Ponuka 7 miestnych áut s väčším kufrom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Rozbehla sa tu vcelku slušná diskusia. Všetkym vďaka za info. Tak sumár je, ze z európskej produkcie kriteria 7 miest a slušný kufor (min 500-600 L ) v kategorii SUV neponúka nik (ani MB GLS ani BMW X7, obom chyba kufor)
V kategorii MPV chyba vsetkym kufor, a jedine riešenie su auta typu dodávky. (MB trieda V, napr Toyota proace a jej 3 klony od Peugeot, Opel,Citroën a , a VW T6.1

Kriteria plnia ešte US auta a japonské autá pre US trh. Tu však je komplikovanejsi nákup a servis. Pri SUV kategórie full size moze nastať problem s veľkosťou pri garážovej bráne, parkovacieho miesta...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kedýe ma zaujímalo ako si prišiel k údaju, že 7 ludí potrebuje 500l batožiny, tak som trocha googlil
Podla tohto odkazu http://www.kamim.sk/doprava/technika/karosa/700.php
Autobus dialkovej prepravy ponúka pre 44 ludí 5m3 batožinového priestoru. Ak som dobre počítal auto pre 7 ludí by teda malo mať tento priestor 800l
Výrobcovia , ktorí toto nesplňajú nech sa hanbia :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na guuuglenie sa vykaslat, v realite je kazdy z nas iny a ma ine potreby. Niekde tu zaznelo vozenie na LETISKO, tak tam v ziadnom pripade nemozeme riesit 100 litrov na osobu...


kde chces zohnat X7 za 40.000 az 50.000 eur ? Zacinaju od 65.000... a masinka je tazko pouzitelna pre 7 ludi s batozinou, to uz je obohrata platna :)


Escalada ESV : nove modely 2015+ u nas nie su na predaj, nikde realne nezozenies. Navyse, kufrove litre a cislo samotne hovori prdlajz, nas Voyager ma so siedmymi miestami napisanych 920 litrov. Ako decko som sa hral s dvesto litrovymi sudmi - matematicky ich teda strcim styri a este mi zostane vela miesta, ze ?

Ten, ktory do 7miestneho Voyagera da 4 sudy 200 litrove, ma u ma stovku eur. Fyzicky to je nemozne, jednoducho vylucene. Ako vyrobcovia rataju hentie litre naozaj netusim, urcite zaratavaju aj priestor pre rezervu, miesto pre nohy pod sedadlami a podobne zverstva - metodiku VDA ci ako sa to vola fakt nepoznam, ale staci mi ze kamoššov Auris ma 610 ci 620 litrov. Kto si tipol ze tam tri 200litrove sudy dame len ked vypucime strechu, rozhodne uhadol.


Ja to zavrem s tymto : male auto nenafuknes. Velke auto moze vozit vzduch.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo ak to ešte stihnem pred rozpadom predmetného vozidla tak sem postnem fotku - syn vozí z roboty v trojdverovej B Corse 3ks 200l sudov naraz. lol A niekde som tu aj mal fotku kolko šalovacích tvárnic sa zmestí do Felicie. :40bd:
Malé auto nemusíš nafukovať [img]https://i.postimg.cc/phc526qN/IMG-20200703-WA0005.jpg[/img] nakládka ešte len začína. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale nie V BATOZINOVOM PRIESTORE, ALE V CELOM AUTE NAMIESTO ZADNYCH SEDACIEK !!!!

Samozrejme ze do Voyagera dam styri sudy po 200l, aj desat, dokonca aj dvadsatsest. Ten voz ide tusim az do 5.000 litrov ked tam sedi len vodic a spolujazdec... ale tu bola uloha SEDEM OSOB A BATOZINA, nie "okrem vodica nikoho nebolo v Korzicke a potom sa tri sudy vosli".

Ved uz pochopte ten rozdiel :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No k tomu bol ten predchádzajúci príspevok - 7 ludí = 800l priestoru.
Len aj tak neviem ako chce zadávatel pri 7 miestnom voze dodržať R-O-R :4012:
Edit - mladý to auto kupoval ako "batožinový priestor" a lešenárske trubky vozí pod autom
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi,trinásť rokov ťahám mega liner, ľudovo povedané megu náves za tahačom návesov. Objem ložnej plochy je 100m³. Dĺžka sa uvádza 13,5m, výška 3m, šírka 2,5m. Ale tie údaje o litráži objemu batožinového priestoru mi nejak nebere. Do MB ML W163, sme s kamarátom kedysi nakladali sedem osem paliet drogérie, hmotnosť na faktúre 850kg, a dvaja pupkaty 220kg. Zadné sedadlá sklopené, a skladnik v Luziankach nechapal. Bežne to vozili na 7,5tonke, ale potreboval som tovar urgent do obchodu . Tak ako oco13, čo to nedáme.?
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

oco13 napísal:Kedýe ma zaujímalo ako si prišiel k údaju, že 7 ludí potrebuje 500l batožiny, tak som trocha googlil
Podla tohto odkazu http://www.kamim.sk/doprava/technika/karosa/700.php
Autobus dialkovej prepravy ponúka pre 44 ludí 5m3 batožinového priestoru. Ak som dobre počítal auto pre 7 ludí by teda malo mať tento priestor 800l
Výrobcovia , ktorí toto nesplňajú nech sa hanbia :4012:
Ano, 500L je pre 4 dospelých a 3 deti malo. Ak rátam jeden veľký kufor a jeden príručný treba rátať 150 l na dospelú osobu a tych 100 na dieta.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len zase sa na to treba pozrieť aj z druhej strany - kolkože batožinového priestoru má taká Yamaha R1 ?? A oni sa s tým kludne vyberú na trip po Europe. lol
Nebude zase problém len v človeku??? ako to mám v podpise? :4012:
Ak to vezmem len na seba - chlapi idete na montáž - týždeň niekde za Benátkami. Ok, bral som peňaženku telefon a zubnú kefku. :40bd: Bol som nabalený lebo zo 7 monterov som mal kefku len ja. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tak Spacetourer XL v 8 miestnom prevedeni 2-3-3 ma na batozinu este 1060 l (977 uzitocna dlzka za zadnymi sedadlami) pri odobrati jedneho sedadla tam ziska dalsie nezanedbatelne miesto na batozinu nakolko bude sedaciek vozit len 7 (bez tej sedacky tam ziska 185cm dlhu uloznu plochu od 2. radu sedaciek) takze za mna zatial toto je favorit
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mne sa zda v tejto teme nieco divne, zavadzajuce, klamlive a pod.....trucker sirak dole :28b7:
marekfedor@gmail.com
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.07.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Re: Ponuka 7 miestnych áut s väčším kufrom

Príspevok od používateľa marekfedor@gmail.com »

samaelz napísal:Hľadám nove (resp. tak max 2-3ročné) auto.
Kritéria: 7 miest + dostatočný kufor - min 500L ++ litrov.
Predpokladaný nájazd do 10 000 km /rok – teda preferujem benzín, spotreba nepodstatná.
Auto držím tak 5-8 rokov potom sa ho zabavujem.
Autom sa budú jazdiť krátke trasy po SR , najdlhšie cesty budú na letisko. Potrebujem odviezť 2-4 dospelých (vrátane šoféra) + 3 menšie deti + batožinu. Pri ceste na letisko bude najčastejšie obsadenie 3 dospelí + 3 deti + batožina (štandardne 5 veľkých + 5 malých kufrov)

Malo čo, čo i len čiastočne plní kritéria: MB GLS (ale kufor ani omylom len 340L ) ; Toyota PROACE verso L2 7 miestna kufor len 209 až 322 L Ford Transit L2 custom kombi prakticky to isté...ale v ponuke je iba nafta

Jedine čo som našiel, čo plní kritéria sú US auta kategórie Full size Ford Expedition (7 miest +540 l kufor) Chevrolet Suburban 7 miest +cca 1100L kufor (toto trochu poznám – mal som z požičovne) alebo cca rovnaká veľkosť GMC Yukon XL Denali.

Sú nejaké auta na ktoré som pri prieskume zabudol? Kategória SUV , MPV nie je podstatná, 4x4 nepotrebujem. Potrebujem spoľahlivé auto čo ma nenechá stať na ceste.
Ako to je s bežným servisom týchto US aut? Da sa to vôbec niekde “autorizovane“ servisovať? ( Predpokladám že Ford ešte áno , ale GMC, CHEVY?)
. Zdravím, Mazda Cx 9 2015 má za tretím radom 487 litrov
, mám ju doma
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Zdravím p. @marekfedor@gmail.com
Pozeral som údaje 9 tej CX9, lebo veľa ich nie je. V modelovom r.2015 tam bol naozaj vacsi kufor, aktuálny modelový rok, čo som našiel napr v ČR zmenšili kufor na 14.4 cu.ft teda na nejakých 400l.

Ako ste spokojný? Vy mate motor ten 3,7 - 3,8 l benzín?
marekfedor@gmail.com
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.07.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekfedor@gmail.com »

Zdravím, ja som spokojný, jazdí na tom manželka, motor tam je 3.7 v6, nedávno som to dal prerobiť na LPG , pohodicka, spotreba benzín 13l na plyn 14-15l, jazda super, výkonu ma dostatok, tie nové sú už s 2.4 turbo sa mi zdá

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní