Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tatkotom napísal: 31.12.2023 12:23 Nesúhlasím - hlupákni sa ľudia stávajú z darebnosti, pohodlnosti.
Nech druhí rozhodnú, vyriešia, zriadia, postarajú sa - ja nech nemusím ani myslieť...
Vyvíja sa to strašne.Tá skupina ktorá je hodná pozdravu aj podania rúk sa buď zmenšuje,alebo len stále viac sa uťahuje do bublín medzi "svojich" a vyprázdňuje priestor pre čoraz hlučnejšiu skupinu ktorú tvoria nesmierne šikovný manipulátori a gauneri v jednom tele a ich prihlúply elektorát ktorý v živote nevedel kde je sever.Plus tisíce hajzlíkov,análnych alpinistov ktorý v lezení do riti vládnucich gaunerov vidia nádej na karieru alebo prospech.Čo inak dosiahnuť nevedia,skúšajú podlo a podpásovo
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa tatkotom »

Stručné, presné, výstižné. A veľmi smutné.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa martincichy »

Dnes som mal 2 telefonaty, ci benzin alebo diesel pri kupe 3-10 rocneho auta.

Ja som si teraz zrusil objednavku na novu arkanu a kupil 2 rocneho qashqaia 1.3 tce, 160 koni s 30 tis km - mam mega problemy s chrbtom, dustera zdedila kolegyna a oblubene sedany su pre mna momentalne zdrojom bolesti pri nastupovani - vystupovani. Ak by bola k dispozicii dieselova verzia, bral by som diesel. Zaklad je kupovat auto s co najnizsim kilometrickym najazdom. Pretoze tak ako u dieslu to raz pride s emisnym systemom - tak u aktualnych priamovstrekovych benzinov to pride tiez.

Vyhody diesla - filter pevnych castic - cista koncovka vyfuku znamena, ze auto cez emisnu prejde. Servisy maju viac skusenosti diagnostikou emisneho systemu u dieslov ako u benzinov. 1.5 dci alebo 1.6 dci od renaultu su podarene a vychytane motorizacie u ktorych dpf dava v pohode 300 tis km aj v mestskom rezime.

Benzin - ja zboznujem vonu benzinu. Moderny benzin ma vsetky urvitka ako diesel. Rozdiel je akurat v jednej nulke (tlak) na vstrekovacoch. Maju egr, dvojhmotu, cerpadlo, narocnejsie vstrekovace, lambdy su ovela narocnejsie na diagnostikuml. Uz som mal 4 rocne auta s 50 tis km a nefungujucou lambda sondou. Pri 100 tis km sa trapia s karbonom. Proces dekarbonizacie nie je uplne jednoduchy a najma - diagnostika.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hľadám elegantný sedan/limuzínu do 12k

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dobre vystihnuté.Žiaden problém by to neznamenalo,myslím množstvo techniky,ak by pokrok v technike kopírovalo zlepšovanie,dovzdelanie servisov.Už to opísal tatkotom,je to darebnosť plus zmes ďalšieho.Ak hlupák zistí že aj hlúpostou ide pekne zarábať,ba čo viac zarábať viac než z rozumom,už sa k tomu nerozumu môže pridať len jedna potrebná vlastnosť...vychcanosť.Využíva sa na max toho,že ľudia nemôžu rozumieť všetkému a teda sú nútený žiadať o pomoc tento ťažkokaliberný sektor hlúposti.No nezarob ! Duplom ak ešte majiteľ tri razy za desať minút pokusu mu niečo vysvetliť povie...ja tomu vôbec nerozumiem.Neviem či je z tohoto marazmu nejaká cesta von.Navykli sme si,kto účtuje,je jedno aká profesia,účtuje strop aký sa dá.Murár zderie z kože mäsiara,mäsiar automechanika
a tancujeme v jednom bludnom kruhu.Všetko ide hore...čarovná veta ktorá omlúva chrapúnstvo,neexistenciu kontrol,svedomia,predpisov či zákonov.Nie že by neboli,oni.ale povinnostou roduverného slováka je vytrieť si zadok zo všetkým čo mu nevyhovuje.Žijeme si tu pekne v tom našom chlieviku.Absencia úcty ku všetkému,absencia vzorov,zákon v rukách zločinu

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných