Jazdene auto z nemecka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja sice nie som virtualna postavička , ale som sviňa jak vyšitá. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa leonNL »

cenamcic napísal: 13.09.2022 15:51 Takú, že niekedy sa do Nemecka oplatí ísť lebo nie je všetko o peniazoch.
Uplny suhlas! Este by som doplnil, okrem toho ze nie je vsetko o peniazoch, castokrat ina moznost ani nie je, ako najst a kupit v zahranici.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa jaster-83 »

uwa0949473050 napísal: 12.09.2022 21:49
jaster-83 napísal: 12.09.2022 14:48 Toyota oproti mazde bude vzdy lepsia, nehovorim o dizajne, krase ale o vydrzi a odolnosti, ochrane proti korozii a pod. Mazda ma sice super vyspickovanu techniku ale ak sa daco stane tak to pada ako domcek z karat, toyota je oproti tomu "blbuvzdornejsia" a odolnejsia

Nepises ako chces to auto kupovat, ci na to mas niekoho kto ti to tam aj skontroluje alebo len slepo doviezt vysnivane auto z inzeratu - lebo to je cesta do pekla
Išiel by som na to sám, myslíš že je to až také riziko? Ak by ten bazár nebol turecký ale nemecký a ak bude možnosť testovacej jazdy aspoň po areáli a nebudem počuť žiadne podozrivé zvuky tak by to mohlo dobre dopadnúť ... Snáď v Nemecku sa snažia mať dobrú reputáciu aj ti predajcovia, ale možno som fakt naivný.

Zvuky nie su vsetko a skusobna jazda po bazare...to je vestenie z pohara vody, su auta a su Auta
Su veci co z inzeratu nezistis, mozes prist k autu a zistit ze je sice super ale treba menit vsetky kotuce, platnicky, naraznik ma iny odtien co z foto nebolo vidiet, na boku je skrabanec, flakata stopnica lebo cez stresne okno zatekalo, pneumatiky zjazdene a tie zimne kolesa slubovane v inzerate tiez, klima vyfucana alebo vyfuk deravy, proste nejaka vec co si povies dpc a teraz co? Alernativu nemam, mam sa otocit a ist naprazno alebo to zoberem s tym ze do toho treba dalsie prachy natlacit
Ze je nieco pekne nafotene a ma super popis neznamena nic, kludne aj hovno sa da perlami a zlatom nazdobit akurat ked prides a zacitis nazivo zistis ze je to stale len......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...auto do 8 tisic...hmm.Avensis ten ročnik sa začina na 10 tisicoch,zvykla cena okolo 13-15 tisic.Na tvojom mieste by som postupoval uplne inač.Sleduj inzerciu v nemecku,je ich neurekom,čast su autbazare,čast je sukromna/private/.Tu v Mnichove su snad najvacsie bazare,su z kazdej strany a su aj nemecke. Gasthof alebo pension stoji 45-90 eur noc/za jeden den nemusis vsetko stihnut a vracias sa odpočinuty/.Je dobre vediet nemecky,alebo aspon zaklady,ulahči ti to celkovu situaciu a pripadne problemy.Poznam par ludi,ktory su tu cely tyzden /kupuju len od sukromnika /,ceny su ale mimo,vacsinou luxusne auta.../Je dobre mat finančnu rezervu pri navrate domov /jedlo,palivo,odtah/.Za 8 tisic určite kupis auto,ale nebude to určite auto snov.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Tak nevieme ci tych 8k je cisto na auto alebo celkovy budget ale ono sa to nazbiera a traba ratat dopredu aby z 8 nebolo zrazu 10 co sa moze lahko stat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Jazdim malo - mozem si dovolit nieco pekne s vyssou spotrebou a narocnejsim servisom

JAzdim vela - kupujem nieco nove, s turbom, idealne v zaruke a s vysokou spolahlivostou

A samozrejme, v kazdom pripade kupujem vylucne o majitela a nie autickara, vylucne so servisnou knihou a jasnym povodom.
vykopanafosilia
Príspevky: 365
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Určite je lepšie pozrieť sa v Nemecku. Nielen preto, čo hovorí čičo, že je tam väčší výber (posledné auto ktoré som v Nemecku kúpil, nebolo na SK na predaj ani jedno :3035: ), ale aj kvôli príšernému zanedbávaniu údržby áut v našej krásnej krajine.

Nerobím si o Západniaroch nijaké ilúzie, ale čo všetko vedia ľudia u nás vopchať do áut z kadejakých vrakov, to je už nonsens. Pritom niekedy ide o diely za pár desiatok eur. A to platí hlavne pri autách, ktoré idú na predaj!!! Robil som prijímacieho technika v servise nejaký ten rôčik a môžem ti povedať, že kopec zákazníkov povedalo "Dajte mi tam najlacnejšie diely, to auto ide na predaj. Nemáte nejaké použité?".

Argument, že dovoz niečo stojí, je trochu na smiech, lebo auto sa predsa nedováža každý mesiac, alebo každý rok... Áno, stojí, s prihlásením to môže byť tisícka, o ktorej tu bola reč. Lenže prvá údržba bude stáť možno o tú tisícku menej, než pri šerbli kúpenom na Slovensku, do ktorého posledných 5 majiteľov neinvestovalo ani korunu. Alebo o tri tisícky menej, že áno...

Je to na tebe, ale po skúsenostiach aj tuto na fóre, by som NIKDY jazdené auto na Slovensku nekúpil. Aspoň od neznámeho určite nie... Bol som tu dlho registrovaný, ale rok som tu nebol, tak mi zmizol nick. Preto ten nový účet.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano dovoz niečo stojí a treba si spočítať či sa mi to oplatí alebo nie...

Pokial chce človek niečo trochu exotické tak to zmysel dáva, ale nie v prípade kedy chce človek niečo čoho je tu ako dreva v lese

Príklad : ked mám 8k€ a chcem niečo z vonku, tak musím odpočítať cca 1000€ aby som skončil na tých 8k€ a to si myslím že pri bežnom aute nie je žiadna výhra, lebo za 7k€ v nemecku nekúpi auto zaručene v lepšom stave, práve preto lebo bolo o 1000€ lacnejšie!!!
Aj ked tam je širšia ponuka vždy platí že tie lacné sú v horšom stave ako tie za bežnú trhovú cenu.
Človek sa trepe 800km, príde na miesto a ono to stojí za velké "H" a teraz čo? Alebo príde a auto je predané, bazárnik pokrčí plecami a vybavené...
No dalšie dve alternatívy sú inde a je to dalších 200km.
Treba si zosadiť ružové okuliare a stáť nohami na zemi, lebo tak to jednoducho chodí.
Z jednoho výletu 1600km je zrazu 2000km, k tomu bude treba prespať, lebo ten další bazár už nestíha do záverečnej...


Do nemecka by som šiel ja napríklad kúpiť auto s poškodením, ale to sa musí človek vyznať aby vedel že po oprave ho to nebude stáť viac akokeby kúpil nepoškodené...
Musí si vedieť zohnať ND, musí vedieť čo tam je poškodené, aby po kúpe nezistil že sa okakal a oprava bude stát 2-3x viac ako odhadoval

Lenže tu narážame na nekonečný problém slováka:
1. čo najnovšie
2. čo najmenší nájazd
3. čo najlacnejšie
4. ideálne nebúrané bez škrabancov

Dá sa kúpiť všeličo, ja som svoje pred takmer 12 rokmi kúpil ako havarované (došlo z Prahy po svojich) za 4150€, oprava bola za necelú tisícku, prihlásenie bolo vtedy 500€ a vtedy tie autá šli po 8k€

Susedovi som 2 roky dozadu robil Corollu 2007 kúpenú na SK, havarovanú zozadu po prvom majitelovi.
Dal za to 900€, oprava cca 300€ (bolo to pre suseda, teda prácu neplatil) a vtedy tie Corolly šli po 3000-4000€. Všetky diely sa kúpili vo farbe, nič nebolo nutné lakovať. A vozí sa vyškerený...
uwa0949473050
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2021 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa uwa0949473050 »

Aký máte názor na BMW 316 , našiel som ho v dieselovej verzii, 85kw , rok 2011 za 9000€ , vyzerá zachovalo, je to fakt s BMW servisom tak že každá prkotina čo treba vymeniť bude stáť 1000€ a viac ?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zásada číslo jedna je NEKUPOVAŤ NAJSLABŠIU PONÚKANÚ VARIANTU!!!

Cena servisu?
Dnes je servis drahý, servisaci zadarmo nerobia a k tomu nakupujú predražené diely (lebo to je pre nich jednoduchšie) aby ich mali po objednaní u seba za pár hodín.
Reálne na tom nezarobia viac, iba ty podstatne viac zaplatíš...
Píšem to tu dookola, úplne ten istý tlmič viem kúpiť za 80€ s tým že mi ho dodajú do 24/48hod, ale tiež ho viem kúpiť za 160€ s tým že mi ho dodajú za 3hod...
Alebo máš zlý dvojhmotový zotrvák? Nie je problém, dnes nám ho vedia dodať...
Čo myslíš, odkial kupuje 80% servisov? Za nižšiu cenu s tým že na diel čakajú dva dni, alebo za vyššiu cenu s tým že má diel za 3 hodiny?
B je správne...
Tu máš názornú ukážku rozdielnych cien totožných produktov, presne rovnaké objednávacie číslo, sú to dve varianty dvojhmotového zotrvačníka pre BMW 316D o aké sa zaujímaš
Dobre vidíš, variantu LUK ti vedia dodať za 382,20€, ale aj za 781,20€
Sachs za 501€, ale aj 945,60€
Obrázok

Lacný servis je vtedy ked si vieš kopec vecí urobiť sám, ale to nejak nejde dokopy ked si chceš kúpiť auto plné techniky.
Vedel by si na svojom aute vymeniť vstrekovače? No nevedel...
Ale obyčajné zapalovacie sviečky u benzináku by mala vedieť vymeniť aj cvičená opica.
A teraz kolko stoja 4 sviečky a kolko stojí vytiahnutie, repas, spätná montáž 4ks CR vstrekovačov u moderného diesla?
Ja sa radšej vozím za 9l benzínu ako za 6l nafty, ale to som ja... A netrápi ma kolko stojí servis, lebo do neho nechodím a v podstate ho nejak ani nepotrebujem. Vy kachlomaniaci chcete šetriť na palive, ale že to nalejete cez servis aj s úrokmi nevidíte

Pýtaš sa na 11 ročné BMW s kachlovým motorom, kde je kopec drahej techniky. Kolko také auto vypýta je vo hviezdach a k tomu máš vyššie názornú ukážku ako je to s cenami dielov...
Aj keby dávali zlavu 20% na diely, tak stále ich brutálne preplácaš + platíš za robotu...
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa truck123 »

Ivko, ja viem ze to myslis dobre, no nieje to kazdeho pripad..
jazdim dieslami 20r, ani raz som nemenil vstrekovace, ani turbo,ani dpf a vlastne si ani nevspominam na vaznejsi problem,
ze by som mal,( stat sa moze)
Fakt je, ze som nikdy nekupil vyjazdene auto z neznamim servisom a okolo 200tk, ho posielam prec.
Skusil som benzin, pri 2 0 i sa neviem dostat pod 10l a to sa furt musim sustredit aby som nahodou nesiel zivsie, lebo som hned na 12l, tie slabe atmosferi, to proste nemozem...mrtve..tocit..tocit a spotreba kde?
Chapem ze niekomu staci.. vyhovuje, ale pochop, ze ludia sme roznorody.
Ty stale ospevujes to tvoje subaru a vidis, ja by som ho nechcel ani zadarmo, nedostal by som sa pod 12l ani dole kopcom...a nieje to len o spotrebe...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vedz že jazdiť za 12l na tom mojom Subaru už je celkom umenie, bud by človek musel jazdiť vyslovene iba mesto, alebo ako vyšinutý...
Ano 2.0i sú nič moc, preto mám kompromis 2.5i kde je aj nejaký výkon a krútak a ver že ho nemusím absolútne hnať.
Ono stačí že máš AT a hned sú brzdou premávky v meste všetci s MT. Padne zelená, ja normálne pridám a ked sa pozriem do spätáku tak je po mne medzera na 4 autá, lebo pól minuty mu trvá až sa zobudí, až zaklvaltuje a konečne sa rozbehne a hned na to zasa spojkuje aby dal dvojku a potom že sú zápchy... Ide ma z toho odyebať...

A k tým dieslom, to že ty si nemal problém a predávaš ked má 200tkm, tak vedz že tu je reč o tých jazdených autách ktoré pri kúpe začínajú na 200tkm+
Až taká spolahlivosť je u jazdeniek, že servisáci nestíhajú a to doslova

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ivko1, PROCHY603 a 21 neregistrovaných