Dobrá spotreba na dialnici

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Agresívne vystupujem leda tak voči ľudskej hlúposti, tú z duše neznášam... > Pohľad do zrkadla? - Asi by ste si mal odrezať sám hlavu....
Na otázky ktoré kladiete nedostanete odpoveď zato, lebo v minulosti tu boli zverejnené veci získané po 10 ročných skúsenostiach s danými autami/motormi a bolo to zadarmo na tácke - a miesto ĎAKUJEM a snažiť sa udržovať si to svoje ( ak teda mám také isté ) za pár korún, bolo poďakovanie od vás a rýpanie v každom možnom príspevku že sú to šroty a čo treba za údržbu atď.... a to len preto lebo nemáte napríklad ani len štipku empatie - (skúsim sa vžiť koľko toho asi musel ten človek opraviť aby získal dané skúsenosti a ešte ich dám zadarmo na internet nech si pomôže kto chce) - a pritom len zato že si dovolil pochváliť nejakú technológiu atď...pritom ako som už viac x písal - nikto vám nezakázal urobiť taký návod na hociaké iné auto/motor - lenže aha nie ste vraj mechanik ( ani nemusíte byť - ak ste šikovný kadečo sa dá ) ale rýpať do iného to áno... takže ak sa pýtate kde sú vaše odpovede na otázku tak ste asi prinajmenšom naivný / bez empatie / alebo len hlupák - vyberte si čo sa vám hodí... lebo načo by odpovedal keď zase bude výsledkom len rýpanie - vy sa nechcete naučiť nič nové - chcete si len dokázať že ste mal pravdu ( lenže podľa vašej logiky ) a tá je v praxi nepoužiteľná...možno máte pravdu a nejaká Honda/ Renault / Maserati - čo ja viem hociaké auto bude lepšie / lacnejšie na užívanie, lenže tam zase treba brať do úvahy komu čo vyhovuje - niekomu je auto tvrdé, veľa žere, slabo svieti, hlučné...atď...každý si vyberie - u nás si ľudia vybrali viac toho menej iného, bola to ich voľba. Mne sa vyskytne pod palcom kadejaké auto, napr. teraz mám Hondu, super auto, super vozenie, raritná karoséria, ozaj niečo čo sa nevidí každý deň na ceste...ale servis katastrofa (keď to porovnám s inými - hrdzavá každá jedna skrutka, na podvozku všade povlak - nikde nič prehnité ale pár rokov a nebude z toho nič - vyvárať ťažko, tenké plechy a nikto to nezaplatí, plno blbých riešení, ale keď do neho sadnem viem že ten motor môže ísť niekoľko hodín plný kotol - Sevenovým štýlom, 5500 otáčok kľudne 2-3 hodiny vkuse... a mám ho teraz velebiť alebo nenávidieť? Neporobil som toľko áut aby som nato mohol napísať univerzálny názor, no keď porovnám napr. so staršími octaviami, servisne ich treba robiť častejšie ale napriek tomu by som si vybral tie lebo sa robia o polovicu jednoduchšie a lacnejšie...a je to len môj názor a nikomu ho nevnucujem... Zvyšok som rozpisoval v iných témach a dúfal že vám docvakne, lenže vy si potrebujete dokazovať vašu pravdu a nie rozmýšľať... takže odpovede nebudú lebo k čomu by to bolo dobré - dať svoje vedomosti zadarmo a byť ešte opľutý? Ďakujem, o to by som nestál ani ja.... ste ako pes čo pohryzie každého kto ho chce pohladiť a ešte je nasratý zato lebo ho nikto nechce pohladiť ... už vám to docvaklo? A najsmutnejšie je že vám to opakovane píše x ľudí a vy stále len to svoje... ako som písal, nikto vás tu nechce aj vám to napíšu ale vy stále len to svoje - fakt sa desím toho že skončím raz ako vy .....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa oco13 »

Quatro všetko fajn, len zabúdaš na jednu dôležitú vec - "ludský faktor" auto sa nikdy nepokazí samé vždy tam musí byť vplyv človeka.Ak si všimneš - buď sú tu detinské otázky - napr. ako driftovať s naftovým Mercedesom, alebo plakanie nešťastníkov tak max. pol roka po kúpe čo im ich vysnené autíčka klakli.
O čom to svedčí ak nie o ludskom faktore.
A tipujem, že si písal k Cicovi
nikto vás tu nechce aj vám to napíšu
To preto, že ludia neradi počúvajú ak im niekto povie nepríjemnú pravdu do očí. Toto konštatovanie sa netýka osobného sporu Cica s Milanom - tam je to fakt osobné, neviem prečo :4012: . Ja pri výrobe vidím cenovú optimalizáciu dielov krížom cez všetky značky a cez všetky stroje - vykrádajú sa materialy nielen v automotive, ale aj v leteckom, železničnom alebo lodnom priemysle a také klimy sú očesané tiež až na kosť.
Takže technika by sa nemala hodnotiť podla značiek ale podla rokov produkcie.
Ešte napíšem k tej chladiacej kvapaline čo tu Cico vystrkoval ako zlyhanie gruppy. Ja to vidím práve ako vynikajúci výsledok ich dlhoročného výskumu- proste časovaná bombička ktorá auto pošle po záruke do večných lovíšť - veď to je sen každého výrobcu. Aby sa autá míňali a predávali tak tie pôvodné musia sknčiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa kazimir »

Benzinove kie a hyundai do roku 2012 mavali vadu preskakujucich rozvodov. Je toho plny internet. Problemy kludbe pod 100k km a aj opakovane po vymene.
Renault benziny mali problemy s tym ich presuvnikom,
Kto chce psa bit palicu si najde.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby "docvaklo" ako píše 66 QUATRRO nechápavým...prečo neodpovedám na dotaz k niektorým problémom grupáckej techniky. Preto lebo za otázkami nie je potreba niečo pochopiť. Musel by som byť extra hlúpy človek aby som prijal hru ktorú mi podsúvajú.Ja poznám silné a slabé stránky toho čo dlhé roky robím (VW group) ,viem presne čo sa veľmi vydarilo a čo nie.Ale tým to končí,neprijímam hru kde mi dvaja truhlíci budú hádzať o hlavu čo ich napadne...tu máš obraňuj sa a vysvetluj.Ja som danú techniku nestvoril,nenesiem vinu ak niečo je aké je.Stačí že viem,nemám prečo sa sám postaviť niekomu za terč pretože úmysel mi je jasný.Denne pracujem na sebe,aby som držal krok z novými vecami,pochopil o čo ide a čo stým urobiť,ako predísť ako napraviť.
Niet ničoho čo stvoril človek aby to nemalo aj nedostatky,majú ich aj najúžasnejšie veci sveta.Ja som tu preto,aby na veci ktoré vedú k problémom zbytočne nedoplácali ľudia len preto že niečo včas nevedeli,prípadne nevedeli čo s tým ak už problém je,ale zároveň neboli rukojemníkmi biednej úrovne servisov.
Tu v prvom rade chýba pozitívne zmýšlanie,prajnosť,ochota pomôcť inému,pretože raz niekto pomôže mne.Tu prebujnela ľudská podlosť.Pokiaľ sa jej nikto nestavá do cesty,prevalcuje všetko.Mlčiaca (absolútna) väčšina čo sa k ničomu nevyjadruje je priam motorom pre túto skupinu. Časy keď som sem dával celé návody skončili práve útokmi týchto podliakov.Dnes keď sú problémy z technikou na mnohonásobne vyžšej úrovni by niečo podobné nezachraňovalo nejakú tú stovečku rodinného rozpočtu ale rádov viac.Nedeje sa,a diať sa nebude kým fórum pôjde takýmto smerom.Technika (diagnostika) urobila neuveriteľné kroky presne tak ako technika sama.Ak si niekto nenájde čas a vôlu svojimi vedomosťami pomáhať,bude sa všetko už iba zhoršovať.Ale aby sa mu fórum za námahu odmenilo zhovaďovaním,tak nech sa svet nehnevá,viem veľmi veľa ale zoberiem do hrobu.
To čo tu je a ako je...je kolektívne dielo.Lezie na nervy aj nesutále moralizovanie oca,vidím že sa zase posnažil.Ok,v mnohom je pravda,ale nie je kričaná na dobrom mieste a v témach robí škody ako slon v porcelánovom obchode..Sorry,týmto nechcem otvárať druhý front,chcem iba aby sa zamyslel nad tým čo robí.Možno niet zlého úmyslu,ale výsledok je presne taký,zlý
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nechcem sa nikoho zastávať, faktom je, že M. HLAVATY tu pár x varoval a dával sem výkresy zázraku 3.0tdi...

A Cemancic tiež niekoľko x dobre poradil, aspoň, čo som videl.
Myslím si, že tu dochádza iba k nedorozumeniu, lebo v podstate obaja tvrdíte to isté.

Nemusíte sa navzájom odprosovat, stačí, odpustiť si.

Ja tiež napríklad nedám dopustiť na Peugeot motory, teda, iba určite diesle, na zvyšok nadávam ako pohan.., aj keď viem, že taký Lexus je určite lepší, s Mercedesom by som bol zase lepší človek... lol.

Všade je niečo.
Aj v najdokonalejšej rodine dochádza k hádkam, aj dobrí výrobcovia urobia kiks.

Nema zmysel, aby ste sa vadili, keďže ste OBAJA prispeli svojou troškou a dobre poradili ostatným.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa aristoteles »

Mna by len zaujimalo, na akej planete, aku znacku si ma clovek kupit, aby riesil prkotiny za par euro. Prisam bohu, prisamvacku, jedno auto, jeden model, ktory je sucasnymenej ako 10r., ma co-to najazdene. Lebo ja tomu neverim.
Kamarat kupil velku benzinovu hondu 2015, podrbkala sa prevodovka, este nema ani 200kilo a neiej toho boha, co by sa na ro aspon pozrel. Polsko, slovensko, cesko. Ani tuk. Ak mi cicmanec poradi servis ktory sa aspon pozrie, kamos mu aj zadok pobozka. A taky koncerna a posralo sa... A nikto neurobi ani tuk.
Ja sam som mal deiatky aut, ano desiatky, okolo 10 znaciek a nepamatam jedno jedine, ktore by nepozralo na servise. Ani posrata felda nezobrala tak malo. To su kecy, tarabiny bullshit
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa vpeto »

Súčasné autá sú stavané tak aby plus minus prežili záruku ale zas aby tu príliš dlho neoxidovali a neprekážali nastupujúcej elektromobilite.Lebo podľa Bruselu je to jediné dobro za ľudové ceny cca 50 tis
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už to nechcem opakovať.Kto má problém nech sa pýta bez obavy že ho na fóre doslova vykostia.Toto sa proste deje.Boje medzi "trvalkami" fóra tiež,doslova v jednom kuse.Čiže jeden tábor (ludia z problémom) je jasný. Druhý tábor sú ľudia ktorý odpovedajú,radia,pomáhajú.
Upozornenia na gramatiku,sociálny status,ťukance na čelo,rozbor duševného zdravia ...nemá totu čo robiť.Snáď to píšem slovensky a zrozumiteľne.Pomôžte ak viete.Ak neviete,zdržte sa.Fórum neutrpí ujmu ani tú najmenšiu a je šanca návratu k dobrému menu ktoré fórum malo.Dnešná technika spôsobí ešte veľa trápenia,každým km je ten čas bližšie.Naozaj uprednostńujete bordel a chliev pred možnosťou niečo riešiť,dozvedieť sa veci ku ktorým nie sú práve otvorené dvere,mať šancu zo svojim problémom pohnúť.
Ako to teraz ide,je cesta presne opačným smerom.Ale je to na vás,môj chlebík nebude menší ani väčší,ja to tu hravo zabalím až to takto má ísť ďalej.Nemáte čo povedať,mlčte.Hlúposti si nechajte na doma.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niet príčiny,niet dôsledku.Nazavdávam príčiny,vyjadrujem sa zásadne k téme kým...viď prvá veta
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase začínaš ? Ešte prešlo iba pár minut,takže s tebou asi mier tak hneď nebude ako to sledujem.Hergot nájdi si babu či chlapa,nejakú zmysluplnú prácu,koníčka,mne je jedno čo ale zalez už
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

stačilo
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa seven549 »

laohu napísal: 26.09.2022 13:45
Týmto som chcel len to povedať, že tomuto fóru chýba nekompromisný moderátor.
Tu sa témy premieňajú na všelijaké debatné kabaré, a človek, ktorý potrebuje konkrétne rady, zisťuje, že ich niet, hoci je tam 50-60 príspevkov, väčšinou s nulovou výpovednou hodnotou.
Tomuto fóru chýba nekompromisný moderátor.
Pekný deň prajem všetkým.
ak by prisiel taky moderator tak nemas co citat.aj to uz raz bolo nieco take planovane davat BAN ale nemalo by to navstevnost.

keby si tu bol tak dlho ako ja tak by si videl ze samy moderatori boli na ludi dost drzy a dostal si normalne zdrbanie take ze -- nevies citat ze tema sa uz opakuje?,nevies gramatiku?no nadavky ze si pako?si debil?si idiot?atd atd.akonahle si moderatorovi napisal ze chod sa pojebat dostal si BAN ale ak ti to napisal on nic sa nedialo.

no a za tie roky sa tu aj ludia boja nieco napisat len aby ich niekto nesklatil ti co zotrvali dodnes dostavaju oznamky typu ze pises sprostosti atd.

no a tak to ostalo ako to teraz je.ja uz tu chodim len ak je vonku zle pocasie alebo nemam dovolenku alebo len tak nieco citam tak si pozriem uz aj autobazar eu.no a sem tam uz nieco napisem ked chcem poradit ale aj tak 80 percent z toho co napisem mi tu niekto napise ze znova si napisal sprostosti.lebo to neni odborna rada ale rada ako pri pive.no a tie hadky medzi moderatormi a byvalymi moderatormi su mi fuk.je to ich vec.ja si idem stale svoje.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale to je vizitka majiteľa tohto fóra, ak jemu vyhovuje takýto stav.
Ak si prejdeš mrte iných verejných a neplatených for, tak zistíš, že je to plus mínus rovnaké všade. Svet je o peniazoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potom asi nežijeme na tej istej planéte.Slušných fór je veľa,je jedno či je tak vysoko aj odbornosť.Mám česť aj inde robiť moderátora ale ani jediný raz som nikoho nemusel ani len upozorniť.Pokojne môžem tvrdiť,že najväčší chliev je tu.Presne ako aj mimo tohoto fóra.Kde niet kultúry vytratí sa aj disciplína
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dobrá spotreba na dialnici

Príspevok od používateľa autolaik »

Recnicka , nikomu konkretnemu nesmerovana otazka, dost nas bije realny zivot,je potrebne si nicit nervy este aj za pocitacom?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných