"Voda" z vyfuku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

badroberto
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.09.2008 00:27
Bydlisko: UK, SV
Zdieľať na Facebook

"Voda" z vyfuku

Príspevok od používateľa badroberto »

Pani,
Potreboval by som poradit s takou vecou, ze my z vyfuku pri rozbiehani alebo parkovani kvapka,lepsie povedane rozprasuje nejaka tekutina. Kontroloval som aj olej aj vodu a vsetko je ok, tak ako stale. Ta tekutina je ako keby voda s ciernymi sadzami...kazdopadne to nevonia ako benzin.....Olej to tiez nie je lebo som to skusal davat na bielu servitku a mastne to nie je.
Co sa tyka auta, tak nebadam ziadne rozdiely.....Trva to uz asi 2 az 3 tyzdne. Len ma to dost znepokojuje lebo ta kvapalina odnekadial predsa musi byt. No nie?


Auto: Toyota Corolla 1.3 16V GLi, 1994
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

kondenz z vyfuku :3035: ništ sa nedeje
badroberto
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.09.2008 00:27
Bydlisko: UK, SV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa badroberto »

Nie som si isty ci to je len kondenzacia, Tiez som si myslel zo zaciatku ale nejak pochybujem, kedze pred tym som si to nevsimol a to tu toyotu uz mam skoro dva roky, pred nou som mal taku istu a tiez som si nic take nevsimol. A ako som pisal trva to len poslednych par tyzdnou...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kondenz. Ak sa voda dostane do spaľovacieho priestoru pri tej teplote sa premení na paru. Inokade za výfukovým ventilom až po posledný diel výfuku sa tam nemá kadiaľ dostať.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

uplne bežná vec. skor sa obávaj ak ti auto nebude kuriť, z výfuku biely dym a motor sa bude prehrievať. ale ak ti kvapkaá voda z výfuku, je to len kondenz, bežný jav.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných