Nedohľadateľná história vozidla

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirecccc1598
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.01.2023 15:21
Zdieľať na Facebook

Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa mirecccc1598 »

caute,
keď kupujeme do rodiny autá, ešte pred obhliadkou s mechanikom preverím zbežne históriu auta cez stránky na overenie(overenie-vozidla, carvertical atd).
Hlavne pri autách dovezených z Nemecka sa často stáva, že autu chýba aj 10rokov histórie. Príklad auto má posledný záznam o kilometroch z roku 2012 a ďalej nič.

Viete niekto čo sa s tými autami deje? Manuálne niekto tú históriu zmaže pri prihlasovaní na SR alebo čo?
Diky za zaujímavé postrehy :3906:
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa tatkotom »

Carvertical nemá ktovieaké meno, hodnotenia.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak trocha to koliduje s faktom,že nemec má veci okolo evidencie a administratívi sakra precízne,to je akési DNA.Ale ...je nutné pripustiť už iba bolo.Druhá pravda je že nemecko je aj kvantum turkov,poliakov atd (to sú milionové počty) kde je to svet ktorý raz tak či tak celú nemeckú precíznosť pošle do kytiek.Už samaotný nemci preberajú praktiky prisťahovalcov a neraz sú plne porovnateľný z tou importovanou háveďou ktorá vás prehodí ako hovno cez plot kedykoľvek z bravúrnostou jednej našej komunity..Tu musí byť už človek prichystaný a mentálne nastavený tak,aby s počítal s tým že svet sa zmenil a pokiaľ má hoci maličkú pochybnosť,obišiel to zďaleka.Pomer koľko podvodníkov a hajzlov pripadá na sto obyvateľov začínajú byť hrozivé čísla.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa tatkotom »

Je to presne tak, ako píšete.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak chcem o aute historiu a nenajdem ju, tak hladam ine auto. Ojazdenych aut je ako smeti, treba hladat…
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa Moonshine »

Stačí pozrieť pár YT kanálov o importe áut z Nemecka a tam razom zistíš, že je to tak, ako píše Hlavatý.
Vela vela búraných áut je tam tak isto nekvalitne opravených, či u turka alebo autorizák. Nemci sa celkovo správajú k autám ako k fúriku hnoja lebo po 2-3 rokoch kúpia nové. Taliani detto. Servis žiadny.
A teraz si vyber.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa tuninka »

povedzme že auto keď je nové chodí do autorizáku v záruke a tam sa o tom vedú záznamy, potom záruka skončí, robí údržbu u garážmajstra, ktorý síce vie všetko o autách, ale kašle na to aby o tom niekde robil záznam online, okrem visačky alebo nálepky na dverách, že vymenil olej, potom je auto možno u niekoho kto sa oň normálne stará a mení si oleje, brzdy a iný spotrebák sám... potom máš len záznam pravidelne z STK a emisnej.... tak ako mám napríklad ja o svojich autách tu na SK. Servisná história nie je všetko, nie je nič ľahšie, ako sfalšovať servisnú knižku alebo prepísať fixkou samolepku o výmene rozvodov... skoč na poľské Allegro, tam servisné knižky za pár eur predávajú. Potom sa ľahko môže stať, že auto bez histórie môže byť ďaleko lepšie, ako to, čo "históriu" má.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa tatkotom »

Presne tak - kilometre ani záznamy značkového sevisu nemusia byť užitočné.
Jedno z našich áut predchádzajúci majiteľ servisoval v značkovom servise a čo bolo dorobené k tomu sa neide slušne vyjadriť. Ak je aj kvalitný, urobí len to, s čím zákazník prišiel, ich nezaujíma či treba niečo riešiť preventívne...
Jedno auto môže mať výborný stav napríklad pri 400 000 km, iné nemusí napríklad pri 150 000.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
pat03596
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.06.2022 21:41
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa pat03596 »

Podelím sa o moju skúsenosť s tak reklamovaným karvertikalom: overil som si cez neho svoje auto pár mesiacov po kúpe, keďže som bol zvedavý čo to ukáže. Ukázalo mi poškodenie na každej jednej strane vozidla, teda komplet celé auto aj s nejakou drastickou cenu opravy pomaly v hodnote auta. Na aute fyzicky nebol jediný náznak po nejakej škode - pôvodné svetlá, pôvodné sklá, podvozok atď... pri čistení predných podbehov som našiel rokmi hromadiaci sa bordel, za zadnými svetlami taktiež stará nahromadená špina, pavučiny. Lakovaný bol iba ľavý zadný blatník, zvyšok laku pôvodný a mal na sebe škrabančeky zodpovedajúce veku a km. Ku škode podľa karvertikalu došlo v mesiaci, v ktorom bolo auto dovezené a prihlásené na SK. Čiže keby som si ho overil pred kúpou, tak by som sa naň ani nešiel pozrieť, pretože podľa overenia to bola "totálka" a popritom s autom až na lakovaný blatník nič nebolo.

Neskôr som kupoval iné auto so slovenským pôvodom. Vtedy som vyskúšal slovenskú stránku overenia. Tá mi pekne zobrazila škody a opravy na aute, ktoré sa zhodovali s realitou, keďže ich priznal a popísal aj predávajúci (opravy v autorizovanom servise z havarijnej poistky). Nerobím reklamu ani antireklamu žiadnej stránke na overovanie áut, popisujem svoje reálne skúsenosti.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

fzubaty napísal: 28.03.2024 09:40 Ak chcem o aute historiu a nenajdem ju, tak hladam ine auto. Ojazdenych aut je ako smeti, treba hladat…
Presne toto som chcel napísať. Áut je ako dreva v lese. Mimochodom, Carvertical je somarina, ktorá k ničomu nie je, to sa vie už dávno. Peniaze vyhodené von oknom.
Ďalšia vec je, že história v tzv. "značkových servisoch" začína mať hodnotu limitne sa blížiacu k nule. Bežne sa stáva, že niekto kúpi auto s "komplet servisnou históriou v značkovom servise" a zistí, že tie pečiatky v serviske nemajú absolútne nijakú váhu. Stáva sa, že auto, ktoré malo mať pred 10 000 km menený olej a filtre má vzduchový filter zarýpaný tak, ako keby ho nikto nemenil za 150 000 km, ktoré to auto má. Zažil som už, že z motora, ktorý mal 78 000 km vytiekol namiesto oleja nejaký tmavý hustý hnoj, napriek tomu, že v serviske boli pečiatky pri 30 000 a 60 000 km. Dobrý fór bol, keď chlapíkovi dali do vysokootáčkového V8 motora olej 0W 40 namiesto predpísaného 10W 60, lebo "vždy to tak robíme". Bežné tiež je, že mechanici z tzv. "značkových servisov" predávajú olej za dobré ceny. Odkiaľ ho asi tak nadobudli?

Aby ste si nemysleli, že sa to týkalo nejakých lacných značiek, tak všetko čo popisujem, sa udialo v BMW, Mercedese a dokonca aj v Aston Martine!! Neskutočné... Takže dokonale overiť auto je fakt problém.

V škodováckom "značkovom servise" sa zasa stalo, že novému mechanikovi ukázali v prvý deň práce "miesto na vytrepávanie vzduchových filtrov". Chlapík sa ich pýta, že aké vytrepávanie??? Odpovedali mu asi toto:
"Keď príde zákazník prvý krát, olejový filter mu utrieme suchou handrou a vzduchový filter vytrepeme. Keď príde druhý krát, už mu ich vymeníme".
No a potom sa mi niekto čuduje, že nechodím do značkových servisov ani s autom, ktoré je ešte v záruke, ale do kamošovho servisu, ktorému môžem veriť :d :D

Mimochodom, všetky horeuvedené zážitky sú zo servisov v BA. Okrem toho Astona, samozrejme, ten na SK zastúpenie nemá.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mirecccc1598 napísal: 28.03.2024 07:58 caute,
keď kupujeme do rodiny autá, ešte pred obhliadkou s mechanikom preverím zbežne históriu auta cez stránky na overenie(overenie-vozidla, carvertical atd).
Hlavne pri autách dovezených z Nemecka sa často stáva, že autu chýba aj 10rokov histórie. Príklad auto má posledný záznam o kilometroch z roku 2012 a ďalej nič.

Viete niekto čo sa s tými autami deje? Manuálne niekto tú históriu zmaže pri prihlasovaní na SR alebo čo?
Diky za zaujímavé postrehy :3906:
JE ROK 2024 :41c2: :41c2: :d :D :d :D :d :D :pa: :..: :..:
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mhlavaty napísal: 28.03.2024 08:55 Tak trocha to koliduje s faktom,že nemec má veci okolo evidencie a administratívi sakra precízne,to je akési DNA.Ale ...je nutné pripustiť už iba bolo.Druhá pravda je že nemecko je aj kvantum turkov,poliakov atd (to sú milionové počty) kde je to svet ktorý raz tak či tak celú nemeckú precíznosť pošle do kytiek.Už samaotný nemci preberajú praktiky prisťahovalcov a neraz sú plne porovnateľný z tou importovanou háveďou ktorá vás prehodí ako hovno cez plot kedykoľvek z bravúrnostou jednej našej komunity..Tu musí byť už človek prichystaný a mentálne nastavený tak,aby s počítal s tým že svet sa zmenil a pokiaľ má hoci maličkú pochybnosť,obišiel to zďaleka.Pomer koľko podvodníkov a hajzlov pripadá na sto obyvateľov začínajú byť hrozivé čísla.
MILAN presne tak aj Nemec ta ojebe aby zarobil :..: :d :D :41c2: :41c2:
link: https://www.youtube.com/watch?v=O0U9dZAuqx4
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nedohľadateľná história vozidla

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných