Rodinne ladene hybridne SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3435
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

autolaik napísal: 14.08.2023 22:25 Ale to je prirodzene ze sa chce mat clovek lepsie...aj ty Lubos si zacal podnikat pravdepodobne z toho dovodu...ze si sa chcel mat lepsie .

Naozaj nechapem preco mate potrebu tu vypisovat s prepacenim ako matka Tereza...
Dobrý postreh.
Bol som mladý a chcel som zapôsobiť na samičku :3dcline: .
Keď človek zostarne, ostane mu iba Matuška, "To všechno odnes čas", alebo Gott," Když ja byl malý kluk "..

Sranda, ako sa časom človek mení..., zdravie má najvyššiu cenu :41c2:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - aj by bolo s kým, aj by bolo s čím, ale NAČO???? :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

oco13 napísal: 14.08.2023 20:48 Paťko , ale chápeš, že 2/3 slovákov môžu behať okolo komína akurát tak na kolobežke, lebo na žiadne elektro nemajú. :3906:
Moja jazdena ampera stala 10000e , hociktory slovak da 10 aj viac za vylietaneho golfa a je mu jedno ze s tym bude chodit po servisoch a zoberie si nan aj 3 spotrebaky len aby bol VW na dvore
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

zeto750 napísal: 14.08.2023 20:59 Elektro je aj podla mna super, moznost prist rano v zime do vyhriateho auta je skvela to uznavam. Ak v buducnosti navysim budget tak urcite dalsie bude EV, zatial sa spokojim s HEV alebo PHEV. Elektro (nejake normalne a nove) do 40K nesplasim :D
Minule som zazrel nejake SUV elektricke Volvo za tusim 37 nové. Asi to bude nejaka mala krabica ale tie ceny EV idu pomaly dole
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal: 14.08.2023 21:20
patko1 napísal: 14.08.2023 20:41
lubos zimovcak napísal: 14.08.2023 12:46 Elektro je úplne posledná voľba.. :..:
Nic horšie momentálne nie je.
Pre teba mozno ... Za 3 roky a cca 50000km som na ampere nemenil neservisoval nic. A nic sa rovna 0.0 slovom nula celá nula. Pre mna top auto na behanie okolo komína

Jedným z hlavných dôvodov kúpy el áut je vysoky výkon a vynikajúce zrýchlenie z 0-100-200 km /h.
Tak uz som pocul hocico od majitelov EV aut ale ze by si ich kupovali koli tomu tak to nie. Uz som to tu pisal. Ja som to auto nekupoval ani koli spotrebe ani ekologii ani zrychleniu ale preto ze sa mi pacilo a zapacilo sa mi jazdit na elektre tak ze chcem kupit dalsie aj ked spalovaky su doma samozrejme tiez. Ampera je super. Dal som ju synovi nech sa vrzga teraz on za frajerkou a nemusim riesit ked mu brní v mumáku a uteka za nou ze sadne do auta a hned plyn podlaha a ci nevyskacu z tolkej radosti ojnice na cestu a ci dochladi tie 3 turba co su v dnesnych 999cm oturbenych motoroch ked dorazi do ciela. Nemusim riesit na forach ze preco mi vypaluje DPF kazdych 300km kedze sa jazdia kratke trasy atd atd. Zena ma Evoque 2.2d ktory stal viac ako ampera a ma najazdene len 60000km a to ked rano nastartuje tak taku hrkot z pod kapoty ze len cakam kedy z neho rozvodova retaz alebo co vyleti. Dnes si clovek velmi nenavybera z tych modernych aut co sa tyka spolahlivosti a ja som vzdy bol tak nastaveny ze ked mam na aute dat robit viac ako zakladny servis tak ho radsej predam, to ked pocuvam ako mi znami vravia ze dal som do octavii 3500eur lebo mi pol motora menili tak ja by som ju zapalil. A takisto ma laka este myslienka solare a ze si budem domka pekne zo slniecka to elektro nabijat, ani nie tak koli setreniu ale skratka pre ten pocit kua ze sedim na dvore a divam sa na to ako funguje a tankujem zo slnka. Len nemam na to cas dat to navrhnut zrealizovat a chcem este kus pockat nech sa to viac osvedči a hlavne mam zle dom opacne otoceny sakra
zeto750
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2017 20:51
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa zeto750 »

patko1 - presne ako pises, stotoznujem sa celkom ;)
Inak jedna otazka ak este niesme uplne mimo temy, preco kazdy rovno hovori ze tiguanu sa treba vyhnut ? V rline vybave sa mi velmi paci, beriem ze tie nizsie su nic moc sedel som v zaklade a bolo to strasne ale rline je o inom. Su tam nejake vseobecne problemy s tiguanom alebo vw celkovo ?
Som skor IT zalozeny clovek nie autickar takze beriem kazdy relevantny nazor.
lubos zimovcak
Príspevky: 3435
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Patko 1:
Ako je to so spotrebou, keď sa minie šťava v baterke?
Lebo podľa testov dosť vysoká, nechcem prudiť, iba som zvedavý, človek málokedy natrafí na majiteľa, čo ma konkrétne skúsenosti.

Na behanie okolo domu je to ok.
Na dlhé trate, neviem, neviem.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

Na dlhe trate mam ine auta. Spotrebu kolko to ma po vybiti baterky ti nepoviem kedze cca 95% sa jazdi na baterku. Je tam tusim 1.4 16v motor tak ta spotrebe nemoze byt az taka sialena ked dojdu ampére. To auto vlastne nikdy nejazdi priano na spalovaci pohon, ked ti dojde elektrika sice nastartuje spalovak a ten sluzi ako generator na tie baterky a jazdi dalej na baterky len si vezies ako keby centralu v kufri. Ja to beriem tak ze to bolo jedno z prvych aut ktore jazdili na elektriku a som z neho nadseny na behacky z dediny do dediny priam stvorene. To auto si aj ten spalovak asi raz za mesiac ak nejazdis na benzin nastartuje samo na zhruba 3 minuty (opyta sa ta predtym ci moze nastartovat) a spravi si ,,servis motora,, a na konci ti napise ci je vsetko ok a na kolko % mas este zivotnost oleja.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa autolaik »

To s tou vysokou navykovostou jazdenia na elektriku je pravda :) .
Patko a ano,ak je doma domaca fotovoltaika tak to dostane este vyssi level.
lubos zimovcak
Príspevky: 3435
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

No, neviem, či je to úplne super a jednoduché, mať elektrické auto okolo domu, ďalšie na dlhé cesty :4012: , už teraz platím pravidelne pokuty za omeškane STK, ci zabúdam na zákonné poistky.

Radšej ja ostanem pri HDI zdochliaku , čo nezoberie viac ako 5 l, momentálne ukazuje po 9.900 km 4,2, lenivý som raz do týždňa natankovať, z predstavy každodenného nabíjania sa mi vlasy ježia... :41c2:

Veru, keď človek príde do veku, že sa aj vycikať zabudne, už by na elektrické auto nemal nervy lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 15.08.2023 13:19 To s tou vysokou navykovostou jazdenia na elektriku je pravda :) .
Patko a ano,ak je doma domaca fotovoltaika tak to dostane este vyssi level.
Aj cigarety a alkohol sú prudko návykové a oboje spôsobujú smrť a ťažké poškodenia zdravia - rovnako ako individualna doprava.
Samozrejme ak je doma pálenica, tak to tiež dostáva iný level.
Kua, prečo si tieto podobnosti všímam len ja??? :40bd: :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

lubos zimovcak napísal: 15.08.2023 14:52 No, neviem, či je to úplne super a jednoduché, mať elektrické auto okolo domu, ďalšie na dlhé cesty :4012: , už teraz platím pravidelne pokuty za omeškane STK, ci zabúdam na zákonné poistky.

Radšej ja ostanem pri HDI zdochliaku , čo nezoberie viac ako 5 l, momentálne ukazuje po 9.900 km 4,2, lenivý som raz do týždňa natankovať, z predstavy každodenného nabíjania sa mi vlasy ježia... :41c2:

Veru, keď človek príde do veku, že sa aj vycikať zabudne, už by na elektrické auto nemal nervy lol
Lenivy si natankovat lebo napriklad musis ist na benzinku. Ja zastanem na ampere doma pod pristreskom vystupim , naciahnem sa jeden meter pre kabel zapojim do auta a tankujem. Kto sa viac narobi? Ja kazdy den jeden pohyb rukou alebo ty kazdy tyzden na pumpe. Nehovoriac ked budem mat EV s dojazdom 400-500km. A to ze mam viac aut tak hlavne koli tomu ze jedno jazdi zena jedno syn napriklad. Ja amperu beriem nie ako auto ale ako priblizovadlo ako bicykel alebo kolobezku, sadnem idem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja amperu beriem nie ako auto ale ako priblizovadlo ako bicykel alebo kolobezku, sadnem idem.
Paťko - len na bícykli alebo kolobežke keď aj do niekoho narazíš, tak ho nezabiješ, na ampere alebo čom kolvek štvorkolesovom bohužial ano. :300f: "vráťme mesto a jeho ulice deťom"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa patko1 »

Si bol dlho na slnku?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne ladene hybridne SUV

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie - na každú vec existuje viac pohladov, a ja som tu kvoli tomu aby som vám ukazoval to pred čím zatvárate oči.
Elektro má na svedomí stále viac úrazov ludí - pretože ho nepočuli. Napadlo ťa to niekedy?? - mňa hneď. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných