Toyota Corolla Verso -volný konektor pod sedačkou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

madmat
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.05.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla Verso -volný konektor pod sedačkou

Príspevok od používateľa madmat »

Zdravím všetkých, poprosil by som o radu, pod prednou sedačkou mám neobsadený konektor, ak by niekto vedel načo slúži nech poradí. Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vyhrievanie sedadla, bočný airbag...
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Moze to byt aj tovarenska predpriprava na na nejaky doplnkovy typ senzoru typu CPOD ( Child seat Presence and Orientation Detection ) alebo BodySense alebo OC ( Occupant Classification ) umiestneny v sedacke. Tieto senzory sa pouzivaju prevazne vo vyssich radach ako napr BMW 5 , 6 alebo 7. To len tak pre ilustraciu. Tieto typy senzorov sa pouzivaju na regulaciu sily airbagu podla toho co alebo kto je na sedacke pri detekcii detskej sedacky senzor vypne airbag automaticky ( spolujazdcove sedadlo ). Tot moj postreh.
madmat
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.05.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa madmat »

Je to dvojkontaktový konektor z bieleho plastu, na spolujazdcovej sedacke je tlakový senzor ktorý signalizuje nezapnutie pasu spolujazdcom ale aj tam je taky istý volny konektor, dufal som ze to bude vyhrievanie ale asi to bude nieco ine, ak ma niekto vyhrievané sedacky na verse nech skukne pod hokerlik diky
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Zbehnem zajtra za chalanmi do testlabu mozno najdeme na Verso sedacku a skontrolujeme to. Pozriem aj vykresy senzorov. Dam Ti vediet co a ako.
k3ko
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 03.08.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k3ko »

na avensiske (T25) je tam umiestnena navigacia (mechanika s DVDckom).

Mozno to je predpriprava, alebo ju niekto vybral. Zalezi aj ake mas radio, aj tie najjednoduchsie tusim podporovali GPS navigaciu na ciernobielom dislpleji.

Na mojom verse tam ale nic nie je.
zbazin
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 19.05.2010 01:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zbazin »

Cauko, mam par informacii, tak nenasli sme sedacku od Corroly. Pozrel som Nissana a VW Jetta no ohladom seat heatera tak dvojpinovy konektor je len pre ohrev opierky hlavy. Ohrev sedadla - sedaku je najmenej stvorpinovy, no mal zabudovany v tomto konektore aj senzor na detekciu pritomnosti osoby ktory je na 2 piny. Skontroloval som aj bedrovy ohrev sededla , no bol bez konektora , vychadzali 3 kable. Vsetky informacie z hore uvedenych sedaciek Nissan a VW. Nie je vylucene ze by to v tvojom pripade nemohol by ten volny dvojpinovy konektor pre napojenie seat heatera bez senzora na detekciu pritomnosti osoby. Senzor by potom mohol byt separatne na inom konektore. Kazda automobilka ma svoje vlastne pravidla a specifikacie. Prepac asi som ti velmi nepomohol, budem sa tomu este predbezne venovat v hladani. Ak nieco nove tak napisem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných