Akú automatickú prevodovku s akým motorom v akom aute vybrať?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Akú automatickú prevodovku s akým motorom v akom aute vybrať?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Meniť motor asi nebude z tých jednoduchších opráv.
Ale tie jednoduché ako vymeniť sviečky, olej + filtre, brzdy, tlmiče, či nejaký čap, rameno doma ide...

Za mna je najhoršie že cez servis dostaneš predražené diely a nezarobí na tebe mechanik, ale ošklbe ťa predajca ND...
Sú lacnejšie ale aj drahšie ND a potom to nelieta v 10-kách €, ale 100-vkách €.
Obrázok
Pri nejakých brzdových platničkách to bude 10-15€, ale keby si napríklad riešil dvojhmotový zotrvačník u auta s MT prevodovkou tak už je trošku rozdiel či ti za diel naúčtuje o niekolko 100-viek navyše...
Zotrvačník síce nie je vec čo si budeš meniť sám doma (aj ked dá sa aj to)
Aby si pochopil ako dnes veci fungujú, servis ti ho objedná z toho obchodu odkial mu to vozia stále a expresne rýchlo a za diely sa vyúčtuje raz do mesiaca. Servis neskúma či ten potrebný diel stojí niekde menej. Navyše by za ten diel musel ihned zaplatiť a v prípade že by tam bola iná varianta tak by musel zložito riešiť výmenu, bla bla bla...
Takže servis ti objedná jednoducho ten predražený, lebo to je pre nich jednoduchšie. Ak v servise nemajú istotu varianty, tak objednajú hned obe a použijú tú ktorá je na aute a tú druhú vrátia.
A že ty zaplatíš o 400€ navyše servis trápiť nebude, väčšina ludí je neznalých a nevedia prečo to tolko stojí a neostáva im nič iné ako zaplatiť, trochu si požundrú a ide sa dalej.

Polopate - ty môžeš ísť zajtra z práce na rodinný nákup, necháš tam 20€, ale tiež by si mohol využiť expresnú donáškovú službu kedy ti ten istý nákup dovezú do 2hod, ale zaplatíš 45€ (nákup 35€ a doručenie 10€)...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Akú automatickú prevodovku s akým motorom v akom aute vybrať?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pohoršovať sa síce môžeme,ale robíme si to sami.Predražujme si všetko čo sa dá.Predvčerom som kupoval aceton velkú plechovicu.Skoro ma vystrelo vyše 40 euro.O 100% viac než sa kupovala posledná predtým.Takže asi si budeme nosiť alebo nechať posielať už aj toto z Polska.Tak nenažratý národ ako slováci snáď nemá ani obdobu vo svete.Ak okrádajú mňa ako na bežiacom páse,urobím to aj ja.Neviem kam sa takto dostaneme.
Poslednú dvojhmotu (komplet set)LUK išiel zákazníkovi za 299,. tak ako bol zakúpený. Čo mi patrí je práca. Som si vedomý že pýtať si za prácu je trochu ťažká záležitosť hlavne ak sa oprava vlastne nezdarila,tak sa za ňu pýta zdanlivo málo a doháňa dielmi.Samozrejme potom zarobí každý trulo čo máločo neposerie značne viac než atomový vedec
Tu proste neplatí že čo nechcem aby robili mne,nebudem robiť ja druhým.Máme našlapnuté na pád medzi krajiny odkiaľ sa len uteká,deti sa nám pekne poďakujú,ale sme takýto drbnutý národ a to som napísal krotko

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 71 neregistrovaných