Toyota Avensis 1.8 VVTI SOL elegance

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis 1.8 VVTI SOL elegance

Príspevok od používateľa pitr100 »

Zdravim, toyotaci, Chce by som sa Vas opytat, resp. poradit. Na Aeu, je na predaj pekna toyota avensis, ma 97tis.km, kupena na SVK, je to rocnik 2004, je pekna a zachovala, jedna sa o motor 1,8 VVTI 95kw, lakaju ma tie km, vraj je to po starsom panovi, auto len v servise toyota servisovane, ale zda sa mi to vela za tak stare auto, no ale ak by som sa rozhodol, je to aspom dobra volba ten motor a spolahlivost tohto modelu?? je to sice toyota, ale predsa len s tych prvych modelov, dakujem za rady.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

auto ako samotne je OK, len pokukaj ohladom toho 1.8 motora daco sa mi mari ze zvykli tam klaknut ojnice z bloku alebo take nieco lebo neviem ci je to ten motor ako v Rav4 1.8i lebo taky ked som mal na inzerate na predaj tak mi horel mobil co ho zhanali. Co sa tyka ceny je to relativne co je vela a co je malo. Vsetko zalezi od stavu lebo ked aj kupis lacnejsie mozes sa popalit a takisto ked kupij aj v dobrom stave predsa uz len ma 10 rokov a nik ti nezaruci ze aj ked je to japonec ze vydrz dalsich 10 bez investicii
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Suhlas s patko1.Chod ju preveriť, či je pravda ,čo píšu na inzerate ak ano kludne kup. Motor vydrží aj 3krat tolko,kasna ešte min 5rokov a potom ju ešte za 1500 eur možeš predať.Znamy jazdí do prace na 25 ročnej škode 120, najazdene cez 200000 km,takže ta toyota do tých 10 rokov ešte vydrží. Držim ti palce.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

nizke km nie su vzdy zarukou dobreho auta hoci mozu mnohe napovedat, treba vyskusat, preklepnut ako kazde ine auto, ale vyzera v inzerate ok hoci cena nie je najnizsia

doteraz to auto jazdilo 9 tisic km rocne, u takychto aut sa moze stat, ze ak zrazu zacnu jazdit 3-4x tolko tak sa raz dva ukaze co vsetko bolo 'odlezane'

spytaj sa na spotrebu oleja (rocnik 2003 s tym mal problem),
u 2004 by to uz malo byt ok ale overit to treba

nedavno ked som hladal auto tak zo 7 aut, ktore som bol podrobnejsie pozriet mali 2 suchu rysku oleja, 1 zralo olej (a to boli vsetky 3 po 1. majitelovi a 2 z nich mali malo km), 1 dalsie malo pri spotrebe oleja otaznik :)

a zoznam chyb siahal u mnohych z nich bohuzial dalej
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

osobne mám doma corollu verso 2003, pričom motor ešte spadá do údajne problémovej série - spotreba oleja.

nič také som u seba nezaznamenal, čo nalejem, to vypustím
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

ten motor a tento model a tie kilometre je dobra volba, len neviem ci je to pozitivne, ze je to po starsom panovi ... za 11 rokov auto najazdilo 97.000 km, a toto neviem, ci je zrovna kladom tohoto auta. Ked sa auto prditkuje po meste, startuje za kazdym rohom 10 krat za den a jazdi prevazne "za studena", tak to je horsie ako sa zda. Nevravim, ze je to prave u tohoto auta, ale mozne to je. Poriadne to vyskusaj, aj ked tym "skusanim" asi vela nezistis. Bolo by dobre zmerat emisie, CO a HC na volnobehu a CO a lambdu pri zvysenych otackach. Tu sa ukaze kondicia, ci opotrebenie motora. Ked ma to auto ozaj tych 97000 a neodjazdilo ich na kratke vzdialenosti, malo byt to byt OK. Zaidi na prvu STK v Topolcanoch a poziadaj o vykonanie Emisnej kontroly mimo lehoty, vola sa to zvlastna EK. Pri tych 6000€ ta 30 euro nezabije. Ak to myslis s tym autom fakt vazne, ked si sa iba opytal do fora a cakas tie nejake nezaujate, pozitivne a povzbudive odpovede, tak potom nic :-) ... Inac co sa tyka motora 1,8 VVti od Toyo, tak v celku spolahlivy, ako vsetky benzinove "japonce". Spotreba v meste 9,5-10 litrov , mimo 6,5 -7,0 pri "normalnom jazdnom style" .... Ta spotreba oleja zo zaciatku produkcie motorov 2003-2004 u 1,6 a 1,8 je pravdou, predcasne sa opotrebovali stieracie kruzky. Bolo to ale odstranene uz modelovej rade 2005.
Skus si pozriet aj recennziu na :
http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazden ... kusenosti/

prajem stastnu ruku pri vybere
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

k spolahlivosti toyoty sa mozem vyjadrit len takto: never reklame. Toyota nie je o nic spolahlivejsia, ako ine auto.

S motoru 1,8 - vyborny motor v zmysle spotreby, pruznosti. V Avensise sa s nim da bez problemu dlhsie jazdy robit do 7 litrov, pri velmi sviznej jazde.
Avsak, ako uz bolo pisane vyssie, treba si dat pozor a nebrat motor zo zlej serie.

Priprav sa tiez na to, ze nahradne diely su brutalne predrazene a tazko sa zhanaju (hlavne karosarske veci).
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no tak toto zase bola hlaska, samozrejme ze toyota je o nieco spolahlivejsia ako par inych znaciek a to vie kazdy.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A plechariny je v Poľsku tiež dosť...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, pomedzme, ze som uz nejake "nespotrebne" veci na Toyotu kupoval a nebolo to ani jendoduche, ani lacne. :4012:

A nebol to ziadny mimoeuropsky model.

Spolahlivost je tiez relativna, ale ziadny etalon to uz v dnesnej dobe nie je. Samozrejme, na naftovu Lagunu II sa stale nechyta :-\
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

pitr, teraz ta yxo celkom slusne odradil, ked ti z vlastnej skusenosti pise, ze plecharina a nespotrebak je "podpultovy" a drahy tovar, ja mam skusenosti uplne opacne. Zatial som Toyotu ci Mazdu zohnal vsetko a ani to vobec, nebolo drahe. Horsie to uz bolo s Daihatsu :-)

A k spolahlivosti Toyoty ... uz davno neplati, ze Toyota, Honda ci iny "japonec" je najspolahlivejsi pod slnkom. Neporovnavajme ich s premiovymi znackami, ako napr. Porsche(Carrerou ci 911-kou), ale su este na tom vzdy sakra dobre a vedu prve miesta s prehladom .
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ja mam Toyotu iba kratko ale doma sme mali Toyotu 13 rokov, taktiez obcas zhanam diely pre rodinu ci znamych (napr. Mazda 6, Accord) a nikdy som problem nemal

treba len vediet kam sa obratit, bezny spotrebak je dostupny aj u nas, plecharinu a specificke veci som vzdy zohnal v PL (podla potreby a toho co to bolo bud nove alebo pouzite)

objednat z PL dnes uz nie je problem, za maly poplatok ti to firma preposle a mas to doma pred dverami za par dni
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

s dielami nie je žiadny problém, ceny rovnaké ako na vw či škodu

moje verso som kúpil rachnuté na zadok a zadok som z poľska kúpil za 260 eúr aj s poštovným a vo farbe.

úplne bezproblémovo
ivanbrh
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.10.2013 12:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivanbrh »

Stav auta ti preveria aj na Vajnorskej. Robia tam prehliadky jazdenych vozov Toyoty. Aspon zistis, ci stav zodpoveda tomu, co uvadza predavajuci. http://www.autogrand.sk/toyota-servis-p ... la-toyota/
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných