Toyota RAV4 - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco nerobme unáhlené závery . To nemám rád .bez toho aby niekto niečo videl a už pozná presný problém.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som nenapísal vôbec žiaden záver - ale pri každej poruche predpokladám najhoeší scenár - aby som potom neostal prekvapený. Poruche čohokolvek aj vlastného tela. Teda pred cestou do špitálu zavolám miestnemu hrobárovi a vybavím akciovú cenu , kdyby neco. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To aj keď ideš so zlatou zilou voláš hrobárovi? Máš to super ošetrené a myslíš do budúcnosti
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

Tu v regione sa kludne zomiera aj na zlomenú ruku a taký kúrenár ti na cenu opravy kotla zaspieva cenu vyššiu ako stojí nový kotol. No a automechanik kričí sto eur ešte len vojdeš do dielne. :40bd: :40bd: :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa autokomplet »

miroslav114 napísal: 01.12.2021 21:04 S úžasom čítam akých tu máme vestcov .problém ani nemusí byť riadne opísaný a majú istú odpoveď bez toho aby to niekto fyzicky skúsil , popocuval . Vôbec to nemusí byť tak zle ako to tu opisujú. Choď do servisu kde ľuďom môžeš veriť prípadne sa spýtaj známych na taký servis . To že je to 4x4 nemusí hneď znamenať vesmírnu technológiu . Vybrať prevodovku skontrolovať vytlačené ložisko a potom ,pretočiť hriadeľ a budeš vedieť na čom si .podľa mňa ložisko skrkoce pokiaľ nieje vytlačený pedál .keď ho vytlačis skrkotanie prestane
Pisal som 99% lebo poznam trosku Toyoty...
U nich je to 99% tak ako som opisal a davam 1% na lacnejsi "zazrak" v podobe uviaznuteho rozhrkotaneho loziska spojky. Je dobre pocitat s "drahsou" variantou a to hlavne u Toyoty aby si majitelka (a zial aj jej tzv.mechanik) nemysleli ze to bude "iba" spojkove lozisko...
Ked to uz rozoberie nejaky mechanik, nebodaj blbecek ktorych je ako pisem 90%, vymeni jej lozisko spojky, posklada, opyta si 500 eciek a zavada neodstranena...
U Toyoty to proste byva na 99% podla popisu lozisko ale zial hriadele prevodovky.
Aj preto VYRAZNE doporucujem aspon DIAGNOSTIKU v Toyote ktora moze stat 0 az 30 eur a neriaskoval by som u miestneho "automechanika" ...
Tiez sa moze stat ze jej povie napr. 500, potom rozoberie a zrazu je to ovela viac. A ked mechanik vidi neznaleho zufalca co surne potrebuje auto tak nevaha nadhodit taku sumu, ze aj autorizak je lacnejsi... A to este s rizikom ze to nezvladne najlepsie a budu dalsie zbytocne starosti.
Keby som nemal skusenosti s Toyotami a mechanikmi tak asi nenapisem az tak obsiahlo ;-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa vlado10 »

A výmena spolkovej sady 4x4 nebude jednoduchšia vybratim motora ?
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa martincichy »

Ani nie. Problemom je, ze k niektorym spojom je blby pristup a navyse, tym, ze je to stvorkolka, mas tam o skrinu viac, je to aj tazke. Pri motore sa onadavas rovnako.
janro33
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.01.2023 20:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa janro33 »

Obnovím túto tému, mám asi podobný problém: Mám RAV4 2009, D2.2/150k,4x4,404.000km, pred 2-tis menená spojka, ložisko a dvojhmota. Už pred tým niečo "ševelilo", ale po výmene aj počas jazdy aj na voľnobehu niečo vyslovene hrkoce. Po stlačení spojkového pedála je to ticho, po pustení hrkoce.
Podľa toho, čo sa písalo tu vyššie, by to mohla byť tá prevodovka, ložiská ...

Zájdem s tým asi do autorizovaného servisu Toyota aspoň na diagnostiku a nacenenie, ale mám laickú otázku: ak sa potvrdí, že je to prevodovka, dá sa prevodovka na takéto staré auto celá vymeniť, má to zmysel a koľko to môže stáť? Auto inak chodí super, na robotu veľmi vhodné, len to hrkotanie ma začína znepokojovať, navyše je to aj nepríjemný zvuk ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Výmena celej dostáva zmysel potom,až kupujúci vie v momente kúpy rozlíšiť ktorá je ok a ktorá je podobná či ešte horšia.Takže kúpy po nete a vrakáčoch sú 50 : 50 strelba do vlastného kolena.Pokiaľ je vlastná prevodovka po iných stránkach dobrá,tj dobre radí,je najistejšia cesta oprava ložiska vlastnej skrine.Pred samotným rozhodnutím riešiť by som rozhodne zistoval či dané prevodovky netrpia napr vybitím obalu prevodovky v mieste uloženia ložiska.To by totálne otočilo všetko hore nohami a opravu časove pretiahlo aj predražilo.
Cenove je to hlavne o práci,ale tu nemá cenu strielať,cenu určuje ten kto ju bude robiť
janro33
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.01.2023 20:39
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 - spojka

Príspevok od používateľa janro33 »

Jo, funguje zatiaľ bezchybne, jedinou vadou je zatiaľ to hrkotanie.
Diky.
Nemáte niekto tip na overený servis (Toyota, asi prevodovka) niekde na strednom Slovensku?

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných