Lexus IS 220d

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Samozrejme, ze si ma pobavil, ty to vies vzdy tak pekne trafit-----ten kliniec po hlavicke....

Nuz ten zlozvyk obcanov zrovnavat taketo voze povedzme s prassatom je ale paradoxne pochopitelny.....tych dvojveckovych je vsade plna rit, su priblizne rovnakej velkosti a v tmavej barve vyzeraju aj podobne dynamicky.

Takze bezny obcan rozdiel sotva postrehne. Navyse skusenosti s este stale velmi exotickou znackou nema nikto z jeho okolia, ani kolegov......maximalne maju z internetu nastudovane tendencne drysty casto este tendencnejsich redaktorkov niektorych motoristickych platkov.....
Takze je to dost pochopitelne tie najroznejsie obavy o servis, nahradne diely, spolahlivost.....svoje tiez zohra aj vyrazny cenovy rozdiel.....Oni proste porovnavaju 2 podobne vozidla, ale v skutocnosti si neuvedomuju, ze porovnavaju jablka s hruskami.....
Ak by tu mala ta japonska znacka vacsiu tradiciu, tak by to asi na pracoviskach aj v domacnostiach vyzeralo uplne inak. Nasli by sa argumenty, aj by sa zacalo rozlisovat....
Takto zial nie je z coho vychadzat....

P.S: inacej skutocne ma rozosmialo jedno hodnotenie nemenovaneho novinara testujuceho IS220d, kde spomina, ze z vozidla je v nizkych otackach "jeden velky basovy reproduktor"...
Nuz, podla vsetkeho zrejme mehaničari pri vymene vzduchoveho filtra špatne nasadili dekel sania alebo nieco podobne, pretoze je to volovina jak voda v kosi. Alebo sa mu tato stať nechtiac prekopirovala z testu ropakov Audi A4, BMW 3. Alebo rovno z novej C220 CDI. Tam je vnutri lomoz ako v Zetore Crystale bez turba z roku 1983....ostuda! :41c2:
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
almak
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.05.2012 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa almak »

Zdravim,
kupil som si jazdenky Lexus Is 220d a tiez riesim spotrebu, mesto od 10 do 13 litrov a mimo mesto cca 8,5 podla mna je to velmi zle na dizel. Diagnostika je ok, takze neviem kde je problem.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ak je diagnostika OK a vylucia sa mechanicke zavady ako napr. poskodene palivove vedenie a pod, dalej prilisny konstantny tlak pravej nohy :d :D , tak je najpravdepodobnejsou pricinou zvysenej spotreby regeneracia DPF filtra, pri ktorej sa tiez spotrebovava palivo.....

Ak su to vsak taketo cisla (mne vychadzala priemerka s prevahou mesto cca 7.5, nie 12-13), tak je mozne, ze DPF-ko je na konci zivotnosti a dochadza k castym pokusom o regeneraciu, resp. su velmi caste kratke trate, kedy sa regeneracia nedokonci a po nastartovani jednoducho zacne odznova.....

Doporucujem demontaz DPF, jeho vycistenie specializovanou kvapalinou urcenym postupom (ziadne tlakove vystriekavanie vapkou ako je to nespravne zauzivane), nasledne naliat specializovanu kvapalinu do nadrze, natankoovat doplna a konstantnou rychlostou jazdit aspon 25-30 min.

Pokial DPF nebude uplne KO, tak by to malo pomoct ustalit spotrebu v meste na vyssie spominanych 7-8L/100km
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri regenarácii by som veril že stúpne spotreba o 1,5l ale tých 12l je extrém , to mne nežere 2.5i
almak
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.05.2012 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa almak »

Diky za odpovede, v poslednu dobu som robil vacsinou kratsie trasy ale aj ked som robil dlhsie po dialnici tak spotreba nebola nic moc aj ked som jazdil cca 110, spotreba okolo 8,5l. Diagnostika ok, teraz ked boli tie extremne horucavy tak spotreba vystrelila az na 13,3l. Momentalne po vymene oleja spotreba cca 10l.Skusim si pozistit to DPF, DPF sa montuje uz od 2005? Dakujem este raz
devil777
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.04.2006 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devil777 »

Zdravim vsetkych. Takisto vlastnim diesloveho strkaca od lexaurinu a mam nabehane 90000. relativne novy voz. pred cca 2 mesiacmi sa mi rozsvietil check vsc a diagnostika ukazala egr ventil obmedzujuci vypustanie emisii. pred mesiacom sa to objavilo zase, ale uz to nebol ventil ale katalyzator. ku tomu vsetkemu diagnostika ukazala netesnost chladiaceho okruhu a vysledok bol, ze mi prave na polozaruku menia cely motor. nakolko je to pre mna stale novy voz, tak som mierne zufaly. rad by som sa spytal teba markoimportauto, aky mas na to nazor a co si myslel v niektorom starsom prispevku tou stale zapnutou klimou a cistych vyfukovych plynoch? inac btw. moja spotreba sa vzdy hybala okolo 7-9 L. musel som sa na tom naucit jazdit, nakolko som presadol z civicu 1.8 VTi. a tusim mi zacina byt luto :d :D
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

devil777 - kúpil si to auto nové, alebo ojazdené?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sefe, egr ventil neobmedzuje vypustanie emisii ale nieco ine ; to ze si mal egr a katalyzator "na diagnostike" podla mna znamena nieco uplne ine napriklad pripchaty DPF ale jednym duchom dodam ze Lexusy ani Toyoty a ich motormanagement absolutne nepoznam.

Ze ti menia motor na zaruku je velmi usmevne - isiel motor? Isiel. Mal nejake problemy ? Nemal.

Tak by ma potom velmi zaujimalo PRECO HO TI NASI BLBCI SLOVENSKI MENIA ???!!!??? Robit takyto obrovsky infrastrukturny zasah do vehykla - pretoze sparovanie s riadiacou elektronikou, mas tam tusim sedem zbernic a pretoze vsetky hadicky, cidla, na desatinu milimetra presne ukotvenie na silentblokoch, prevodovke atd - to mi proste na Slovensku zavana absolutnym prieserom.

Lebo som si do toho okamzite zafaktoroval SKUSENOSTI slovenskeho Lexus servisu - predpokladam ze kazdy tyzden menia desat motorov takze to maju nacvicene so zavretymi ocami. Ze ano ?
devil777
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.04.2006 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devil777 »

auto som kupoval nove.
nie som ziadny total expert, ale dva zdroje mi povedali ze egr obmedzuje emisie kvoli euru 5 alebo nejakej inej norme. netusim, kazdopadne sa vybrat neda :3020:
katalyzator a dpf nie je to iste? kazdopadne si necham poradit.
do tohto momentu som nemal s autom najmensi problem a ked mi oznamili, ze tesnenie pod hlavou alebo prasklina inde na motore, tak ma skoro vystrelo.
Nakolko je to nafta, tak sa to neda ani vytacat. kedy preboha by som to asi prehrial?
expanzka na chladiacu kvapalinu je mierne zacernena, takze nieco tam asi bude.
ak niekto vie vysvetlit, prosim dajte.
mne sa naskyta jedina otazka-co uz ma byt kvalita ak nie lexus?
tusim si kupim zase naspat 10 rocnu hondatru a mam pokoj
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Lexus sú veľmi spoľahlivé autá, Ty si mal len to nešťastie, že si zobral jeden z najhorších motorov pod znakom Toyota a Lexus... 2.2 D-CAT, neovplývali spoľahlivosťou, ani spotrebou. Bežná je 7-8 litrov a to ja mám na benzínovom dvojlitri...

Je paradoxné, že do Lexusa nedávali jeho menej výkonného bratra so 110kW, ktorý je :2f93:

90.000km je málo, to je ešte bábätko :-) O to smutnejšie, že už má takýto průser.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja hovorím exotika sa nevypláca !!! Ako jazdenka !!! Ak nové, ok ale ako jazdenka určite nie :-(

Ok VW sa serie, ale na taký a taký problém pomôže to a to. Poserie sa exotika ? Tak nikto nevie nič povedať a opraviť ani toľko :-(
jokerpoker
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.08.2008 16:43
Zdieľať na Facebook

Lexus is 220d

Príspevok od používateľa jokerpoker »

V rodine mame dva lexus-i is 220d a mozem s kludnym svedomim povedat, ze auta vidia servis len pri prezuvani a pravidelnych servisnych intervaloch...takze tolko k spolahlivosti..spotreba 7,4-7,9 a to jazdim prevazne mesto...nie je to 250-ka ale aj pri 220d sa da jazdit dynamicky s lepsou spotrebou a obstaravacou cenou..v aute je aj pri vysokych rychlostiach ohromne ticho, co sa o Bmw, mercedese a inych porovnatelnych premiovkach povedat neda(skusenost s MB c200 cdi a Bmw 320d)..vyborny stereo system, bohata vybava, atd...nehovoriac o nadcasovom design-e, kde sa Vam nestane, ze ten isty model ma Vas sused...!! P.S.Pozdravujem vsetkych, ktori sedeli v Lexuse 5 minut alebo ho len videli vo svojich snoch a rozpravaju ake to je nespolahlive a lenive auto a ine p......y. Caute

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 64 neregistrovaných