1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: 1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Príspevok od používateľa Moonshine »

Pri týchto autách si doslova priplácaš za automat a je ich na SK žalostne málo. Teda aspoň tých s dobrým automatom a ludia si ich držia.
Sám potrebujem také pre manželku, lebo za chvilu bude mať papiere, ale bude nútená asi na manuál.
Keď eliminuješ AT, znížiš cenu, kilometre, stav a vek auta.
Keby som vedel, že si žena spraví papiere, nepredával by som swifta nikdy. Vďačnejšie auto som nemal, super sedačky aj na dlhé trasy. Tiež sme mali yarisku 2008 jednoliter. Úžasná spotreba na tú dobu 4,5l mesto a okolie. Len tie kufre majú žalostné.
Ale ako 2. auto do rodiny super.
Olej 3l, prístup parádny okolo motora, k filtrom tiež, reťaze na rozvodoch.....
Lubo99999
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.03.2024 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: 1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Príspevok od používateľa Lubo99999 »

hovoris ist do automatu? mne sa don moc nechce. zvlast ked neviem aky kvalitny je. pocul som staznosti ze je prispaty a radi rychlosti s oneskorenim(i20) suzuki swift a yaris? do tychto malych lacnych aut asi kvalitnu automaticku prevodovku nedava ziadna firma. otazka je aj kolko taky automat zozerie navyse kedze je ta prevodovka odost tazsia. myslim si ze je automat aj nachylnejsi na poruchu. zacinam sa priklanat k manualu. ak je tu niekto kto ma skusenosti s i20 a jazzom budem rad za ne.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Príspevok od používateľa db69 »

Lubo99999.Tu píšu +- tí istý ludia. Ked chceš skúsenosti reálnych majitelov treba isť na Hyundai alebo Honda forum.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: 1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Príspevok od používateľa Moonshine »

I20 a Jazz je segment malé autá, tak ako tie ďalšie dve spomenuté.
Jazz pokial viem malo cvt, čo môzeš zháňať rovno celé v Japonsku.
Suzuki dávalo aspoň hydromenič 4 stupeň a kedysi aj popri tom robotizovanú MTA, ktorá bola tiež na prd.
Celkovo sa pre tento segment dávali MTA alebo CVT.
Dával si zadanie automat, tak len vravím, že u malých áut je to nerentabilné.....
Lubo99999
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.03.2024 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: 1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Príspevok od používateľa Lubo99999 »

ked si precitas vlakno kde presne vidis ze som daval zadanie na automat? padla otazka automat alebo manual. ten uz viacmenej dalej riesit nejdem idem do manualu.

k tomu ze ist na hyundai alebo honda forum. neviem ci tam najdem dostatocnu kritiku na znacku o ktorej to forum je. ludia maju casto tendenciu prikraslovat realitu ked ide o ich oblubenu znacku. casto sa s tym stretavam a vyslovene mi to prekaza ta mentalna vazba na znacku. je vzacne najst ludi co poskytnu realne a kvalitne hodnotenie. ak sa mna opytas na pocitac alebo telefon dostanes naozaj kvalitnu radu pretoze tomu rozumiem a pre mna su to iba veci ktore maju posluzit nejakemu zameru. tu som dal dost jasne zadanie. z bodu A do bodu B, objem motora do 1,4 co najnizsia cena za km za udrzbu male auto ktore zvladne 2-3 x do mesiaca 600km.. zvysok mesto.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: 1,4 benzin honda jazz alebo hyundai i20

Príspevok od používateľa db69 »

Lubo99999.Ver tom že najdeš aj kritiku.Ja som sa zaregistroval na H/kia forum, aked tam čítam tie príspevky o problémoch s pristupom a cenach v servisoch .Inak ten motor 1,4 je fajn .je síce leniví ale nenáročný. A spotreba 5,5 litra.https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?t=29789

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných