Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa G-Power »

Hlavne dieselovú Mazdu neber, presne to vravel tento servis že naviac problémov je s dieselovými mazdami. Rozhodol by som a takto: ak máš priemerne mesačne 1000-1200eur plat (lebo z toho podla mna ti neostane mesačne vela) tak dávať 10500 za takéto auta je šialenosť v tejto dobe ked pojde ešte všetko hore, čo pôjde. Ak máš 2000 a viac tak by som to vzal. Tých Renaultov je tiež málo na výber. Je tam jeden za 4 tisic ale automat to by som ja nechcel ale do 4 tisic by sm to možno aj riskol lebo ja zase budem jazdit vikendy s bicyklami nič viac..
stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa stankoci »

No som skôr tá prvá prvá skupina ľudí čo píšeš :), Začínam sa asi lúčiť s plnohodnotnými sedačkami a pripúšťam aj sklápacie do podlahy, no proste pôjdu tam tie menšie deti. C4 GrandP,5008, ?,?,?,?,?,?, 2.0Hdi ?
lukasc
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24.06.2012 13:19
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lukasc »

previe nemaju konkurenciu - mozno sharan, alhambra, galaxy ale su mensie a nemaju posuvne dvere, potom este mensie 5008/C4, s-max, zafira, grand scenic

mne osobne je previa mala a to nemam rodinu :d :D
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Motor 2.0 HDI je dobrý. Mám ho vo V70 má 395000 km a ide jak rolexky. Emisná na prvý krát a techník povedal, že ako nové. Ale priestorovo sú tie auta úplne niekde inde ako previa, grand Espace, grand Voyager. O variabilite ani nerozmýšľaj. Ja som bol pozerať aj Galaxy aj Sharan. Galaxy taký nemastný, neslaný. Priestor v kufri malý. Sharan trochu viac miesta v kufri, hlavne hĺbka a veľká výhoda posuvných dverí. Cena je závratná. Grand Voyager úplne úžasný, variabilita sedačiek úžasná, ešte aj na ryby si nemusíš brať stan ,lebo sa preklopila sedačka, sadneš na operadla a chystáš z pod strechy. Len nechce to hocikto servisovať a benzínová verzia je drahšia. A tak mi ostal Grand Espace priestor dobrý, miesto v kufri obstojné, áno aj mne odporúčali motor 2.0 ale ja som volil 110kw verziu a hlavne manuál. Ten automat je údajne nič moc, čo sa týka radenia a pôžitku z jazdy. Nikde som sa nedočítal, že by sa nejako kazil. Motor sa dával aj do trafiku a vivara. Má to reťaz, dobrý výkon a ako som spomínal príjemnú spotrebu. Ja mojím nie príliš ekonomickým štýlom jazdy na 18" 245-kách jazdím za + - 8.0 litrov na 100km. A čo ma presvedčilo o kúpe bola samozrejme cena ktorá bola 6000€ ,270000km, r.v. 2010. Galaxy podobných parametrov v tej dobe 8000-9000€, Sharan 11000-12000€, grand Voyager 9000-10000€ v nafte, 13000-15000€ v benzíne. Previu som pozeral tiež, manželke sa veľmi páčila, ale dať v tej dobe 8000€ sa mi zdalo moc. Aj keď o spoľahlivosti vôbec nepochybujem. Mňa odradila aj spotreba kde by som sa ja pod 10 asi nedostal. Prajem vám šťastnú ruku pri výbere.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa bandit97 »

Osobne mam Ford Galaxy 2014 pre 5 clennu rodinu a neni na co si stazovat. Motor je v podstate 2.0 Hdi ale nema vypalovanie DPF privstrekom nafty do valca ale samostatnym “vstrekovacom” pred filtrom, co je velke plus a to hlavne v mestskej prevadzke. Ak prerusis regeneraciu nieje to taky problem ako pri klasickom rieseni.
Spotreba teraz 5,7 podla pp, realne keca asi o 4deci.. Takze 6.1 na 100… Ma najazdene necelych 240tis a k spolahlivosti asi takto.. Minuly rok Albansko s prechodom od Macedonska k moru cez hory a tento rok Rumunsko s prejazdom cez Transfagarashan… Tie zatacky sa daju uzit aj na takomto velkom aute.. :) Je sice pravda, ze mam kompletne po GO cely podvozok, ale z toho auta je citit, ze sa tomu niekto venoval ked to navrhoval… :)
Zdvojena trojzonova klima vie auto krasne vychladit - to je dost dolezite, lebo ak vnom sedi 5-6 ludi v lete pri 40° tak to neni uplne sranda..
Priestor pre posadku super - vsetkych 7 sedaciek sa da posuvat, takze ak mas male deti, vies ich posunut dopredu a mas vacsi kufor, alebo naopak vies urobit slusne pohodlie pre cestujucich a kufor stale nejaky zostane.. Tusim 300L ale to si lahko najdes v nejakom teste…
A detail ktory ocenujeme vzdy na dovolenke, ale vlastne aj pri beznom pouzivani! ..asi bambilion odkladacich schranok… Do soferovych a spolujazdcovych dveri natlacis 2x 1,5l flase a este zostane miesto na redbul, vestu, mapu… Odkladacie schranky pod stropom od predu az do kufra.. (To ma dostalo ked som ho kupoval, lebo povodne som chcel S-max… :) )
Odkladacie schranky pod sedackami, pod podlahou, na palubnej doske v laktovej opierke…. Jeden aby si pisal kam co dava… :)
Ak chces vediet este nieco kludne sa opytaj, za mna dobra volba aj ked sa budeme musiet rozlucit, lebo momentalne je auto moja priorita cislo asi tak 6… :/
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj, niečo som si prečítal, čo sa u v téme popísalo. Ak predajca auta, ktoré má najazdené 136 tis km tvrdí, že za dva roky bude treba meniť spojku, niečo tu smrdí. Nebude to za dva roky. Bude to asi skôr. A dôvod? Stočené km?

Uvedené vozidlo zjavne nebolo predajné českou a ani slovenskou distribúciou, pretože nevidím nič na https://historievozu.toyota.cz/

Auto vyzerá pekne. Cena je dosť vysoká za tak staré auto. Za polovicu týchto peňazí kúpiš pekného grand voyager 2.5 z posledného roku výroby. Kreslá sú tam dobré, antikorózna ochrana dobrá. Motor jednoduchý. Niektorí užívatelia tohto fóra ho majú.

V práci máme aj peugeot 807, s motorm 2.2 HDI. Spotreba okolo 9 l / 100 km. Využíva sa výlučne ako záložné auto, nikto s ním nechce chodiť, pokiaľ nemusí. Voyager sa mi zdá lepší, síce som jazdil s ním málo.

Viano si nerozmýšľal? Len tie budú mať hromadu kilometrov.
G-Power
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.08.2009 17:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa G-Power »

Od tejto témy teda si riadne všímam MPV na cestách. Previu som videl jednu je to najkrajšie auto z týchto všetkých spomenutých. REALNE ten Peugeot 807 nevyzerá vobec zle, práve naopak, ceny su fajn za 5-6000 tisíc celkom slušný kus. Všimol som si že tam už je FAP v čom zase vidím problem, známy ma 406 2.0 hdi - nezničitelny motor on ten chuj ani olej nemení a jazdí do nemecka hore dole..Ale tie novšie 2.0 hdi už neviem aké boli ak ma niekto skusenost nech napíše. Všimol som si aj Volkswagen Caddy MAXI čo je velkostne tiež super ale tie ceny, som nechapal. Na tie Renaulty Grand espace su 2 x nazory niekto to písal aj tu že renault je jedno z najhorších značiek ake mal aj servisoval, další zase je velmi spokojný..A ten Voyager vyzerá dobre ale zase malo kto to má, tam sa trochu obavam dielov. Mam nastaveny email kde chodia ponuky na Previa/807/Grand espace ale vidim to realne na 807
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Ak si sa rozhodol pre 807, tak identické auto je aj Fiat ulysse, Citroen C8 a Lancia phedra. Ta je vždy aj v najlepšej výbave.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Previa II 2.4 vvti Euro4

Príspevok od používateľa martincichy »

reálne choď na prvé dve-tri inzeráty ponukajúce P807/Ulysse/Phedru a choď trebárs pozrieť aj espace a voagera. Povoz sa a uvidíš, čo Ti viacej sadne. Od počítača to vyzerá ináč, ako od volantu a všetko je zatiaľ len mlátenie slamy.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných