Prius

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Prius

Príspevok od používateľa dannyd14 »

Dobrý deň, čo si myslíte o kúpe tohto vozidla?

https://auto.bazos.sk/inzerat/137532285 ... z-plyn.php

Potrebujem to na rozvoz jedla, pričom ročne najazdím max. 30 - 40 000 km. Aké poruchy sa najčastejšie riešia na Priusoch s LPG okrem tesnenia pod hlavou?

Myslíte, že môžem zjednať cenu na 2 500 € vzhľadom na stav, infláciu a že sa to auto ťažšie predáva?

Ďakujem za odpoveď.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa oco13 »

30% z ceny zjednať dolu???? vieš ako by si letel??? Ako si prišiel k záveru , že sa to auto ťažšie predáva?? A pri tom nájazde je ovela ovela vyššie riziko nehody ako poruchy. Hlavne pri mestskom rozvoze.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa martincichy »

Prednedavnom tu bola presne taka ista tema na rozvoz obedov.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa autolaik »

a presne od toho isteho pytajuceho sa :)
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa dannyd14 »

Preco nehody? Nehoda sa mysli to, ze niekto do mna nabura? Ano, to sa mi deje aj na mensom aute, ale jazdim opatrne, nikam sa neponahlam, radsej meskam, ako sa mam priviezt do hrobu.

Nechapem, preco nechapes, ved tieto auta su inzerovane aj roky a cena bola predtym vyrazne vyssia, preto nevidim nic zle na zjednavani. To bola len hypoteticka otazka, nie konecna verzia ceny.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa oco13 »

jazdim opatrne
Ale tí okolo teba nejazdia, a kludne zjednávaj. Inflácia práve ceny zvyšuje nie znižuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa dannyd14 »

oco13 napísal: 28.06.2022 23:18
jazdim opatrne
Ale tí okolo teba nejazdia, a kludne zjednávaj. Inflácia práve ceny zvyšuje nie znižuje.

Nejazdia, ale co ma s tym spolocne Prius? Ked mas okolo seba zlych soferov, tak je jedno, v akom aute sedis.

Dobre, beriem na vedomie, ale to je ojazdene auto a ceny PHM su extrem a ludia viac setria teraz, preco by si mali kupovat viac aut, ked teraz sucasni soferi menia svoje navyky presadaju na MHD, bicykle, kolobezky a pod.?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa oco13 »

Evidentne nechápeš písaný text
Pýtal si sa
Aké poruchy sa najčastejšie riešia
Odpoveď bola
pri tom nájazde je ovela ovela vyššie riziko nehody ako poruchy. Hlavne pri mestskom rozvoze.
Netýkalo sa to Priusa ale čohokolvek od Tatry po kolobežku- je štatisticky isté že ti skôr auto niekto rozfláka na križovatke ako že sa pokazí.
Som na cestách dosť ako spolujazdec a teda vidím že nikto nepresadá, aut je stále vela vela privela
Ale ak ešte počkáš rok dva tak ten Prius možno klesne na cene - alebo aj nie. :40bd:
Ten inzerát tam svieti už tak dlho, že len kvoli tomu kolko tam je by som oň ani nezavadil. Dobré veci sú preč do hodiny. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dannyd14
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26.11.2021 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa dannyd14 »

oco13 napísal: 29.06.2022 09:09 Evidentne nechápeš písaný text
Pýtal si sa
Aké poruchy sa najčastejšie riešia
Odpoveď bola
pri tom nájazde je ovela ovela vyššie riziko nehody ako poruchy. Hlavne pri mestskom rozvoze.
Netýkalo sa to Priusa ale čohokolvek od Tatry po kolobežku- je štatisticky isté že ti skôr auto niekto rozfláka na križovatke ako že sa pokazí.
Som na cestách dosť ako spolujazdec a teda vidím že nikto nepresadá, aut je stále vela vela privela
Ale ak ešte počkáš rok dva tak ten Prius možno klesne na cene - alebo aj nie. :40bd:
Ten inzerát tam svieti už tak dlho, že len kvoli tomu kolko tam je by som oň ani nezavadil. Dobré veci sú preč do hodiny. :o

Ok, pardon teda, myslel som si, ze sa to tykalo Priusu, kedze to je tema, ktoru riesime.

Tak svieti tam dlho aj Prius s LPG s najazdom 160 000 km, ktory stal 8 000 € a teraz uz stoji 7 000 €. Dokonca aj ine znacky hybridov bez LPG tam su dlho. Asi sa ludia boja hybridov, zvlast pokial ide o tie s LPG a urcene na taxi sluzbu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prius

Príspevok od používateľa oco13 »

Platí posledná veta - ak sa niečo dlho nemíňa asi na to bude nejaký dôvod. Ludia sa zase až tak neboja - rovnako ako ty ich rozmýšlajú stovky. (aj ja, ale ja mám brzdy)
Tak svieti tam dlho aj Prius s LPG s najazdom 160 000 km, ktory stal 8 000 € a teraz uz stoji 7 000 €.
Polož si v duchu otázku prečo ??? kua prečo ho stále nikto nekúpil??? a nekúpi ho nikto ani za 6t. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných