Toyota Avensis - problem so startovanim za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petrSVK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.12.2010 21:03
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis - problem so startovanim za studena

Príspevok od používateľa petrSVK »

zdravim Vas
Asi pred troma mesiacmi som kupil avensis 2.2 D4D 110 KW r.v.07 najzdenich 113 000 km..vsetko bolo v poriadku chytal krasne na prve skrtnutie kym neprisli mrazi.ked bolo -3 tak som ho nastartoval na treti krat ale ked uz bolo -7 a menej tak som ho vobec nemohol nastartovat..pnastartoval som ho az po 10 min.trapenie,preto som dal vymenit zhavice,vsetky filtre aj naplne a stale ho nemozem natocit ked je -7..nechal som hoaj viac krat nazhavita nic nepomaha.Preto som ho dal na diagnostiku (nie v toyote)a zistili ze treti vstrik trosku slzi a baterku mi nedobija na100% tak som dal premerat baterkua baterka je v poriadku..podla mechanikov v tom by nemal byt problem ked slzi a aj ked nedobijsa na 100%
skusal som ho startovat aj cez kable a nic nepomaha tak neviem v com moze byt problem,ma niekto podobny problem alebo by mi vedel poradit v com to moze byt???diky
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Ked nedobija,tak vyber von alternator premeraj a uvidis.Tieto motory s common rail systemom musia skakat v mraze aj bez zhavenia.Podla mna ked vstrekovac nerozprasuje,ale zalieva to je problem.Ranny start v mraze musis citit ze baterka ma silu,pokial len starter toci s posledneho ani nenastartujes.Pories prve dobijania . :2f93:
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

takisto by ma zaujímalo, či ide prúd do žhavičov.

ak by bol blbý vstrek, tak na tie na tri valce by mohol zatancovať.
petrSVK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.12.2010 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrSVK »

a ako zistim ci ide prud na zhavice??neskusal so to...baterku mam dobru lebo som ju premeraval...a ked startujem tak toci v pohode nerobi ziadne problemi...
petrSVK
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.12.2010 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrSVK »

pri starte alternator nehra ziadnu ulohu pokial viem ..on dobija az ked auto bezi a moj dobija na 13.5 tak niejako a mal by dobijat na 14 aspon tak mi to bolo vysvetlovane...a vraj to moze byt teplotne cidlo ..
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

skontrolovat žhaviče a vstreky.
Ak je vadny aj len jeden vstrek tak v mraze už nenaštartuješ
madmat
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.05.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa madmat »

Servus PetrSVK mal som tiež problem zo štartom je to na dlhši pokec tak skukni moj prispevok ci to mas take iste ja mam corollu verso ale ten istý motor.vykon mas 110 kw ???
Craken
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 23.03.2009 15:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Craken »

no chlapi ja mam trochu podobny problem..
ked je motor studeny normalne nastartujem bez plynu, hoci aj pri -15.. akonahle sa motor ohreje, vypnem motor a chcem hned nastartovat motor sice chyti okamzite aj bez plynu na prvykrat, ale po 1 - 2 sekundach sa zatrasie a zdochne.... ked vsak hned ako chyti pridam plyn uz nezdochne....
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných