Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa diesell »

DObry den.

Padlo mi do oka jedno auto v Polsku.
Ma vraj na zakazku robeny vyfuk, ale bez homologizacie, lebo to vraj v Polsku netreba.
Polskou technickou aj emisnou preslo v poriadku.
Bude to predstavovat problem pre slovensku EK a TK ?
Emisie aj limity by mali byt rovnake?

Slovensky web https://autobild.pluska.sk/poradca/tuni ... o-zakazane pise:
Platí, že výfukové potrubie nesmie byť náhradou pôvodných dielov neschválenými.
A tiez pise:
Chyby, ktoré nemajú negatívny vplyv na bezpečnosť alebo životné prostredie, kvalifikujú väčšinou ako ľahké chyby, lebo neovplyvňujú hodnotenie vozidla. Teda ich tolerujú.

Dakujem.

https://i.postimg.cc/MGV3jDZq/red-S4-PL-vyfuk.jpg
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa seven549 »

ano legalne musi to mat tak ako pise zakon.na vsetko papier a zapis v tp.vyfuk nesmie mat vacsiu hlucnost ako napr slovensko povoluje.a na to treba papier.

no aj ja mam na 2 autach nelegalne upravy motory pruzenie kolesa svetla no vyfuky uz nie.su trosku upravene ale nesmu revat.rachot ma nebavi.co sa tyka vyfuku vsetko zavisi od toho kto na stk to bude riesit. bud ten rachot bude vadit alebo nebude.v poslednej dobe sa ide po tych vyfukoch a katalyzatoroch uz aj v drift sporte.

cize pytat sa ludi alebo fora tvojho auta kde kto v akom okrese chodi na stk ek.no ak si len bezny obcan co kupil auto len koli rachotu z vyfuku akoze ................staras sa sam,pretoze ani moj sused netusi co danne auto v sebe ma.rano to bezi ako piano.nie kazdemu rachot robi dobre.

este tak v 2008 sa to dalo aj stk ek sla.nikto to neriesil.mal som na autach koncovy vyfuk znacky powerful alebo sebring.a stredny vyfukovy tlmic bol asi z vw golf.proste sa to ladilo podla zvuku.kamos ma pocul na sidlisku v panelaku cez zavrete okna na 4 poschodi ked som to mal este 200 metrov k nemu.

no v tom roku som zacal uz jazdit za pracou nemecke dialnice a vsetko slo prec.radsej pocuvam zvuk motora alebo fakt dobre odladeny vyfuk ktory huci nizkym tonom.

co byvam v zahranici na konci mesta,kazdy druhy vikend nabehnu skopcaci a riesia kazde jedno bmw golfy mercedesy co od benzinky si vysprintuju po najblizsi kruhac,stylom ako profi pretek rachot + zrychlenie take ze klobuk dole,vikendovu promenadu mam ako tie videa z monaka co tam supersporty predvadzaju par sekundovy hluk v tuneli.ja to mam kazdu sobotu a nedelu priamo z balkona real live :42f9: take cosi mi aj ukazal kamos nejakeho you tubera koza bobkov co na slovensku daval mercedesu amg.tak ja to tu mam kazdy vikend a zadara.vselijake rocniky aut ako ferrari mustangy bmw audi mercedes vw golf suv kdejake aj maybach uz bol. dokonca uz aj kia ceed 300 ps bola upravena zvuk to malo z toho turbo 4 valca taky ze som sa az otocil.perfektne zrychluju nissany gtr,audiny rs6 alebo na sirokych koleach americke masiny mustang,dodge.

no a chcel som tym povedat ze hned len co dojdu ku kruhacu je tam odstavenych asi 30 aut ukazuju papiere poplatia pokuty no a ide sa dalej.dnes toto zase bezi hlucne vyfuky + od toho 2008 je zaklad aby to strielalo z vyfuku.



inac ani seriova M5 nieje beznou jazdou hlucnejsia ako bezna fabia.

no nikdy nezabudnem na jeden mercedes 8 valec ten mal zvuk taky ze nereval vydal len hlboky basovy zvuk.cela promenada v tom hluku ludi a aut sa otocila a stichla.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa diesell »

Dik za nazor.
Tu by s hlucnostou nemal byt problem.
(cez polske kontroly to preslo)
On to vraj menil, lebo povodny vyfuk skorodoval.
Je mi jasne, ze najistejsie je dat naspat stock vyfuk, lenze ten on nema, novy stoji mozno aj tolko, ako auto a stary na bazosi zacina tak na tisicke a je tiez hrdzavy :D
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pokial ten výfuk nebude hlučný, pokial bude tesný a celkovo spracovanie bude také že technik nebude mať dojem že to tam drží namontovaté vdaka "božej pomoci" a urobí to emisie, tak nevidím aby bol problém.

Zo zákona musí byť pochopitelné napísané že tam NESMÚ byť nehomologované diely a to vyslovene práve pre tých, čo si normy vysvetlujú po svojom, reve mu to na pol kilometra a on sa ohána nejakým zdrapom papiera čo sa tvári ako nejaký certifikát
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa seven549 »

inac to co je na tej fotke auto sfotene zospodu to vyzera velmi dobre.aj rychlospojky na dobru demontaz to ma pod zadnou napravou.a kable tam vidno.el klapky? lol

na lavej strane pri vani od rezervy je blizko rury tepelny stit.treba to zahnut
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa tuninka »

keď mi odpadne výfuk, idem do servisu, tam mi výfuk vymenia, a vôbec neriešime či je homologizovaný, alebo nie.... objednáme podľa auta a motorizácie, ak pasuje a nehučí, tak potom nad tým už nikto nerozmýšla a na STK nikdy nebol problém
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa flyte »

No prezrad co je to za auto, ja to odspodu nepoznam. Ale ak je to nedajboh Amerika dovezena, tak to na 99% bolo v US na totalku a Poliak kupil, polepil a posiela dalej do sveta.
Staci zadat VIN do Googlu a castokrat vylezu velmi zaujimave obrazky.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Podla mna audi a4 b6 alebo b7...
Nevidiet ci to ma katy ale vyzera to ze to nema stredne tlmice, iba zadne, zvuk to urcite bude mat iny, ono kto si da urobit taky vyfuk tak neostane len pri vyzore...lebo.... ten je v podstate na nic kedze je cely schovany az na koncovky, to by sa ho nik nespytal co tam mas za vyfuk ze to tak buble a nemohl by sa pochvalit.....proste nik nedava robit taky vyfuk aby to bolo tichsie....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa diesell »

ano, je to audi a4 s4 b6.
tlmice neviem.
ale vraj dva katy zo styroch boli odstranene, takze sa pozeram po inom aute.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa seven549 »

a dobre robis.ani sam nevies kedy ta dostihne situacia predpisy sa zhorsuju a zrazu ti to treba.a podla fotky je to prerobene az od motora.cize treba cely komplet druhy.a najdrahsie veci su katy a vyfukove kolena.
daewoofso
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.09.2013 16:27
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa daewoofso »

Ahoj, keď už sa začala táto téma...moja situácia.

Mám nové auto, kúpil som z Ebay originál ladený výfuk na tento model - bolo ako možná príplatková výbava - má to na sebe vyrazené/laserované homologačné všetky značky aj číslo..ibaže nemám k tomu papier, nemám v TP..bol totiž iba zložený z auta, ktoré to vo výbave malo...môže to byť problém? Zvuk decentný :-\ , absolútne sériovo osadený, žiaden bastel..technici si to na STK ale môžu všimnut - má to 4 funknčné koncovky, čo až tak seriovo nevyzerá :zg282:
Ď za názor!
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Ak to je výfuk na ten model tak ako môže technik na STK vedieť, že nepatrí na konkrétne auto, že si si ho tam nepriplatil? Ak tam je navyše logo značky a OE číslo. Asi nebude ťukať do Etky VIN aby si to overil. :41c2:
daewoofso
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.09.2013 16:27
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa daewoofso »

cicmanec2 napísal: 30.03.2022 16:46 Ak to je výfuk na ten model tak ako môže technik na STK vedieť, že nepatrí na konkrétne auto, že si si ho tam nepriplatil? Ak tam je navyše logo značky a OE číslo. Asi nebude ťukať do Etky VIN aby si to overil. :41c2:
..možno len ak je to napr regulérny mercedes no na výfuku je AMG? ...na rovnaký model, motor atd..
fosilia
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04.04.2022 05:21
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa fosilia »

daewoofso, môžeš kľudne spávať... Tieto dristy o tom, že "na všetko na aute treba mať papier" šíria tí, ktorí nosia náhubok aj keď sú sami v aute :-)
Keby to bola pravda, museli by sme na TK a EK chodiť s meter vysokou kopou papierov, aby sme mali od každého dielu na aute certifikát - ako by inak mohol technik vedieť, ktorý diel na aute môže byť a ktorý nie? Nemôže predsa poznať všetky diely všetkých áut?

Tie predpisy vôbec nie sú také katastrofálne, len ľudia sa radi boja a extrémne poslušnučkí radi sami seba buzerujú (ktovie prečo). Keď niekto píše do inzerátu, že má certifikáty od tlmičov, alebo od hadíc, chce sa mi spýtať sa ho, prečo teda nemá certifikáty aj od ostatných 12 582 dielov, z ktorých sa skladá auto. Čo keď sú nehomologované?? :-D
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Nehomologizovany vyfuk moze byt sposobily ?

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Nazdar, peterson/petersen! Aj posledné kontá ťa odhlasovali tak si si musel založiť ďalšie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných