Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Patoooo »

Čaute, mam auto fiat stilo 1.9 jtd 2006 a chcel by som sa opýtať, aké sú intervaly výmeny rozvodov pri tomto aute? Boli menené pri 120 000km a potom pri 170 000km, keďže ich bývalý majiteľ hneď menil pri kúpe auta. Kedy by sa mali opäť meniť? Vďaka
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

interval je 120000 alebo 6rokov
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa wilz »

No veď to nie je zase až taká veľká matematika.
Keď je na tom aute doporučený interval výmeny rozvodov 120 tis.km, tak maximálne po 120 tis. km od poslednej výmeny by bolo treba tie rozvody komplet vymeniť, t.j. najneskôr pri ujazdených 290 tis.km.
Ale platí všeobecne, že aj v priebehu intervalu výmeny nie je od veci skontrolovať stav rozvodového remeňa, či sa náhodou niečo zlé nedeje.
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Patoooo »

Mateusz737 napísal: 30.01.2022 13:24 interval je 120000 alebo 6rokov
Aha, ok. Ja som myslel, že keď je prvý interval 120 000km, či už potom nie su menšie intervaly? Ci je to stále tých 120 000km?
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Patoooo »

Ešte som sa chcel opýtať, mam ešte auto Octavia 3, ročník 2014. Tam je interval prvej výmeny 210 000km. Je aj nejaké časové obdobie na prvú výmenu u octavii? Zatiaľ som ho nemenil, auto už bude mať 8 rokov, zatiaľ 185 000km.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa wilz »

U gumených remeňov je treba okrem ujazdených kilometrov brať do úvahy aj spôsob prevádzky, rozvodový remeň v aute jazdiacom stále po diaľnici vydrží možno násobne viac ako u auta, denno-denne sa posúvajúceho po Bratislave v zápchach, no a samozrejme nie je zanedbateľná ani doba prevádzky, resp. vek.
Guma prirodzene starne, aj medzi odborníkmi sú rôzne názory na počet rokov, kedy sa rozvodový remeň mení z dôvodu veku, všeobecne sa ale považuje vek do 10 rokov za hraničný.
Nič na tom nemení skutočnosť, že jazdí po svete spústa podstatne starších áut s pôvodným rozvodovým remeňom. Možnosť vzniku veľkej škody na motore pre bežného človeka zvyčajne nestojí za to riziko, že sa rozvodový remeň roztrhne.
A čo sa týka dĺžky toho intervalu pri opakovaných výmenách rozvodov, nie je samozrejme od veci sa zamyslieť aj nad rozdielnou kvalitou náhradných dielov na trhu.
Je všeobecne známe, že tzv. neoriginálne náhradné diely často ani zďaleka nevydržia toľko, ako tie pôvodné, čo boli až do výmeny na aute od výroby.
Takže takáto skúsenosť sa dá aplikovať aj pri výmene rozvodového remeňa s príslušenstvom.
Pre upokojenie však treba uviesť že drvivá väčšina majiteľov áut vykonáva aj opakované výmeny rozvodového remeňa pri rovnakom km prebehu ako pri prvej výmene a obvykle s tým nie je problém.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

Patoooo napísal: 30.01.2022 19:57 Ešte som sa chcel opýtať, mam ešte auto Octavia 3, ročník 2014. Tam je interval prvej výmeny 210 000km. Je aj nejaké časové obdobie na prvú výmenu u octavii? Zatiaľ som ho nemenil, auto už bude mať 8 rokov, zatiaľ 185 000km.
Najvyssi cas !!!
Ak si auto planujes nechat, nema zmysel to odkladat lebo predpokladam ze ho dalsich 10 rokov a 200tkm nebudes mat. A je jedno ci vymenim teraz alebo budem rok odkladat a riskovat. Mas hranicny najazd aj vek rozvodu. Ked chces o mesiac predavat tak by som riskol nemenit (ja by som riskol). Novy kupec malokedy oceni investovane, sme na Slovensku kde rozdiel medzi top stavom a vydojenym srotom je maly. Pozera sa na CENU, nie na kvalitu...
Naposledy upravil/-a peterson999 v 31.01.2022 10:46, upravené celkom 1 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

Neoriginalne rozvody pumpy by som menil max 60tkm
Kedze praca stoji viac ako material (bezne) a ja mam v nakupe original za dobre ceny davam original VZDY VSADE VSETKO.
Tie neoriginal kupim o dajme tomu 40e lacnejsie ale NESTOJI TO ZA TO. Rozpadne sa lacna kladka, je problem. Bude piskat ? Zas rozobreracka. Vodna pumpa slzi ? Ani o tom nevies a skoci ti rozvod. Nestoja tie rizika.
Original ked dam, ak je to normalny motor, nabeham cez 100tkm a aj ked ma 10 rokov som este daleko kludnejsi ako ked dam neoriginal a ma rok a 10tkm.
Mam auto s 30 rocnym remenom a cakam kedy pukne. Ale furt ide :-) Som kludny lebo nechodim s nim daleko a ked praskne nestretnu sa mi ventily s piestom.
Original mozes menit ako pise vyrobca, opakovana vymena neznamena zmenu intervalu.
Pre zaujimavost (neberte to ako navod) mali sme v dielni 10 rocne Subaru (r.v. asi 2000) benzin kde praskol remen pri 270.000km cize vydrzal 3x viac km. Zakaznik zabudol :-)
Su motory kde trha remen po 300tkm a su motory kde je riziko pri 50tkm a pritom vyrobca napisal ze az pri 90tkm (bavim sa o original). Ale nestava sa to casto.
1.9jtd by som neskusal velmi prekracovat, vyborny motor ale kto zanedba vyraznejsie rozvody tak urcite ich poskodzuje. Nedavno sme to riesili s pankom co ma same 1.9jtd 77kw pochvaloval ich nesmrtelnost ale ze sa stalo po kupe jazdenky ze strelil remen...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Patoooo »

Ďakujem za info.
Chcel by som sa ešte opýtať, aká je normálna cena za výmenu značkovych rozvodov, vodnej pumpy, chladiacej kvapaliny, klinového remeňa na tej octavii 3, rok 2014. Nechať výmenu na autorizovaný servis, či na bežný autoservis?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

Patoooo napísal: 01.02.2022 19:51 Ďakujem za info.
Chcel by som sa ešte opýtať, aká je normálna cena za výmenu značkovych rozvodov, vodnej pumpy, chladiacej kvapaliny, klinového remeňa na tej octavii 3, rok 2014. Nechať výmenu na autorizovaný servis, či na bežný autoservis?
Zabudol si napisat aky motor...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa lorak777 »

patooo nemusi byt autorizak, ale ci si nepleties klinovy remen s rozvodovym a montovat sem cenu chladiacej kvapaliny je take zvlastne....
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Patoooo »

peterson999 napísal: 02.02.2022 23:19
Patoooo napísal: 01.02.2022 19:51 Ďakujem za info.
Chcel by som sa ešte opýtať, aká je normálna cena za výmenu značkovych rozvodov, vodnej pumpy, chladiacej kvapaliny, klinového remeňa na tej octavii 3, rok 2014. Nechať výmenu na autorizovaný servis, či na bežný autoservis?
Zabudol si napisat aky motor...
2.0 Tdi
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa Patoooo »

lorak777 napísal: 03.02.2022 12:14 patooo nemusi byt autorizak, ale ci si nepleties klinovy remen s rozvodovym a montovat sem cenu chladiacej kvapaliny je take zvlastne....
hej, pomýlil som sa. Uz to mam hotove, včera mi rozvody vymenili. Tak aj s výmenou oleja spolu 490 eur v beznom autoservise v Prešove. V autorizovanom servise pýtali 1030 eur. Pre porovnanie.

Len otázka zo zvedavosti, da sa nejako skontrolovať, či su dobre vymenené, nastavené, či sa všetko vymenilo, ako je písane v papieroch?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo 1.9 jtd - interval výmeny rozvodov

Príspevok od používateľa peterson999 »

Trochu neskoro sa pytas... Servis sa vybera podla referencii...
Napis kto to robil, kamos pozna vsetky servisy v Presove, ja len asi 20
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných