brzdovy pedal - píska

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

brzdovy pedal - píska

Príspevok od používateľa newholland »

Zdravim pani, mam VW POLO rv. 1997, 1,4 44kw 60PS, nabehnutych mam 150 000km a zacal mi pískat brzdovy pedal... pri kazdom stlaceni prípadne razantejsom stlaceni sa mi ozve taky piskot....
Na prevadzku to nema ziadny vplyv ale ja som puntickar a ak by ste mali nejaky typ alebo trik ako to odstranit bol by som velmi vdacny ak by ste mi ho napisali....

Diky moc
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

nie igorko moj ... nepiskaju to platnicky... zase do aut expert nie som ale viem rozoznat zvuk brzdovych platniciek a pedala :3020: proste piska to pedal robi to aj pri vypnutom motore ked stlacim brzdovy pedal robi to proste PEDAL... takze dufam ze uz mi nikto iny nenapise ze to robia platnicky proste robi to pedal alebo nejake lanko .... :-) :-) :-) :-) a ak by sa dalo tak by som sa potreboval toho piskotu zbavit...

tak babo rad :-)
firestorm2006
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.03.2008 19:26
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa firestorm2006 »

Čo tak prestreknúť mechanizmus pedálu WD-čkom? Vlez pod volant, rukou potlač pedál a budeš počuť kam streknúť. HM? :-\
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

...no uz len to by chybalo, zeby si lankom brzdil na pole jak na babete... :3020: :300f:
Tomas7723
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 07.12.2008 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas7723 »

Zdravím! Mám VW Polo r.v. 96 a tiež mi to píska, ale nerobí to pedál pod volantom, zvonka to počuť odniekial a robí to aj pri stojacom aute je jedno či je vonku mokro alebo sucho, dodám, že nie sú to platničky. Ak má s tým niekto skúsenosti, prosím napíšte, čím to môže byť. V autorizovanom servise tiež mi nevedeli poradiť, chceli vymeniť časť brzdového systému, no ale pri tej cene mi ten piskot už ani nevadi.....
:3020:
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

Svagrovi na VW GIII takto piskne pri stlaceni a pusteni brzdoveho pedalu zatazovy regulator na zadnej naprave...je tam taka paka a treba to premastit.
vw
firestorm2006
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.03.2008 19:26
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa firestorm2006 »

citronsk napísal:...no uz len to by chybalo, zeby si lankom brzdil na pole jak na babete... :3020: :300f:
Kto hovorí o lanku? Chytrák... Môže mu pískať oska pedálu!
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

firestorm2006 napísal:
citronsk napísal:...no uz len to by chybalo, zeby si lankom brzdil na pole jak na babete... :3020: :300f:
Kto hovorí o lanku? Chytrák... Môže mu pískať oska pedálu!
kamarat, este raz kludne, pomaly si precitaj celu diskusiu, ja Ti verim, ze to pochopis..
izsof.peter@zoznam.sk
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 28.08.2008 02:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa izsof.peter@zoznam.sk »

A kedy sa ozve ten piskot? Keď stlačíš alebo uvoľňuješ pedál? Si si na 100% istí,že to počuješ od pedála a nie od posilňovača bŕzd?
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

izsof.peter@zoznam.sk napísal:A kedy sa ozve ten piskot? Keď stlačíš alebo uvoľňuješ pedál? Si si na 100% istí,že to počuješ od pedála a nie od posilňovača bŕzd?
najcastejsie resp. vzdy ten piskot je pocut pri uvolnovani pedala ale ci ide od posilovaca ci od pedala to bohuzial neivem ... ako vravim autam sa nejako extremne nerozumiem ale viem ze to urcite nie su platnicky... a pocut to pri uvolnovani pedala



..... a dnes ked som bol v tescu tak som pocul taky isty piskot od golfa III a pytal som sa majitela ze ci nevie co mu to robi a on mi tiez nevedel poradit ale ze kym auto brzi normalne ze to nechava tak....
a aj ako povedal kolega predomnou pocut to aj pri vypnutom motore aj ked auto stoji, a pocut to aj z vonku a hlavne pri uvolnovani pedala
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

ved som ti uz napisal ze to robi zatazovy regulator na zadnej naprave.ak ho tam mas.
vw
bubor
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 25.01.2008 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubor »

hosi aj mne to kedisi tak piskalo,ale za tyzden bolo poposilovacu tak to islo od tial
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: wmb a 97 neregistrovaných