jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa patkan50 »

ahojte,
mal som na ruke golf VI od známeho ale kúpa nejako nevyšla, tak sa pozerám po niečom inom.
nakoniec som aj celkom rád, lebo asi chcem combi, keďže v ňom plánujem prevážať bike.

jazdiť sa bude 1x týždenne Bratislava-Žilina tam a späť + menšie výlety po okolí. v BA využívam MHD, takže auto cez týždeň až tak veľmi nebudem potrebovať.

ideálne benzín, ideálne teda combík, kilometre asi nedám do požiadaviek pri tejto cenovke :)
výkon až tak neriešim, nech to ale nie je fabka :zga27:

po akých modeloch sa pozerať? díky
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pozrel by som skôr nejaké MPV, nie som koncernofil, ale v tvojom pripade by to bol napríklad Touran a ak uprednostníš praktickú stránku pred onaniou tak by vyhovela aj Caddy Maxi ale tam si s rozpočtom na hrane
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa -michal- »

Okrem prevozu bicykla vo vnútri auta by sa možno oplatilo zvážiť aj niektoré z modelov značky Opel, ktoré majú v zadnom nárazníku integrovaný nosič, v takom prípade by namiesto kombíka poslúžil aj hatchback alebo malé MPV. Na konkurenčnom inzertnom serveri sa v rámci daného rozpočtu dá nájsť napríklad Astra s atmosférickým motorom 1.4 (74 kW, 130 Nm) z roku 2010 za 4400 eur (lokalita Štúrovo) alebo mierne nad limit aj Corsa s preplňovaným motorom 1.4 Turbo (74 kW, 200 Nm) z roku 2015 za 6500 eur (lokalita Bratislava) - vzhľadom na potrebu pravidelného jazdenia po diaľnici by však pre zadávateľa bola určite vhodnejšia Corsa s nepriamovstrekovým turbomotorom, ktorý má pri štandardnom zaťažení prijateľnú spotrebu aj dynamické parametre (a navyše je k dispozícii priamo v mieste zadávateľovho bydliska, čo môže zjednodušiť nielen obhliadku, ale aj prípadné zjednávanie ceny).
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa fzubaty »

1,4T od Opla nebrat. Resp. radsej nic od opla nebraz.
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa patkan50 »

práveže astra bola jeden z kandidátov, napr 1.6 85kw

touran, caddy načo preboha? nebudem robiť školské výlety
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa Moonshine »

5-6 000 je dnes za auto ako pred pár rokmi 2-3000 žial. Ja by som navýšil rozpočet
patkan50
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Re: jazdenka 5-6k, combi, prevažne diaľnica

Príspevok od používateľa patkan50 »

ale prosím ťa, nepreháňaj.

aj si čítal ako ho budem využívať? do toho rozpočtu sa viem zmesti s i30, astrou, oktávkou...
len ma zaujímal váš názor
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 69 neregistrovaných