Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z dôvodu že EGR je pod zvodami zašitý úplne šialene si treba dobre premyslieť ako na to.Ja tieto veci riešim odpojením EGR a na jeho riadiaci konektor sa pripájam svojím "predlžovákom" a pripájam svoje EGR kde si viem kontrolovať všetko čo robí jeho riadenie z rj a ako celé pracuje.Ten ktorý je na motore je otočený pohyblivým mechanizmom k motoru a ešte zakrytovaný,takže jeho optická kontrola je problémová.Keď je elektrické pripojenie dobré,tak pomocou toho istého predlžováka sa pripne EGR motora na externý zdroj PWM signálu a simuluje sa jeho otváranie a v diagnostike sleduje prietok váhy. To je jeden zo spôsobou aby sa nedemontovalo EGR zbytočne kedže ide dole náprava aj DPF.Som názoru že treba urobiť komprexne diagnostiku celého motora vrátane DPF a turbíny a prípadne to spojiť do jedného úkonu aj z čistením príp nápravy celého ansáblu emisného systému naraz.
Do ultrazvuku dať čistiť síce ide,ale musí byť oddelená časť chladiča a tam ak sa poškodí tesnenie je zarobené na kúpu nového celého EGR,tesnenie sa nepredáva.EGR je vcelku pálka,iné ako originál namontuje iba človek čo chce kupovať dva razy to isté
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Mhlavaty Mohol by som vam napisat sukromnu spravu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme
adam1982
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.02.2022 21:03
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1.6 tdi , CAYB - servis

Príspevok od používateľa adam1982 »

Ahojte, ozývam sa po dlhšom čase. Motor 1.6 TDI CAYB, naj. 230tis. EGR vymenené za originál spolu s vyčistením DPF a výmeny oleja a všetkých filtrov, následne auto bez problémov prešlo EK a TK. Dnes (asi po 2000KM od výmeny) sa mi objavil, ale smrad oleja v kabíne (akoby sa tam niečo pálilo). Po otvorení kapoty som cítil tiež ten smrad, ale po chvíli to prestalo a nie je cítiť nič. Kontrolka žiadna nesvieti, vstrekovače podľa diagnostiky ok. Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných