Prvé auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mattflow
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.03.2022 16:52
Zdieľať na Facebook

Prvé auto

Príspevok od používateľa mattflow »

Ahojte, chcel by som sa poradiť ohľadom kúpy prvého auta, nie som v tejto téme veľmi skúsený. Rozpočet mám do 2 000€, zatiaľ som pozeral Ford Focus Kombi s dieslovým motorom - čítal som si niečo o rozdieloch medzi dieslom a benzínom, no hlavne kvôli spotrebe a cene by som chcel diesel, jazdil by som hlavne v meste, ale občasne aj na dlhšie vzdialenosti. Potrebujem auto, v ktorom sa budem cítiť komfortne, keďže mám 2 metre :d :D . Zaujímal by ma však váš názor na diesel vs benzín a tiež, čo všetko očakávať od kúpy nového auta.

Pozeral som si ohľadom toho nejaké veci, takže mi je jasné, že mi bude treba PZP (to mi vychádza najlacnejšie od Kooperativy) a aj prepísať auto. Ako je to ale s prepisom auta z iného okresu? Aké sú tam poplatky? Budem musieť čakať na nové ŠPZ a ešte nejaké veci? Tiež sa snažím byť opatrný, tak by som ocenil nejaké rady ako sa nenechať odrbať pri kúpe jazdeného auta, zvyknú predajcovia súhlasiť s kontrolou v servise ešte pred kúpou?

Ten Ford, ktorý som našiel, bol z autobazáru - majú tam aj nejakú akciu, že je na neho aj 12 mesačná záruka. Oplatí sa teda skôr ten autobazár, alebo radšej kúpiť od súkromnej osoby? Bol by som rád, ak by ste mi dali aj nejaké tipy na auto, do ktorého sa zmestím a ktoré bude aj v mojom rozpočte :) .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Do ktorého sa zmestíš si treba odskúšať doslova vlastným telom.Či bazár či súkromná osoba,vždy je to len a len o korektnosti,nič viac.Kto chce predať z kontrolou súhlasiť musí,alebo mu jeden kupujúci otočí chrbát,to tiež patrí ku korektnosti.Najschodnejšia cesta je vytypovať zopár aut z dieslovým motorov ktoré vyhovujú z pohladu výšky majiteľa príp iných požiadaviek a potom sa pýtať na konkrétne motory príp celé auto.Platí že každá líška chváli svoj chvost.Vybrať si musí majiteľ,kopec ľudí na fórach má sto dôvodou sa zaoberať svojim pohladom na dané auto a nepozerať na potreby kupujúceho.Aut (dobrých) do 2000 e.- je mrte,problém je pozerať na ne tak že sa zohladnia len požiadavky budúceho majiteľa.Mne sa napr celkom páči ak auto predáva rovno servis ktorý po kúpe ďalej auto servisuje.
Začal by som výberom vhodných "adeptov" ,potom si prebral veci okolo,spolahlivosť príp náklady a potreby v budúcnosti
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto

Príspevok od používateľa autolaik »

prvy krat vidim pouzit mladeho cloveka vyraz "ŠPZ" ... ten pouziva moja a starsia generacia ako dobeh nazvu z minulosti :)

mam cca 2m, focus je v pohode ohladne velkosti za volantom...odskusane. Dtto mondeo a Cmax, Smax
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

do kazdeho auta sa zmestis ak si posunies sedacku, ja mam tiez 2m a ked si posuniem sedacku max dozadu v Peugeot 207 tak mam rovnako miesta ako v Passate a pomaly nedociahnem na pedale..
ak planujes kupit auto za 2000e tak odporucam mat v zalohe dalsich 500 az 1000e na prvy servis, za taku sumu tie auta nebudu v top kondicii a iba vymena naplni a kupa novych pneu bude peknych par stovak eur.
ak sa do aut nevyznas tak sa porad napr s mhlavatym do akych modelov a motorizacii ist pri tak malom rozpocte, lebo v autobazaroch su schopni ti predat cokolvek (kolega siel do abc bazaru pozriet diezloveho fokusa a nakoniec kupil benzinovu thaliu - lebo mu ju odporucili v bazare)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Prvé auto

Príspevok od používateľa oco13 »

Tdi - kúpil som auto za 600 eur a ruším ho po 4 rokoch v podstate bez servisu.
A myslím že benzínová Thalia bude na TCO lacnejšia ako dieslový Focus.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných