Toyota corolla verso 2,2 d4d r.v2007 v chlade netaha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

8simeon8
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2015 20:20
Zdieľať na Facebook

Toyota corolla verso 2,2 d4d r.v2007 v chlade netaha

Príspevok od používateľa 8simeon8 »

Ahoj,

po narodeni druheho dietata sme vymenili starsiu Yarisku 1.0 . Ostali sme pri rovnakej znacke a kupili sme ojazdenu toyotu s oznacenim corolla verso 2,2 d4d. Po kupe sme vymenili kotuce a platnicky, olej a jazdili sme. Prevazne nakratsie trasy. Teraz v zime pri poklese teplot na -8 a menej nastal s autom problem. Auto sice nastartuje na prvu supu ale stalo sa mi aj dnes, ze cca po 15-20 km vyrazne auto stracalo vykon, malo trhavy tah, a mal som problem vyjst do kopca, co bolo dost neprijemne. Isiel som ako zaciatocnik v autoskole, ktory nevie pracovat so spojkou. Ako keby bola nafta vstrekovana len kazdy druhy raz. Uz raz sa mi to stalo a po otepleni vonku na cca 5 stupnov slapalo auto zase uplne v pohode. Budem vam vdacny ak by ste mi vedeli poradit kde hladat chybu..?? Dakujem. Brano
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Píšeš: jazdili sme prevažne krátke trasy. No prečo si sa pred kúpou neporadil? Krátke trasy pre FAP filter nerobia dobre. Predpokladám Yariska bola benzín Japonci robia dobré benzíny, diesle až tak nie. Ten tvoj problém môže spôsobovať to Fapko. Skús ísť sa poprehánať niekde na dialnicu ak nepomôže tak diagnostika.
diviakjano
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23.07.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

verso

Príspevok od používateľa diviakjano »

Ahoj Braňo. Mal som niekedy toto auto. Mal som podobný problém. Neviem koľko má tvoje najazdené, ale daj si preventívne do nafty aditívum, pomôže to. Potom ak Ti môžem poradiť, daj si skontrolovať vstrekovače. Niekde v servise na nafťák (ako mne povedali - na lavici). Keď si z okolia BA,TT, tak doporučujem diesel servis "strom" v PK. Bol som u nich po predošlých zlých skúsenostiach aj v autorizovaných servisoch. Maximálna spokojnosť a výborná cena.
PF. podľa mojich informácií z autorizovaného servisu, FAP filter má len 130kW verzia (D-CAT). A Ty máš 100kW, D-4D.
Veľa šťastia
8simeon8
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2015 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8simeon8 »

Pri kupe som bol trosku ovplyvneny okolim. Vsetci jazdia na diesloch a relativne v pohode. Akurat svagor co ma avensis verso tak mava problem s nekvalitnou naftou odchadzaju mu trysky. Ja tankujem vzdy na shell. V zime pridavam aditivum. Mam 100 kw verziu tak tam to FAPko nebude. Asi dam pozret tie trysky. Neviem ci by to mohol sposobovat aj palivovy filter..??
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Re: verso

Príspevok od používateľa mensahservice »

diviakjano napísal:Neviem koľko má tvoje najazdené, ale daj si preventívne do nafty aditívum, pomôže to. Potom ak Ti môžem poradiť, daj si skontrolovať vstrekovače. Niekde v servise na nafťák (ako mne povedali - na lavici).
len dve veci:
1. ziadne aditivum nie je zazrak a ked mu to auto za studena netaha, nepomôze mu ani keby ho vymysleli americki kozmonauti
2. vstrekovace sa kontroluju na STOLICI, nie na lavici a to je dost rozdiel, si myslim :40bd:
fafej
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.01.2009 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fafej »

Tak v prvom rade vymeniť palivový filter a určite nie za repliku. Daj tam originál toyota myslím že máš malú priepustnosť paliva cez filter (pri nízkej teplote sa tam vytvárajú kryštaliky). Ked sa trochu zohreje nafta tak prechodnosť sa zvýši a odkalovaním problém určite nevyriešiš.
8simeon8
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.02.2015 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8simeon8 »

Diky za rady chalani. Pockal som na miernejsie teploty a vcera, ked uz druhy den bolo par stupnou nad nulou tak som to isiel vyskusat. Auto ficalo v pohode, ani naznak chyby. Kamarat ma ale upozornil ze mal podobny problem a tiez to bolo palivovym filtrom. Takze dnes uz je auto u servisaka a menim filter.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných