Spoľahlivé novšie SUV

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fcko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.03.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fcko »

Zdravim,
Po dlhom studovani a na zaklade preberanych problemov na fórach a v skupinách som vyradil takmer vsetky možnosti pri vybere novsieho rodinneho auta typu SUV okolo 25000€. Rocny najazd 20000km, vacsinou mesto a dialnica.
Auto planujem kupit na dlhsiu dobu 8+rokov.

Vo vybere zostali uz len
Toyota RAV4 2019+ 2.0 M6 2WD (jazdene)
Kia Sportage 2023 1.6tgdi M6 2WD (nove - 7 rokov zaruka)
Alternativne Mazda Cx5 2.0 M6 2WD (jazdene, r.v. pred 2019 - bez GPF)

Povodne som mal vyssi budget, no po skusenostiach inych ludi, nemam ochotu investovat tolko penazi do auta, ked problemy, ktore sa mozu vyskytnut uz po par rokoch tu pridanu hodnotu noveho auta nevyrovnaju.

Existuje este nejaky model, ktory by stal za vyber z pohladu spoľahlivosti, pripadne dlhej a bezproblemovej zarucnej doby?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

SUV a bez 4x4?? Na ktorú onú??
Ked 100x lepšiu službu urobí MPV?
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

SUV bez 4x4 a na mesto a diaľnicu, aký to ma význam?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fzubaty »

Vyšší posed pre nás starších?
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Kolega má mazdu cx5 2020 a ľutuje že nekúpil Sorento , povedal mi len toľko že sa nevyjadruje
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa leonNL »

Pripajam sa k Lubosovi a Mateuszovi.
Vysoka buda ktora ani len vlhku travu v zivote neuvidi, jazdit bude len mesto a dialnicu. Nepoznam pohnutky k takemuto vyberu, neviem ani vek ci rodinne pomery, ale ak ide o rodinu s detmi, ovela lepsiu sluzbu spravi MPV. A s tym vekom a vyssim posedom, no, co ja viem… sediet ako na stolicke nie je bohvieco. Pohodlnejsie a prijemnejsie cestovanie ako v pohodlnom sedane s kvalitnymi sedadlami, tomuto sa nikdy nevyrovna sediet vysoko. Dalej, naklananie v zakrutach (lebo vysoko tazisko), zaspinene nohavice pri nastupovani od prahov, zaspinena bunda na bruchu pri loveni zakotulanych veci v kufri, vyssia spotreba, hlucne na dialnici lebo celna plocha jak keby utekal s billboardom proti vetru atd atd. Oukej, ked niekto potrebuje na chatu v lese, alebo polovnik ci lesnik, beriem. Ale na jazdu po meste a na dialnici kupovat vysoku budu? Ked priestranne auto s velkym kufrom (apropo, niektore suv ma mensi kufor ako sedan), tak mpv. Vysoka buda ktora bude jazdit len po asfalte, nema ziadne racionalne opodstatnenie.
Sam niekedy (bohuzial) musim odsoferovat suv, a pre mna je to ako za trest. Po 200km sa krutim na sedadle lebo sa tam sedi ako na stolicke, trpnu mi nohy, boli chrbat… zato sedanom prejdem 500, pohodlne sa usadim a ani neviem ze som cestoval.
Fzubaty, na margo tych “nas starsich”: ja byt dochodca (a ked budem), kupim si legendu pohodlia, W140, kde budem ako v kresle v obyvacke, a nie pseudodžíp so stolickami len preto, aby som bol vysoko… to okolo pohodlia ani nechodilo. Hlavne nie tie, z ktorych vybera autor temy, to su akurat tak vysoke uskakane kozy.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
fcko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.03.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fcko »

lubos zimovcak napísal: 28.03.2023 13:34 SUV a bez 4x4?? Na ktorú onú??
Ked 100x lepšiu službu urobí MPV?
Lebo ked napisem "novsie MPV" , tak autocorrect ma opravuje, ze som napisal uz neexistujuce slovné spojenie.
fcko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.03.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fcko »

9ty rok mam Corolla sedan 2014 1.6 M6 od novoty, najazdene cez 150000km, stale primarne auto v domacnosti. A zostane ako druhe auto v rodine.

A ked porovnam komfort s vybranymi autami, tak to je ina galaxia. O ulozeni batoziny ani nehovorim. Preto nechapem preco tu spliechate hluposti typu, sedan bude lepsie vozenie. Sedan je najmenej prakticky tvar auta (hned po cabrio :)) , kupil som len z dovodu, ze Corolla nebola combi pred 10 rokmi a dostal som dobru cenu. A uz 10 rokov nadavam, ze som nezobral starsie Verso.
fcko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.03.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fcko »

miroslav114 napísal: 28.03.2023 14:42 Kolega má mazdu cx5 2020 a ľutuje že nekúpil Sorento , povedal mi len toľko že sa nevyjadruje
Dakujem za prispevok. Na zaklade vasej skusenosti vyradujem CX5 z mojho zoznamu.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa pavolh »

mitsubishi outlander 2.0 mivec - nič jednoduchšie asi nenájdeš okrem dustera
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa leonNL »

fcko napísal: 28.03.2023 15:49 Preto nechapem preco tu spliechate hluposti typu, sedan bude lepsie vozenie. Sedan je najmenej prakticky tvar auta (hned po cabrio :))
Vidis, 10 rokov (tolko ma starsie z deti) na dovolenky ci dlhsie trasy s nicim inym ako sedanom nejazdime (dvaja dospeli a dve deti). A do kufra (vyse 500 litrov) kocik a vsetko mozne aj nemozne na dvojtyzdnovu dovolenku k moru vzdy v pohode voslo, nikdy som do kabiny nic nedaval, neznasam to. Tak isto aj na lyzovacky, kedze mam zabudovany vak na lyze, vzdy len so sedanom. Nikdy som nepotreboval truhlu na strechu, vzdy vsetci zbaleni do sedanoveho kufra, a to nechci vediet co vsetko je schopna zena pobalit… Ano, sedan je neprakticky ked by si chcel nalozit chladnicku, ale kvoli tomu budem jazdit dodavkou?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fzubaty »

LeonNL. Vsetky moje auta maju vyssi posed. Mame iba suv alebo MPV. Ak mam ist na octavii, pripadne podobne nizkom aute, radsej nejdem. Vystupovanie a nastupovanie hruza. Vyssie auto nie je na sportovu jazdu, preto to, ako sa naklana, resp. drzi v zakrutach mi je jedno. Aj ked tieto nove maju dost tvrdy podvozok.
Na sportovu jazdu mam uplne ine auto a vyuzivam ho maximalne cez vikend. ( jedno je z 87 - milacik ma v nazve GT, a druhe 2006, a to ma v popise F1.)
Ja mam napriklad bungalov, ak idem na navstevu k niekomu, kto ma schody, radost z toho nemam.
Ja si zivot maximalne ulahcujem a nie som masochista.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa db69 »

chlapci nezabudnite na vyššiu bezpečnosť vo vyšších a ťažších autách.(toto som nevymyslel ja)Ale asi to je pravda ked to tvrdia všetci majitelia takýchto nezmyslov .fyziku neoje..š
fcko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.03.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa fcko »

leonNL napísal: 28.03.2023 16:18
Vidis, 10 rokov (tolko ma starsie z deti) na dovolenky ci dlhsie trasy s nicim inym ako sedanom nejazdime (dvaja dospeli a dve deti). A do kufra (vyse 500 litrov) kocik a vsetko mozne aj nemozne na dvojtyzdnovu dovolenku k moru vzdy v pohode voslo, nikdy som do kabiny nic nedaval, neznasam to. Tak isto aj na lyzovacky, kedze mam zabudovany vak na lyze, vzdy len so sedanom. Nikdy som nepotreboval truhlu na strechu, vzdy vsetci zbaleni do sedanoveho kufra, a to nechci vediet co vsetko je schopna zena pobalit… Ano, sedan je neprakticky ked by si chcel nalozit chladnicku, ale kvoli tomu budem jazdit dodavkou?
Nie, chladnicku do auta aj tak nenalozis. Ale ked ma auto urcity prevys za zadnou napravou, tak je skoda ho nemat vyuzitelny az po uroven stropu kabiny.
Uz 2x som utrhol lapace na corolle a dalsie uz ani nedavam, lebo vyuzivam pristupovu cestu, ktora nie je moc privetiva na nizke auta. Preto by som radšej auto s vyssou svetlou vyskou.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Spoľahlivé novšie SUV

Príspevok od používateľa leonNL »

db69 napísal: 28.03.2023 16:34fyziku neoje..š
Moje slova, vysoko tazisko a s tym spojena radost letiet na strechu pri vyhybacom manevri, resp lahsieho tukanca zboku…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944029727 a 77 neregistrovaných