Toyota Hilux - androidauto

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Toyota Hilux - androidauto

Príspevok od používateľa klingo33 »

Prosím o info ak niekto vlastní auto s "rádiom" s operačným systémom Android 10.
Ja to mám konkrétne v Toyote Hilux rok 2016.
Neviem nastaviť funkciu RDS teda aby pri nastavení konkrétnej stanice vypísalo názov stanice.
Mne to ukáže akurát frekvenciu teda číselný údaj. Je možné že to tú funkciu ani nemá :38eb:
Ďakujem za každú odpoveď či radu.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Androidauto

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pravdepodobne hovoríš o neorigu rádiu?
Tam je možné všetko...
Kamoš si do CH-R dal čínu čo sa tvári ako origo a stojí to za K***T, do staršej RAV4 si dal Pioneer za 400€, k tomu redukcie, rámik, bla bla bla, ale všetko funguje
klingo33
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 25.09.2007 19:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Hilux - androidauto

Príspevok od používateľa klingo33 »

Nemám šajnu ako zistiť čo je to za výrobok, fuguje všetko len toto ma trošku vytáča.
QUAD-CORE T3 p1 to sú nejaké že "Informácie o tablete".
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Hilux - androidauto

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak to je neorigo, tak to nemusí mať RDS.
Človek to kupuje preto aby získal funkcie ako Android Auto a také niečo akože by to nemalo podporu RDS ho nenapadne skontrolovať.
Pri troche štastia to bude len nejakým nastavením v menu, čo chceš zobraziť akú informáciu pri naladenom rádiu.
Ale sú jednoducho aj také kde nie je RDS
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Hilux - androidauto

Príspevok od používateľa tuninka »

veď choď na nastavenia a pozri si presne názov toho tvojho zariadenia (android rádia) čo máš v aute a potom daj do google vyhľadávať frázu set up .... a názov zariadenia.... veľmi pravdepodobne nájdeš video podobné tomu čo som sem hodil ja, a tam sa to určite bude dať nastaviť..... ja mám vo Focuse android rádio s navigáciou videom rádiom a v podstate so všetkým čo sa dá robiť na každom tablete a stálo to asi 50 dolárov a má to RDS

https://www.youtube.com/watch?v=V6WREGs_094

https://www.youtube.com/watch?v=s3_j2ooqEjk

skús pokukať, takto nejako by sa to malo dať
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Hilux - androidauto

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

klingo33 napísal: 08.10.2023 16:26 Prosím o info ak niekto vlastní auto s "rádiom" s operačným systémom Android 10.

Neviem nastaviť funkciu RDS teda aby pri nastavení konkrétnej stanice vypísalo názov stanice.
Odpoved je jednoducha.
Vlastnis dodatocne montovane cinske radio postavene na Androide.

toto riesenie ma vela pozitiv - velky displej, google/Waze, prehravanie filmov a pod.
Avsak beznym negativom pre konzervativnych zakaznikov je problem s prijmom radioveho signalu a absencia RDS.

Tieto android zariadenia jednoducho maju vyrazny problem s prijmom signalu a len maloktore z nich ma funkciu RDS.

Riesenie je ale vcelku jednoduche - prejdi na streamovanu hudbu typu Spotify alebo nejake internetove radio - tak mozes pocuvat aj slovenske radia.

Cena dat cez napr Radost nie je zla, ale samozrejme, zadormo to nie je.

Navyse budes mat vzdy online navigaciu s aktualnymi udajmi.
:3dcline:
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Hilux - androidauto

Príspevok od používateľa tuninka »

väčšinou sa to dá zapnúť, prepnúť keď ideš do factory settings.... ja som mal napríklad zapnutú funkciu že vypne zvuk rádia keď cúvaš, v čase keď zaradíš spiatočku sa na displeji objaví obraz z cúvacej kamery, to ma rozčulovalo, lebo zrovna hrali v rádiu obľúbenú pesničku a ja som cúval do garáže, tak som nemohol počúvať a na displej aj tak nepozerám... Keďže nemám v androide sim kartu, tak updatujem mapy len v garáži, tam mám signál z wifi routeru čo je v dome, ale aj to netreba, lebo tým autom jazdíme len v okolí kde nepostavili novú cestu už 50 rokov, čiže navigáciu ani netreba
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných