Toyota C-HR - senzor radaru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anthonyproud
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa anthonyproud »

Zdravim. Mam c-hr 1.8 hybrid, 2019 ročník 69000km. prvy majitel. Vyskocilo mi upozornenie "vycistite senzor radaru". Je to snimac v logu toyota v prednej maske. Nebolo spinave ani nic...ale ok, pretrel som handrou a hlasenie zmizlo. (auto mam v teplej garazi v dome) Problem ale ostal v tom, ze uz nehlasi "brzdit" ked je prekazka v ceste. A taktiez pri zapnuti adaptivneho tempomatu a priblizeni k aute v predu, sice pribrzdi, ale uz sa nerozbehne, musim pridat plyn ja a vypise len "ziadne predchadzajuce vozidlo". Senzor proste nejde!!! Bol som samozrejme v toyota servise. Ale tam vedia len napichnut na diagnostiku a ked nic nevypise-neukaze, tak proste je vsetko OK. Moj pripad a nie! nieje to ok...ale ked pride servisak technik a v jednej ruke ma tablet s diagnostikou a v druhej mobil s prekladacom....celééé zle!!! Preto pisem sem. Prosim poradte, ak mate niekto skusenosti. Dakujem.
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Odporúčam prečitať návod k obsluhe vozidla.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa milkoTT »

Už prichadza čas, kedy sa aj relativne nové auta začinaju kaziť. Ale bohužial aj doba, kedy ich nikto nebude vedieť opraviť.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa martincichy »

Auto nemá pokazené. Dostal radu prečítať si návod k obsluhe. Ak ho nemá, nech si ho stiahne z webstránky slovenskej toyoty. Mňa to zaujalo - stiahol som si a z 500 stranového návodu na použitie je pár strán venovaných aj tomuto radaru a kamere v čelnom skle, s ktorou spolupracuje. Celé to trvalo asi 5 minút. Od nájdenia návodu, cez jeho stiahnutie a na základe obsahu aj rýchle nájdenie a prečítanie zodpovedajúcej pasáže.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

mňa tiež takéto veci zaujímajú, ale ja som našiel 796 stranovú príručku a som sa dočítal, že radarový senzor spolupracuje s kamerovým senzorom, potom je tam pekných pár strán popísaných kedy môže nesprávne detekovať, nesprávne vyhodnocovať, a píšu že môže nesprávne fungovať v hmle, daždi, dyme, keď je špinavý senzor, keď je špinavý kamerový senzor, keď zle stierajú stierače, keď je zamrznuté okno, keď je zasnežené okno, keď si dáš na okno tekuté stierače, keď sa zrazu zmenia svetelné podmmienky atď, atď, atď..... podľa toho čo som sa dočítal, tak to veľmi spoľahlivé neni, nemusí správne vyhodnotiť netypické vozidlá na ceste, motorku, čiže v podstate to máš, ale spoliehať sa na to nemôžeš.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

mne dokažu a aj zastavia auto a zabrania zrážke .či vychadzam z pozdlžneho porkovania alebo mi na dialnici vbehne do cesty auto (tam aj strhne volant do strany) ALE! toto šecko funguje len ked mám nohu na plynovom pedáli.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

796 stranovu príučku nemá pomaly ani atómová elektráreň..
:40bd:
Ako každý chlap, návod je to posledné, co čítam, dodnes neovladam kopu funkci v aute.

Kokos, tie návody sú už fakt sila :3c90:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

db69 napísal: 04.12.2023 21:00 mne dokažu a aj zastavia auto a zabrania zrážke .či vychadzam z pozdlžneho porkovania
A zastaví ten radar aj to druhé auto? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 05.12.2023 19:41
db69 napísal: 04.12.2023 21:00 mne dokažu a aj zastavia auto a zabrania zrážke .či vychadzam z pozdlžneho porkovania
A zastaví ten radar aj to druhé auto? lol
jasnačka že ano!!! inak priplácal som si 490€ za smart packet ,asistovaná jazda po dialnici a senzory v zadných blatníkoch ked cuvaš von z garaže .Ta asistovaná jazda po dialnici je k..k..a ,čerpá udaje z GPS a spomalí ti to v prudkých zákrutách . a spomaluje pred fix. radarmi a úsekovým meraním .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

jasnačka že ano!!!
A aj prezradíš sprostému sedliakovi ako: Lebo ja furt pri Lidli drgnem košíkom do niektorého auta - keby mali radar tak sa stihnú uhnúť, nie?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 05.12.2023 20:40
jasnačka že ano!!!
A aj prezradíš sprostému sedliakovi ako: Lebo ja furt pri Lidli drgnem košíkom do niektorého auta - keby mali radar tak sa stihnú uhnúť, nie?
to učite!!! a všetkým to vykecáš :3c90:máš to napísane vyššie.musim mať nohu na plyne.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

db69 napísal: 04.12.2023 21:00 mne dokažu a aj zastavia auto a zabrania zrážke .či vychadzam z pozdlžneho porkovania alebo mi na dialnici vbehne do cesty auto (tam aj strhne volant do strany) ALE! toto šecko funguje len ked mám nohu na plynovom pedáli.
Škoda, nemá to žiadnu logiku.
Systém by mal byť funkčný aj v prípade jazdy zotrvačnosťou, či pri brzdení v kolone, kedy v ľavom pruhu pomaly brzdia a z pravého sa Ti niekto náhle vopchá.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

mám to 4 mesiace tak zistujem,ale doteraz čo mám mi to tak vychádza. VW to má možno inak,švagor cúval do dvora a ked sa mu tam začal motať pes,tak mu to zabrzdilo.Mne to len pípa lebo cuvam bez plynu (automat)
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

mne to pípa, ale mám len cúvacie senzory
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

db69 napísal: 05.12.2023 20:53 to učite!!! a všetkým to vykecáš :3c90:máš to napísane vyššie.musim mať nohu na plyne.
Ja som mal na myslí ako zastaví radar to druhé auto čo do teba bum bác urobí.
Dopravná nehoda je vždy interakcia dvoch ludí (lebo autá bez ludí nebúrajú) a môžeš mať aj tank ak je ten druhý debil tak ťa zrazí akurát pri vystupovaní z neho. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných