Toyota Corolla TPMS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cryohazard
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.09.2010 08:37
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla TPMS

Príspevok od používateľa Cryohazard »

Zdravím.

Chcel by som si kúpiť sadu kolies na Corollu 2018. Chcel som to kúpiť ako obutú a vyváženú sadu a doma si to už len prehodiť sám. Napísali mi, že mi môžu podľa TP univerzálny snímač naprogramovať, ale auto si ho nemusí načítať. Neviete nikto či to Corolla dokáže alebo to treba dodatočne spárovať? Dokážu to spárovať v pneuservise aj obuté alebo si mám kúpiť všetko zvlášť?

Ďakujem.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ja som si na tucsona objednal z bazosu od nejakého pána, prišli mi absolútne originály a nebol snimi doteraz problém cena 4 ks ako ks v hyundai
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

ale hyundai nie je toyota... tá to má komplikované... dá sa to naprogramovať aj obuté, netreba to vyzúvať, ale robí to veľmi málo pneuservisov. snímače by som skôr kúpil tam kde to budú aj programovať lebo nie všetky prístroje dokážu programovať všetky druhy (značky) snímačov. a keď si to chceš sám prezúvať, tak si treba aj značiť ktoré koleso kde bolo, nesmie ísť na inú pozíciu, keď budeš chcieť meniť predné za zadné (kvôli opotrebeniu pneu) zas treba kódovať
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Tak to v najpredávanejšom aute na svete vôbec nedomysleli. Taka lowcostova značka ako hyundai a netreba nič programovať, netreba pozerať ktoré koleso kde bolo, ukazujú presne a origo na bazosi čisto nove zabalené s poštou stali 96eur 4ks
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak neviem či to nedomysleli.
Treba nejako dostať tie peniaze ktoré ľahko zarobili a tiež ušetrili na cene nového auta.
V súčasnosti u ľudových (masových) vozidiel sa pri ich predaji veľa nezarába, treba si pomáhať servisom a takýmito dielmi príslušenstva.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Pokial dobre spominam toyote je jedno, napr. pri vymene pneumatik kde sa da koleso, moze ist na inu poziciu, jedine co sa musi dodrzat pozicia kolesa na aute je Opel, inak bude hlasit problem na inom kolese ako je.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Laguna 2 to mala, ale to bolo v 2001 roku. Boli označené farebne, každý ventil mal inú farbu a na dverách bola nálepka ktorá farba ide kde, ale to bolo pred 19 rokmi odvtedy sa to už dostalo na inú uroven. K toyote, keď sme v 2019 kupovali auto tak sme mali základné podmienky ako motor bez turba, vzadu dosť miesta, dobrá výbava, pekný design a do 30 litrov. Chcel som Hondu crv len už mali v ponuke turbo motory a bz nebolo nič
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Kolega na Aurise to musel riešiť len v autorizaku. Snímače stali 45e/ks a v cene bolo aj naprogramovanie. Takže pekne šup s kolesami do autorizaku.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ako to tak čítam, tak zlaté staré autá... kokso, ešte aby som aj kvôli prezúvaniu kolies riešil nejaké blbé snímače a autorizovaný servis.
Prečo to vlastne všetci tí blbci vo vyššie spomínaných značkách nevyriešili ako BMW, ktoré proste len sleduje rozdiel v rýchlosti otáčania kolies a netreba šaškovať so snímačmi v kolách??
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Kvoli prezuvaniu netreba riesit autorizovany servis a vlastne ani kvoli programovaniu novych senzorov, len treba najst cloveka, ktory ich tam vie naprogramovat je ohladom toho kopa zariadeni.

Aj Bmw pouziva senzory tlaku v kolesach.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Xentry prečítaj si ešte raz môj prvý príspevok v tejto téme, Toyota je proste iná... a áno dá sa aj mimo Toyoty ale je to nespolahlivé a často sa stáva, že tie prístroje vedia programovať len svoje snímače, a máš asi 5 druhov prístrojov (nie čínskych) a ešte viac značiek snímačov
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vsak sme nie tak davno davali nove kolesa plus nove senzory (neoriginalne) na skoro novu toyotu a nema problem. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných