Jazdene auto z nemecka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0949473050
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2021 13:33
Zdieľať na Facebook

Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa uwa0949473050 »

Caute zhanam auto do cca 8000€ , rok výroby od 2012 , nepotrebujem zbytočne veľa kW.
prakticky sa do toho nevyznam len to com som si naštudoval.
Mam dvoch favoritov Mazda 3 1.6 77 kW a Nissan qashqai, 85kw
Ešte sa mi pozdava Toyota auris, pri mazde je trochu vyššia spotreba čo asi pri týchto cenách benzínu má význam riešiť. Nissan má o niečo menšiu čo na suv je zaujímavé.
Autá na F ako Ford fiat Francúzi asi skôr nie.
zaujímajú má vase rady, čo by ste si kúpili vy, ja hľadám nieco spoľahlivé, lepšie univerzálne čo zvládne aj diaľnicu.

Škoda rapid, octavia a VW sa mi tiež pacia ale VW si drží cenu a je tam veľa motorov TSi, čo nie sú úplne bezproblémové. Opel Astra má celkom vysokú hmotnosť ale fajn cenu.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa martincichy »

Kaskaja mam doma v benzinovej 1.6. Dynamicky sa s tym autom jazdit neda. S mazdou a aurisom ano. Aurisa som mal, motor 1.6 je skvely, prevodovka vyborne odprevodovana. Asi by som riesil aurisa.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neverím aby mal Kaškaj nižšiu spotrebu a určite by to nebol tak výrazný rozdiel aby to stálo vôbec za zmienku...
Za druhé vláčiť auto v cene 8000€ z nemecka je trochu nezmysel.
Vieš ty vôbec čo to všetko obnáša? Možno je dovlečené už na SK, ale aj prihlásenie dačo stojí a nie je to iba poplatok za vydanie EČ + TP

Za 8 litrov si kúp Mazdu 6 s najslabšou 1.8i čo je totálne primitívny motor, nebude to síce 2012+ (neviem k čomu to je dobré), určite zoženieš najakú aj pod 7000€ a za ušetrené si daj LPG, ked ti ide o spotrebu.
Alebo napríklad Toyotu Avensis 1.8i...

Nahádžem ti tu spotreby aké vyhodil spritmonitor.de
Mazda 3 1.6i 77kW rv09-13, priemer z 3000km+ = 7,41l/100km
Qashqai 1.6i /1.2T 85kW rv09-13, priemer z 3000km+ = 7,56l/100km
Mazda 6 1.8i 88kW rv 08-11, priemer z 3000km+ = 7,91l/100km
Avensis 1.8i 108kW rv 09-13, priemer z 3000km+ = 7,43l/100km

Neviem, voziť prdel v Mazde 3 , alebo v Avensise je trošku rozdiel, či? Možno bude problém tá spotreba 7,41 vs 7,43l...
Na to sa ale kupujú antidepresíva a treba pravidelne užívať
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nepíšeš to hlavné, koľko km robíš ročne.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Toyota oproti mazde bude vzdy lepsia, nehovorim o dizajne, krase ale o vydrzi a odolnosti, ochrane proti korozii a pod. Mazda ma sice super vyspickovanu techniku ale ak sa daco stane tak to pada ako domcek z karat, toyota je oproti tomu "blbuvzdornejsia" a odolnejsia

Nepises ako chces to auto kupovat, ci na to mas niekoho kto ti to tam aj skontroluje alebo len slepo doviezt vysnivane auto z inzeratu - lebo to je cesta do pekla
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa seven549 »

tak za 8 tisiciek sa momentalne nic normalne zohnat neda co by vedelo jazdit aj mesto aj dialnicu.

ja by som siel do tej mazdy 3 ale 2.0 88kw.kolega to ma odnova kupil niekedy pred 5rokmi nove za 20 000euro v dobrej vybave dokonca aj xenony su tam.sedan cize kufrova mazda 3 a ma to celkom slusnu spotrebu okolo do 8 litrov.tiez chcel auto co nema velku spotrebu vela koni ale zase aby vedelo tahat 800km cesty na dilanici.pri 140tke to berie nejakych 7 litrov.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven ty si šialenec - s 300 eurovou Filckou som prášil do Salzburgu len taký fukot.
Dialnica , cestovanie - to vôbec nie je o autách, ale o luďoch. V 96tom som s dvoma kombajnami išiel z Drážďan na Slovensko po vlastnej osi. Pozri si na ksichtoknihe ako chalani nosia traktory z Oravy - 500km po vlastnej osi naraz.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
uwa0949473050
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.11.2021 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa uwa0949473050 »

jaster-83 napísal: 12.09.2022 14:48 Toyota oproti mazde bude vzdy lepsia, nehovorim o dizajne, krase ale o vydrzi a odolnosti, ochrane proti korozii a pod. Mazda ma sice super vyspickovanu techniku ale ak sa daco stane tak to pada ako domcek z karat, toyota je oproti tomu "blbuvzdornejsia" a odolnejsia

Nepises ako chces to auto kupovat, ci na to mas niekoho kto ti to tam aj skontroluje alebo len slepo doviezt vysnivane auto z inzeratu - lebo to je cesta do pekla
Išiel by som na to sám, myslíš že je to až také riziko? Ak by ten bazár nebol turecký ale nemecký a ak bude možnosť testovacej jazdy aspoň po areáli a nebudem počuť žiadne podozrivé zvuky tak by to mohlo dobre dopadnúť ... Snáď v Nemecku sa snažia mať dobrú reputáciu aj ti predajcovia, ale možno som fakt naivný.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa oco13 »

Si fakt ale velmi , velmi naivný - typický "koreň" a nie je to myslené v zlom - mňa osobne ojekabatil rom s troma ludovými. :300f:
Čím novšie auto tým viac treba dobého nezávislého mechanika.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa kazimir »

ivko1 napísal: 11.09.2022 15:17 Za druhé vláčiť auto v cene 8000€ z nemecka je trochu nezmysel.
Vieš ty vôbec čo to všetko obnáša? Možno je dovlečené už na SK, ale aj prihlásenie dačo stojí a nie je to iba poplatok za vydanie EČ + TP

Za 8 litrov si kúp Mazdu 6 s najslabšou 1.8i čo je totálne primitívny motor, nebude to síce 2012+ (neviem k čomu to je dobré), určite zoženieš najakú aj pod 7000€ a za ušetrené si daj LPG, ked ti ide o spotrebu.
Alebo napríklad Toyotu Avensis 1.8i...

Neviem, voziť prdel v Mazde 3 , alebo v Avensise je trošku rozdiel, či? Možno bude problém tá spotreba 7,41 vs 7,43l...
Na to sa ale kupujú antidepresíva a treba pravidelne užívať
No ja neviem Ivko, pozrel som slovensky bazos a benzinovy avensis medzi 6 az 8 litrov som nenasiel. Iba diesle. Ale je pravda ze pisem o tych novsich. Ten starsi sa mi nechcelo pozerat.
To bude zhanat tazko, a ked najde, tak sa bude predavajuci tvarit, ze predava poklad. A v skutocnosti sa toho bude zbavovat preto, ze mu to zacina chytat hrdza alebo sa zvysila spotreba oleja. A o tom starsom 1.8kovom avensise som pocul aj vela zlych skusenosti. Hlavne s hrdzou a spotrebou oleja. Vsak za 7aPol€ je tam posraty 1.33 yaris 10 rocny. Takze si myslim ze zadavatel skor kupi ten auris ako tvoj spominany avensis. Mozno v tom nemecku by daco splasil, ale nie s pristupom, ze sa prevezie len po areali.

Mazda 6 do 8ky sa nejaka asi najde, tu som jednu alebo dve zahliadol, ale ziadna slava. A hlavne ja mam strasny odpor kupovat mazdu za 8k a bat sa ze mi 8k bude hrdzaviet pred ocami, pre mna to neni malo penazi. Ak by som kupoval nieco za viac ako 6ku, tak na tom nechcem vidiet ani kusok hrdze a ani sa bat ze po roku to zacne hrdzaviet. To radsej jeb*t na to jazdit mhd.


To oco13
Ja som tiez minuly tyzden dal na 12rocnej 1.4ke hladkom benzine 2000km a vacsinu ciest po dialniciach 120-130 za hodinu. Nikto nevravi ze sa to neda raz za rok. Ale robit to kazdy tyzden to sa odrazu mozem dat na pitie hradnej sviece z krabice a bude to mat rovnaky jak nie lepsi vplyv na moje zdravie, ako trmacanie slabym autom tisicky km po dialniciach.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa ivko1 »

Logicky pri Avensise nemôže chcieť 2012, ale bude rád za 2008 v generácii T27...
Dovoz je čistý nezmysel, už len koľko človek prevezie na palive, prevozné značky, diaľničné známky a tu potom ešte prihlásenie...
Veď to je s cestou 1000€...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico mojich je 12 na predaj v celej Europe, a diesel nula celá nič. Ale akú to má výpovednú hodnotu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa magiceye »

fuly- ty kripel pojebany madarsky,si fakt kkt?Co tu dlhodobo predvadzas je uz trapne ty tupy kkt.Sa uvedom alebo pal do pice ty retard
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa oco13 »

magiceye - presne toto je jeho cielom, a nielen jeho. Vyvolať emocie, pretože tie ukážu kto je kto a odhalia pravú tvár človeka.
A ešte doplním - možno to nie je pravda, ale moj názor je taký, že - strany si pred volbami najímajú platených diskuterov na verejné fora aby ovplyvnili verejnú mienku. Majitelia tohto fora si tiež zaplatili pár postavičiek, ktoré tu generujú klikanie. To je jediné " vo co gou" :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdene auto z nemecka

Príspevok od používateľa magiceye »

oco13- ja viem...ako nereagoval som na neho ale mal som slabu chvilku,tak mi to nedalo :)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných