ako prekontrolovat ten valcek s tyckou na stelovanie. Dakujem za radu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mjato napísal:Scenik dti netaha,dymi a svieti kontrolka zhavenia.Vyhodil som trysky,dal zmerat a mali by byt este v norme.Cakam na nove vnutra.Dnes som vyhodil turbo a turbinka sa toci lahko bez akejkolvek vole.Chcel by som sa opytat skusenejsich ako prekontrolovat ten valcek s tyckou na stelovanie. Dakujem za radu
Ak odsaješ vzduch musí vťahovať tyčku,kým trvá vákum nesmie sa samovolne vracať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto je učebnicový príklad ako to nerobiť. Pár mojich postrehov u kolegov v autodielňach.Teda ako to vidím.
1.Ani v jednej nemajú ručnú vakuovačku s manometrom na umelé vytvorenie vákua.
2.V polovici nevedia ako sa má plechovka variability správať.
3.Polovica nevie v akej polohe sú lopatky statora v turbe pri základnom postavení.
4.Valná väčšina vie vyčítať tak chybové kódy a končí
Najsmutnejšie na celom je,že väčšina závad je banálnych a prakticky vôbec nevyžadujúcich finančné náklady vyplývajú ponajviac z nechápania súvislostí činnosti a nepozornosti pri hladaní závady.
Ak má toto fórum chybu v niečom (považujem ho za velmi užitočné) tak iba v tom,že rady sa rozdávajú hlava nehlava bez elementárnych znalostí systémom...vymeň toto,aj ja som to mal. Často kým dočítam príspevky,som hlúpymi radami tak znechutený že ani nenapíšem slovko.Zase sa mi potvrdzuje,sme štát kde žije päť milionov politikov,lekárov,právnikov aj politikov,samozrejme automechanikov.Bože,keby každý kecal len do toho,do čoho rozumie.Netrebalo by čítať kilometre príspevkov,kým je v nich jedna použitelná a správna myšlienka.Iste oprava auta po internete je ošemetná vec a ako tak funguje pri dostatku rozumných postrehov.Z jednej vety a otázky sa rozumná rada nedá poskytnúť.Suma summarum,nikto nič nehladá (čudné,hladal by som problém) radšej nahodí otázku v jednej vete kde zabudne napísať dokonca o aké auto sa jedná.Ak mne tu niečo chýba,tak je to skôr poradňa s kategoriami.Mám skúsenosť s opravou toho alebo onoho,takto som to robil,tu sú pomocné foto,šup do kolonky...výmena ložiska v kolese. Hladám pomoc v kolonke /systém náhonu/ alebo niečo podobné.Čiže pomoc hladám v príslušnej kategórii a príspevok pred zverejnením musí prejsť akýmsi odobrením admina aby sa zverejnovali iba riešenia a nie "myslenia"
Ešte dačo,najviac chýba výsledok to je najväčšia chyba tohoto fóra.Lebo každá chyba sa rad vyjasní a vyrieši,len spätná väzba čo kto radil,a ako to dopadlo chýba.A teda hlavne patričné poučenie.Pretože,.........aj nočný strážnik niekedy umrie cez deň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných