Toyota Avensis LPG - zly start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Fuha... v Amerike by si zapadol. Keby ti odletelo koleso, mohol by si sa sudit, ze v manuali nebolo presne napisane, kolko dB je este zdrave mlatenie od podvozku :d :D

Inak ziadna dlzka startovania predpisana nie je, tak porozmyslaj, ako asi urcime ci je ok/nie...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

K teme..mne podobny cirkus pri startovani robil netesny ventil na lpg, t.j. pri startovani sa mierne zmiesaval do zmesi aj plyn. Tiez som sa jedoval z dlhsieho startu a prisiel som na to nahodou...ked mi "dosiel plyn" a par dni som jazdil len na benzin....a auto zacalo startovat na brnk.

Inak tie sekundy su klamlive,skuste si to stopnut, aj dve sekundy sa javia strasne dlho a sedem sekundove ...to je uz uplna vecnost
beedoo
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.11.2007 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beedoo »

podobný problém mávam na mondeu duratec 2.0, mám lambdu sondu pred smrťou, respektívne po smrti :41c2: tým pádom mi adaptačná tabuľka na LPG ide do plusu, a potom ked štartuje na benzín, dlhšie to štartuje, zmažem adaptačnú tabuľku a chvíľu jazdím na benzín potom zase pohoda nejakých 1000km, keď to začne znova, tak to znova resetnem. Nie je to ono, chcelo by to vymeniť tú lambda sondu, ale my čo jazdíme na šporákoch, to máme asi v paži
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Ak ti pri normalnej jazde na benzine nevyhodi chybu Lambdy, mas problem s LPG. Lambda je len snimac, ktory nastavi adaptacie pre aktualne palivo, rovnako funguje pri LPG, rovnako pri benzine... ak nie je vadna, max. moze byt pomala a to by ti nerobilo co ti robi. LPG system berie vystupne data z RJ benzinu a prepocitava ich svojou mapou na hodnoty vstrekovania LPG. Ak tento prepocet nie je spravny (zisti Lambda) doladuje sa adaptacnymi hodnotami - ale u starsich LPG systemov su to len adaptacne hodnoty v RJ motora a to je problem. Po prepnuti na povodne palivo uz nesedia, vlastne prisposobenie trva dlho...

Co musis urobit je dat nastavit/opravit LPG system tak, aby po prepnuti nepotreboval navyse pridat/ubrat zmes. Potom by mali adaptacie RJ motora ostat a pri prepnuti na benzin by to malo ist vsetko ako pred prepnutim na LPG.

Ja mam uz novy system, kde si RJ LPG vytahuje cez OBD2 adaptacie RJ motora a upravuje VLASTNE adaptacne hodnoty tak, aby ostali tie v RJ benzinu rovnake, ako pred prepnutim na LPG. Takato kombinacia sa prisposobi zmenenym vlastnostiam paliva/motora a prepinanie bude vzdy hladke.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ondrejgti : kde si sa docítal ze má sekvencný plyn,V 2004 zdaleka nemontovali do kazdeho vozu sekvencný plyn. Ja mám doma 2003 16v 4bodový vstrek a plyn je tam podtlak. A ked som hladal auto pre manzelku tak aj 2008r.v z dovozu boli castejsie podtlak ako sekvencný plyn.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Avensis LPG - zly start

Príspevok od používateľa dubina58 »

kamo,neries to...mam Verso na LPG montovanu v Hlohovci...momentalne bez problemov najazdene uz od montaze 70,000km...len LPG potrebuje pravidelny servis kazdych 20.-25tisic kilometrov...ten sporak,ako ho udavaju je dost spolahlivy,dla toho kto ti to montoval a kde...neznervoznuj sa pocitanim otacok pri startovani,je to placebo efekt...ja strcim ten lofas cudlik a stlacim gombik startovaci a padam...asi sa ti unavuju prsteky od drzania startovacieho klucika...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

da sa to pred vypnutim motora prepnut manualne na benzin? skusil by som nejaky 2-3 minutovy dojazd prepnuty na benzine a potom na druhy den skusil startovat ci by to robilo to iste
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

to jaster-83...jasne ze sa to da...a je to dokonca LPGeckarmi montermi doporucovane pred cielom cesty vypinat plyn...pretoze plyn je aj mastny a tym si precistis zmiesavac ci co to je...v pohode...
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

vyhlasujem sutaz - najdi v 1 vete 3 nezmysly :D

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných