Rodinne auto - japonec?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
uwa0918323070
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.05.2018 16:25
Zdieľať na Facebook

Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa uwa0918323070 »

Ahojte,

chcel by som vas poprosit o radu ohladne kupy noveho auta do nasej rodiny. Skusim popisat nasu situaciu:
Aktualne mame Ford Focus 2017 (1.5 TDCi). Povodne sme ho vyuzivali primarne na dlhsie trasy smerom na vychod republiky za rodinou. Aktualne ho ale vyuziva manzelka aj na kazdodenne dochadzanie do prace v ramci Bratislavy (asi 10km do prace a 10km spat domov). Tie dlhsie trasy su aktualne maximalne raz za mesiac na vychod. Zacali sme sa pozerat po novom aute, kedze ten Focus nam nie uplne sedi. Ked totiz soferujem ja, tak vodic ma malo miesta a prava noha mi uplne tlaci do stredoveho panelu (kto tam sedel vie o com hovorim) a zas ked sedim ako spolujazdec, je tam extremne malo miesta na nohy, kedze za mnou je autosedacka a dalej to sedadlo posunut neviem.

Ked sme sa zacali zamyslat, co kupit, tak nasa prva predstava bolo nieco 2-3 rocne z trojice SuperB, Kodiaq alebo Mondeo s dieslom (aj ked som s tym nebol uplne stotozneny kvoli tomu kazdodennemu cestovaniu autom). Velkostne by nam to ale uplne sedelo a ak nieco z tychto aut, tak asi v dieslovej verzii.

Cim viac som ale cital diskusie tu na fore, tym viac ma to laka ist do benzinoveho/hybridneho japonca prave kvoli tomu kazdodennemu dochadzaniu, aby sme ten dieslovy motor uplne neznicili a hlavne trocha setrili aj planetu (ano, manzelka musi do prace chodit autom kvoli malemu a skolke :( , ja chodim do prace MHD :) ).

Nase poziadavky teda su:
1. kazdodenne dochadzanie do prace (dokopy 20 km)
2. obcasny (raz za mesiac) vylet za rodinou na vychod
3. pravidelne tripy do 100km od domu
4. povodne sme mali budget 20000eur a chceli sme jazdenku, ale aktualne sme ochotni ho aj prekrocit a teoreticky ist aj do noveho, ak by sme nic vhodne jazdene nenasli (preferencia je ale stale jazdenka, nech ta prvotna strata hodnoty nie je tak velka).

Z diskusii tu na fore mi aktualne vychadzaju najlepsie moznosti:
1. Toyota RAV 4 2.5 hybrid (rocnik 2019+) - top hybrid system, aj ked teda uz dost cez rozpocet a aj jazdenky idu 30000+ :190: .. (starsie ako 2019 sa nam ani tak nepacia a zda sa nam tam aj mensi kufor)
2. Toyota RAV 4 2.0 benzin (rocnik 2019+) - blizime sa k budgetu uz viac, ale nie je to hybrid
3. Honda CR-V hybrid e:HEV (rocnik tusim 2019+) - asi nie tak vymakany hybrid system, ale blizime sa viac k budgetu uz a nejake jazdenky sa aj daju najst
4. Mazda 6 Wagon 2.0 121kw - toto je uz dlhsie moja srdcovka, ale nema to hybrid system. Najviac sa ale priblizuje k rozpoctu, dokonca by sme sa s jazdenkami do rozpoctu aj vedeli zmestit.

Co by ste odporucili vy? Predpokladam, ze zavrhnut SuperB, Mondeo, Kodiaq je krok spravnym smerom a radsej sa pri nasom setupe pozriet na niektoreho z tych Japoncov (a ktoreho? :48: )
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa Dep »

Ahoj, ja som riesil podobnu dilemu, predaval somo 10 rocne Mondeo kombi s motorom 2.0TDCi a tesil som sa do benzinu. Mondeo ma nikdy nenechalo stat, i ked ja som sa ho o neho pedantne staral, a mozno niekedy az prehnane preventivne servisoval to, co nebolo nutne. Najazdil som na nom skoro 60tisic km, ked som ho predaval malo najazdene skoro 230 tisic km. Pre mna bolo DPF velka otrava, kedze som jazdil hlavne primestske trasy, velakrat som ho musel sa len tak povozit, aby som doregeneroval DPF. Interier bol velmi zachovaly, ci sedadla, ci tlacidla, pristrojovka, musim uznat, ze Mondeo bol drziak i po tych km. Kufor 560l mi x-krat velmi pomohol, a ked som sklopil sedadla, dokazal som ho nalozit skrinami, bicyklami, aj s detskou sedackou. Priestor na zadnych sedadlach bol kralovsky, i ked detom v autosedackach to mohlo byt jedno.

Preco som pisal v uvode, ze som sa tesil na benzin ? Lebo je urcite blbuvzdornejsi ako nafta a naftu by som inu ako novu uz nekupoval. A mozno ani novu naftu, kedze vela vyrobcov upusta od dieselov a teraz je v mode benzin plus elektrika, alebo EV. A tu sa dostavame k Toyote. Po predaji Mondea som mal podobne poziadavky na auto ako Ty. Rodinne auto, automat, benzin. Pozeral som si RAV4, bolo to vcase, ked ceny neboli tak sialene ako teraz (50 000 EUR za novu RAV4 ?) a ked som sa povozil na tom aute, obzeral ho kazdykrat na parkovisku, zhodnotil som, ze to auto nie je hodne tolkych penazi. Interier na mna posobi velmi lacno. Jazdenka - to je druha kapitola. Lenze opat sa dostavame k tomu, ze kazdy majitel si to auto podrzi a ten, kto to chce predavat, nebude to predavat lacno. Je to tak pri RAVke, CRV, ci Mazde 6.

Este v uzsom vybere som mal Lexus RX450h, lebo silny a spolahlivy V6 a hybridny system, o ktoreho spolahlivost by som sa nebal. S drahsim servisom som pocital.

No a nakoniec som skoncil pri Subaru Outback 2.5 benzin, kupil som to 4 rocne od suseda, s kompletnou servisnou historiou. Ak by neprisla ta ponuka od znameho, asi by som skoncil pri tom Lexuse. Japonske auta nemaju tak kralovsky priestor ako nemecke auta, ale tie auta su o inom.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Velmi rozumny vyber japonskych aut, rozmyslam podobne len nakup som zatial odlozil na neurcito kedze situacia na trhu s novymi ale aj jazdenymi autami je aka je.
Ak kupa nepocka tak rozumna volba bude aj Honda CRV 2.0 benzin automat rv do 2018 (ked namiesto 2.0 zacali davat oturbeny 1.5). V Nemecku sa predavaju s velmi malym nabehom aj do 50t km aktualne od 15tis eur vyssie. Spotreba bude o liter az dva vyssia oproti RAV 2.5 Hybrid ale nakupna cena jazdenky je nizsia o 10t.
Taktiez jazdena Mazda 6 ale s motorom 2.5 a automatom sa vojde do budgetu 20t.
Osobne som sa bol previest na predvadzacke Toyota Corolla 1.8 Hybrid, do mesta to staci ale na dialnicu to moc nie je, je to ale spolahlivy overeny motor z Priusu. Verziu 2.0 Hybrid nemali k dispozicii, to by bola rozumnejsia volba ked sa jazdia aj dialnice. Zial pri tejto motorizacii ceny zacinaju aktualne na 25tis za nove auto co je na maly hatchback vela.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa Acon »

Tak nejako by som si skúsil zrátať ekonomiku hybrid vs netto benzín. Pretože zasa taký benefit to nie je. Ak bývaš v RD tak plugin by ešte mal zmysel. No zbytočná váha (jazdné vlastnosti oveľa horšie), zbytočné veci navyše, čo môžu znepríjemniť život a za tie 1-2l/100km to nestojí. A kúpiš podstatne lacnejšie. Pre mňa sú japonci hrozná nuda no to s pragmatizmom nemá nič spoločné. Inak je TOY samozrejme asi najlepšia voľba ak kupujem auto s rozumom.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa achada »

Kolko kilov ma baterka hybridnej Toyota, ze to tak zasadne ovplyvni jazdne vlastnosti? Myslim, ze ani netusis!
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa drozdm »

Tento rok som kupoval aj ja .. zvažoval som Auris kombi v hybride ale aj astru kombi s dieslom..ten som napokon vylúčil . Bola mi ponúknutá ravka s 2 litrom benzinovym .. úplne bezproblémové .. kamarát to predaval s malým nájazdom..no zratal som si plusy a mínusy a vlastne som si povedal že suv nepotrebujem. Zbytočné náklady navyše.. nakoniec som zobral rok používanú corollu ts s benzínovým turbom. Mne to stačí a som spokojný . Jazdím približne tak ako píšeš ty . Spotreba po prvých 10 t . 6,2 . No ak by sa mi trafila taká dobrá kúpa s hybridom.. išiel by som doň
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa martincichy »

Prius plus? Zaujimave auto.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinne auto - japonec?

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahoj, z tých tvojich menovaných by som si zvolil Hondu CRV hybrid. Má to tiež premakaný hybrid systém, ale po honďácky :-) Trošičku inak to funguje, ako na Toyotách. Hybrid od Hondy je najbližšie k plne elektrickým autám. Benzínový motor primárne funguje LEN na dobíjanie batérií, teda na elektrinu využívaš vždy, buď v kombinácií s benzínovým motorom, alebo bez neho. Bežne v testoch mala CRV hybrid spotrebu okolo 5,6l/100km, čo je na taký kus auta výborná hodnota. Navyše CRV je najpriestrannejšie SUV spomedzi konkurentov a je najbližšie ku kategórii MPV čo sa týka priestrannosti. Veľký kufor, rovná podlaha vzadu pre pasažierov, nízka nakladacia hrana kufra. Pre rodinu ideálne auto.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných