VOLVO V40 za WV PASSAT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fesak ma 175k km a UZ MUSEL MENIT LAMELY V AUTOMATE ??

tak to s tym automatom teda nevie zaobchadzat, zrejme za jazdy vyhadzuje to neutralu dole kopcom aby setril palivo a potom znovu za jazdy zaraduje prevod a podobne. Alebo este skor spalil tie lamely lebo nikdy v automate nemenil olej.

pre tvoje info, automat musi pri spravnej udrzbe a spravnom zaobchadzani prezit auto.


cize... toto konkretne auto by som ja osobne NECHCEL.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a zaplatil za to 2500eur v tom autorizaku lebo "sa mu to nezdalo", ze? A preco sa mu to nezdalo?

videl si uz niekedy rozobraty automat? Vies ako je to strasne zlozite? Vies ako strasne zlozite je poskladat to naspat v pohode? Ked menili tie lamely, nasypali naspat povodny olej a povodny filter?


otazok je vela... ale nikto nemeni lamely len tak z dlhej chvile. Ver tomu ze tam nejaky sakradobry dovod bol.
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

Auto N napísal:...pred vymenoou automat isiel na 100%... ...majitel je riaditel servisu WV original... ...vsetci mu vraveli ze ten automat je v poriadku ale jemu sa nezdalo tak to vymenil...


Logika hovori že vec ktora funguje správne (či s pravidelnou udržbou-novy olej a sytko)
alebo bez nej, netreba riešit a vrtať do nej.

Može byť riaditel aky chce, žiadny servis VW v SR nerobi repasi AT. Ani lamely ani
nič. Maximum daju dole AT, zosadia HD menič a to je všetko. Pri vade AT sa meni
kus za kus ! !

Prasat ma každy fagan. Nechaj si volvo. A ked Ta svrbi vrecko kup S60.
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

dačo tu nesedí, automat šiel na 100% a menili lamely, . . . je to dosť podozrivé
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

skus si tu otazku teraz postavit opacne..

preco ten clovek co ma Passat v najsamlepsej vybave zo super perfektnou automatickou prevodovkou chcel menit za tvoje obycajne Volvo V40?
zeby v tom bol predsa len nejaky hacik?
octaviatsi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.12.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octaviatsi »

nerob to urobis velku chibu volvo to jak kebi si mal tank :41c2:
autolaik
Príspevky: 4915
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ale ved si uz rozhodnuty a len chces aby ta tu v tom utvrdili :-) si dospely clovek,urob ako uznas za vhodne a tak o pol roka,rok napis ako si s passatom dopadol. prajem ti aby to bolo len pozitivne hodnotenie. ...stastne a vesele
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

Ale no, to zase nie...
AT prevodovka nevydrží 500000km... to by musela byť od BMW alebo od nejakej inej značky, nie VW... Po 300.000km musí lamely šlak trafiť... ked nie na kompletku tak aspon jednotka a dvojka pôjde ako prvá... inak neviem prečo, ale na 4st automatoch odchádzaju ako prvé 3-4 stupen...
mp3turbo napísal:fesak ma 175k km a UZ MUSEL MENIT LAMELY V AUTOMATE ??

tak to s tym automatom teda nevie zaobchadzat, zrejme za jazdy vyhadzuje to neutralu dole kopcom aby setril palivo a potom znovu za jazdy zaraduje prevod a podobne. Alebo este skor spalil tie lamely lebo nikdy v automate nemenil olej.

pre tvoje info, automat musi pri spravnej udrzbe a spravnom zaobchadzani prezit auto.


cize... toto konkretne auto by som ja osobne NECHCEL.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

tiež som mal rôzne ponuky vymeniť za moje auto VW Golf 4 AT 1.9TDI - Renault Velsatis 3.0dCi, Renault Scenic II 1.9dCi, Opel Vectra 2.0DTi, Volvo V40 2.0TDI atd..
ale kedže ten automat bol naozaj dobrý, tak som dlho zvažoval za aké auto vymeniť...
nakoniec som predal a kúpil úplne niečo iné...
Keď ti môžem poradiť, opýtaj sa ho na rovinu, prečo by on, pán riaditeľ, ktorý nemá problém si kúpiť nové auto na leasing chce meniť svoj "Higline" Passat, za tvoje Volvo, ktoré čo si budeme klamať, sa výbavou nechytá... možno sa preriekne a povie ti, že sem tam nejde hodiť nejaká rýchlosť, občas pri preraďovaní mykne autom atď...

Auto N napísal:No chlapci pisete tu rozne veci ale moj nazor je stale rovnaky myslim si ze to auto predava normalni clovek ktory chce vyskusat aj nieco ine ako je WV a vy tu hned itete s neho zrobyt niakeho dilera ojebavaka
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> opýtaj sa ho na rovinu, prečo by on, pán riaditeľ, ktorý nemá problém si
> kúpiť nové auto na leasing chce meniť svoj "Higline" Passat, za tvoje Volvo
> , ktoré čo si budeme klamať, sa výbavou nechytá...



toto som ani vobec nesiel rozpytvavat - uz si niekedy videl riaditela, ktory by:

1) jazdil na aute inej znacky ako je nazov firmy ktorej robi nacelnika? To je spolocensky nepripustne, hadam mi niekto nechce nahovorit ze nejaky direktor VWcka jazdi na Honde lebo neznaca klepotavy zvuk PDciek pripadne ze direktor Volva jazdi na Passate kvoli malej spotrebe.

2) mal vlastne auto a nejazdil na sluzobnom? Chces mi povedat ze direktor NEMA sluzobne auto a musi chudacisko brat osobneho Passata aby chodil do roboty? TO SNAD NIE...



presne ako som napisal na uplnom zaciatku, on fesacisko velmi dobre vie preco nechal v tom automate menit lamely... neboj nic. Ani nahodou to nebolo z toho dovodu ze "vela zarabam a nieco sa mi asi nezda napriek tomu ze moji podriadeni hovoria ze vsetko je v maximalnom poriadku" pripadne "ved teraz to spickovo funguje, ale kedze sa mi to nezda tak nepockam pokial sa to pokazi ale vydrbem mozno aj 3000eur za vymenu tych lamiel".

Inak je ABSOLUTNE JASNE ze ziadny autorizovany VW servis NEBUDE rozoberat a opravovat AUTOMATICKU prevodovku - na to nemaju schopnosti. Bud si to daju spravit niekomu (mohol by som menoval zopar znaciek ktore si z Bratislavy nechavaju robit repasy automatov v Senci v znamej to firme na automaty) alebo skor vymennym sposobom kus za kus.

mozno ten automat uz teraz bude v pohode, ale mozno aj nebude. A mozno nebude v pohode za 6 mesiacov...
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

Jasne že su to kaleráby...
A možno to ani nie je žiadny riaditeľ, jedine nejaký potmehúd... :40bd:
Tak sa s ním treba stretnúť v jeho firme... lol
mp3turbo napísal: toto som ani vobec nesiel rozpytvavat - uz si niekedy videl riaditela, ktory by:

1) jazdil na aute inej znacky ako je nazov firmy ktorej robi nacelnika? To je spolocensky nepripustne, hadam mi niekto nechce nahovorit ze nejaky direktor VWcka jazdi na Honde lebo neznaca klepotavy zvuk PDciek pripadne ze direktor Volva jazdi na Passate kvoli malej spotrebe.

2) mal vlastne auto a nejazdil na sluzobnom? Chces mi povedat ze direktor NEMA sluzobne auto a musi chudacisko brat osobneho Passata aby chodil do roboty? TO SNAD NIE...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jaro303 a 47 neregistrovaných