Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

Thomasl napísal: 30.11.2021 17:19budeš patriť do tábora odporcov,ale ten je menší ako ten ich zbožňovateľov...
:40bd: :4090:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa martincichy »

Thomasl, uspech nemeckych aut v zahranici... zil si v Nemecku. Trochu to skresluje Tvoje vnimanie. Vw je silny v nemecky hovoriacich krajinach, Cesku a Slovensku. A v Polsku.

Vo Francuzsku je trochu inac a tam si kupuju svoje auta. V Anglicku a Irsku dokonca v motoristickych casopisoch nepisu o golf classe ci passat classe, ale tam existuje ford classe a momdeo classe. A prekvapenie - japonske auta su tam celkom oblubene a maju dobre hodnotenia.

Asi v rokoch 2014 - 2016 som casto lietal do Pariza. Tusim v inom taxiku ako prius alebo nieco zabozrutske som ani nesedel.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Thomasl, uspech nemeckych aut v zahranici... zil si v Nemecku. Trochu to skresluje Tvoje vnimanie. Vw je silny v nemecky hovoriacich krajinach, Cesku a Slovensku. A v Polsku."

Ja som sice v Nemecku nezil, ale viackrat som tam bol. Uz po prvykrat som sa zobudil z tej velmi popularnej rozpravky, ze v Nemecku jazdia iba VW, Audi, BMW alebo Mercedes. Sak sa iba staci pozriet na mobile.de alebo autoscout a clovek vidi, ze je tam zo vsetkeho dost.
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa marfan »

Ak by si to chcel spraviť tak aby si bol aj ty o niečo chránený.

Tak on prepíše auto a auto ti dá po zaplatený. Myslím, že iný spôsob normálny nieje. Vždy je to o tom či auto dá skôr ako sa prepíše alebo po prepise.

Stali sa veci aj také, že auto zaplatené a mal si auto, ale bez oboch strán auto neprepíšeš.

A tu je najväčší problém, ak predajca má splnomocnenie na predaj a prepis auta tak by to malo byť v cajku ak nie tak srať na také auto.

Ja som osobne mal na už mojom aute ťarchu leasing. Ale len zapísanú v registri. Reálne leasing bol vyplatený 4 mesiace pred kúpou. Od predávajúcej som žiadal potvrdenie o vyplatený a zrušení ťarchy. (doložila potvrdenie).
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

opakujem, ja som mu chcel dať peniaze predtým ako mi vydá auto ,ale až potom ako ho policajt odhlási na mňa..t.j vo veľkom TP musím byť zapísaný ak D+V...ani s tým nesúhlasil..takže tam bol z jeho strany asi nečistý úmysel..
kajlo5
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 06.06.2007 18:49
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa kajlo5 »

Oco 13 tvoje názory by si si mal niekedy nechať pre seba. Ja tiež každú chvíľu mením auta, lebo chcem, baví ma to, je to moje hobby a najstaršie som mal 5 ročne, aj keď nie žiadne premiovky, niektorí ľudia si chcu aj užiť a nie jazdiť na feliciach, alebo co to máš. To už nehovorím o bezpečnosti, komforte atď.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Kajlo5 - moje názory sú všeobecne známe a je mi šumafuk čo si okolie o nich myslí. :40bd:
To že ludia sú lumpi, podvodníci a ešte všeličo iné je fakt nielen pri kúpe auta, ale každú sekundu realneho života. A hlavne píšem sem preto aby si každý uvedomil, že takých ako ja môže kedykolvek stretnúť na ceste, chodníku alebo trebárs v obchode. Miluj blížneho svojho, neplatí vždy, niekedy je to práve naopak. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa sherdog »

Som zvedavý ako tento kontrakt tísícročia skončí.. :d :D Zatiaľ sa mi páčil najviac návrh, že "Odovzdám peniaze pred policajtom priamo po odhlásení".... :d :D Policajt bude zrejme, ako svedok v prípade súdneho procesu storočia...Ja by som prizval ešte nejakých svedkov napríklad Matovičových. Čím viac tým lepšie. Pri elktronickom prevode pozor na hackerov.. Všetci číhajú na ten golf ako na poklad. Ešte čakám kedy začne kázeň, že Golf je nanič a treba kúpiť Pežóta, alebo Hondu...Tam ti majiteľ podpíše všetko aj čistý papier len aby si to bral.. :d :D Tu to ide dole vodou už poriadne dávno a zdravý rozum sa stráca. Je tisíc možností ako si všetko overiť do dvoch minút a toto vyriešiť. No ale škoda reči... No nič potreboval som len reagovať. :d :D Obrázok
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa achada »

sherdog napísal: 30.11.2021 22:44 Som zvedavý ako tento kontrakt tísícročia skončí.
Staci vediet citat, zakladatel temy to napisal!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa oco13 »

Kúpil iný verkel od šušťákového bazárnika. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa autolaik »

Thomasl napísal: 30.11.2021 14:53 Takže to dopadlo takto ,našiel som iný Golf v sieti autorizovaného predajcu,ktorý mi dal dokonca nižšiu cenu ako ten expert z Bazoša,nebál sa ho ísť odhlásiť na moje meno,prišiel z odhláseným TP,podpísali sme kúp.zmluvu ,vyplatil som peniažky a hneď som ho stihol aj prihlásiť vo svojom okrese,mal som chuť mu zavolať ,alebo poslať SMS ,aký je truľo,teraz si auto može predávať aj do jari,keďže je teraz na zimu kupcov asi najmenej,ale kašlem na to.Dúfam ,že si tieto riadky prečíta...
Mozes prosim Ta prezradit kde ,ci v tvojom okresnom meste (je zakaz behania mimo okres a to znamena ze aj problemy s terminom na DI) si to auto kupil a ako to mohlo tak expresne vsetko prebehnut.
Totiz ja som kupoval auto od autorizovaneho predajcu, fakturu som musel vyplatit vopred pred kupou a kluce od auta mi boli odovzdane az ked im nabehli peniaze na ucet a v TP uz bola odhlaska na moje meno..opakujem,peniaze som platil vopred a auto bolo v predajni az do dovybavovania vsetkych papierov.
A ty tu pises ze si stihol auto vyplatit (hotovost nesmu brat nad 5000) ,odhlasit na DI a zaroven ho aj prihlasit na svojom DI ..A to vsetko v jeden den ,teda od 29.11 do 30.11. ked si napisal ten prispevok. Je nudzovy stav,teoreticky je vsetko zavrete. Vdaka za odpoved.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

možeš byť kľudný autolaik ,suma bola nižšia ako 5000 eur a všetko prebehlo kóšer..
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa martincichy »

Autolaik, vsetko je mozne. Ak mas ucet v banke ako ma predajca ( peniaze nabehnu hned, alebo ak ma predajca ucet v tatrabanke - peniaze pripisuje takmer hned aj z inych bank) a si v mensom okrese, tak je to realne. Ja som z okresu Medzilaborce, tu si termin na DI ani rezervovat nemusis. Prides a si na rade. Navyse, autobazar odhlasku urcite neriesi cez terminy, ale ide za policajtom, ktory mu riesi odhlasky.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa Thomasl »

tak,tak tak...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa auta ,zaplatenie kúpnej ceny vopred

Príspevok od používateľa autokomplet »

Thomasi ĎAKUJEME ZE SI TO VYRIESIL, ulavilo sa polovici naroda, si nas spasitel. Mal by si ist do politiky, teba je tam kde si skoda. A budes mat viac ako stary Golf a my sa budeme tesit na kazdy tvoj prispevok co vypustis a s napatim ako teraz budeme cakat ako to bravurne zvladnes ;-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných