Toyota 4Runner 93 - navijak a snorchel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

dodik13 napísal:Nech zajde na 4x4klub a tam mu bude vsetko vysvetlene :28b7:
alebo 4x4nazory.sk abo offroadforum.cz. lebo drvivá väčšina prispievajucich o problematike len počula prípadne ani nepočula. Dosť má pobavil príspevok o Slovenskom bahne :) presne príklad neznalosti problematiky.Treba si zvážiť účel. No na 4runner by som určite nešiel pod 4,5t . Snorchel.... zvyšuje spotrebu no 4run je na brodenie ako stvorený a ťažko je odolať. V krajoch offroadu ako je Albánsko a Rumunsko ho určite vyuzijes. Bez neho budeš dosť obmedzený vo vybere trasy. Pre neznalych, navijak vzadu je skvelá vec a väcsinou nie kvôli bahnu. Staci do 3t. Účel je taká malá hadanka ;)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

MilanFI napísal:....Ono to môže potom dopadnúť aj takto.
https://www.youtube.com/watch?v=X7Tf23BzAOw
To je chronicky známe video prezentujuce hlúposť tiezoffroadakov ktorí si myslia že 4x4 pokori fyziku. No tu by nepomohli ani T3.
V tomto pripade by som zvažoval AT prípadne MT KM2 ktoré su aj na cesty celkom použiteľné a snáď este komfortné.
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Acon, pochopil si to správne. Ja jazdím BFG KM1, práve kvôli tomu aby som zvládol aj tých posledných 5-10 km zo 40-tich. Na cestné presuny, resp. ak je sucho, jazdím AT, stačia.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

ja na jednom mam AT a na druhom offe len T3 a k tym km1-su dobre ale bohuzial uz ich clovek nezozenie ked sa nevyrabaju a to uz rovno km2 alebo toyo open country ale to uz sme odbehli od temy
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ja už pár rokov jazdím na KM2. Sú tichšie jako KM1, neubúdajú tak rýchlo a celkom držia aj na mokrom asfalte. Aj keď ten mokrý asfalt je na MT vždy tak trochu o hubu
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

mne na mokrom smykali aj bf at lebo su tvrde a teraz at sylverstony a pohoda :-) len sa rychlejsie opotrebuvaju lebo maju maksiu zmes a na tazskom patrole aj T3 na mokrej asfaltke drzia co som bol milo prekvapeny ale dufam ze chalan uz cita na off forach ked chce ten navijak na tu karu dat namontovat :zg282: len dufam,ze to nenamontuje na 3mm tenku platnu :4012:
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Vobec som neobdrzal mail, ze tato diskusia sa vobec rozsiruje.
No po prve nehram sa na mladeho co chce offroad. Vsetko to riesi ujco a ako bolo spominanane na ryby a tahanie lode. Flexa a zvaracka CO2 mu nerobi problem kedze je klampiar :)

Navijak si myslim, ze je za potreby, kedze clovek nikdy nevie. Ak by sa jednalo o rekreacne plavby, tak to neriesi. No lod sa bude spustat na hocikotrych miestach, nerad by sme utopili auto. Runner ma nove gumy. Zatial to auto jazdi ako hodinky, cize to bola dobra kupa. Autom sa nemieni brodit cez bahno.

Takze k veci berieme navijak min. 5ton.
A ako tak citam diskusiu, tak ten snorchelnie je potrebny... Origos je dost drahy a univerzal je tak pre samuraia. Mozno by pasoval z hiluxa. S

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných