Toyota RAV 4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PaloU
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.12.2010 09:56
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV 4

Príspevok od používateľa PaloU »

Mám záujem o staršiu Toyotu RAV4 I alebo II (4x4 verziu) aspoň od r.v. 2000. Chcem sa opýtať, na čo si mám dať pozor pri kúpe takéhoto typu vozidla? Prednosť dávam benzínu -dá sa V SR oficiálne prerobiť na plyn? Vaše skúsenosti s týmito vozidlami?Prípade poraďte aleternatívu k tomuto vozidlu. Vozidlo chcem využívať najmä na cestovanie do práce (klasická vozovka -sem tam jama, v zime málo upravovaná vozovka), ale aj na voľný čas (určite nejaká poľná cesta, nejaký ten ľahký terén -strmá kamenistá cesta s hlbšími kolajami ku chate a pod.) Ďakujem.
RomanAARR
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25.10.2007 09:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RomanAARR »

Že by tých áut bolo tak málo?
Čo tak Toyota RAV4 2,2 D-4D od 2006 ?Je to lepšie autíčko?
kremos
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.12.2010 12:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kremos »

Toyoty vseobecne netrpia extra problemami.
1. verzia bola tvrda stvorkolka s uzavierkou medzifuu (neviem ci vsetky modely). Spotreba sa dala stlacit na 9l.
Motor dostatocne vykonny a pruzny. Pomerne priestranne auto so slusnym kufrom. Bezny servis (olej). Dokazala chodit vsade kde jej stacila svetla vyska a najazdove uhly. (aj napriek chybajucej reduckii, 1-tka bola dost silna a pomala).
Ak nic neprerazis, nic sa nedeje. Chyba jej kryci plech motora, myslim, ze je tam len plast. (v pripade potreby nie velka investicia a praca).
Pozor na verziu 1.8 (nevidel som na SK), ta mala len predok !

2. verzia bola jej faceliftovana verzia, vyssi ludia v zadu nadavali na priestor pre nohy. Pohon prednej napravy s automaticky pripojitelnym zadkom.

Motory D4D su v pohode, aj ked nove ravky uz vyzeraju babsky, oblubi si ju aj chlap.
PaloU
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.12.2010 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PaloU »

Vďaka za odpovede.
Rensi90
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.05.2009 21:30
Zdieľať na Facebook

Ravka

Príspevok od používateľa Rensi90 »

Ravka je super auticko, snad jedine co mi na rocniku 2003 chyba je nejake ESPcko.
Inac spolahlive, trosku citlive na naftu(hlavne v zime)-ak tankujes tu drahsiu tak bez problemov.

Niekto hovori ze maju na svoju triedu trocha citlive napravy, ale ja zatial 180 000 na povodnych

a este jedna vec, co zatial odisla... pri vstrekoch nejake elektromagneticke ventily..dost vysoka palka v toyote... :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných