kupa nového auta do 10-11000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
sylvia111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2021 20:22
Zdieľať na Facebook

kupa nového auta do 10-11000

Príspevok od používateľa sylvia111 »

dobrý deň
zvažujem kupu nového auta uplne nového, kedže som žena žijem sama s deťmi, čo sa týka oprav a údržby nemám nikoho takého kto by mi pohotovo poradil a neviem či nie je výhodnejšie kupiť uplne nové a nemať problém. Čo sa týka servisu skôr uprednostňujem lacnejšiu údržbu a náhradne diely.
Bývam v KE, chodím väčšinou po meste, práca nákupy a domov, sem tam mimo mesta a spočítala by som to asi maximálne 10 krát do roka, ked zbehnem do 70 km ale inak väčšinou po meste sa pohybujem.
Zvažujem niečo ako Kia Picanto, Rio, neviem ako sedia na ceste pozerala som aj na Citroen ale C1 sa mi zdá mala, skôr sa mi páči C3. Iné neviem
Doteraz som mala Ford c-max 2-liter, viem, že tieto sú slabšie, no musím si zvyknúť čo ostáva, aj ked vzhľadom na to že chodím po meste mi to asi stačí. Diesel už nechcem uprednostňujem už benzín. Doteraz som mala väčšie auto, jazdila som kedysi aj v citroen C1 starší model ale nevedela som si zvyknúť som vysoká dlhé nohy, nevedela som si zvyknúť na toto auto.

Neviem ako to chodí, nikdy som nové nekupovala, ako dostať čo najvýhodnejšiu cenu keby som niekde prišla? Také rady fakt neviem kde začať a ako.
Poprosím o radu na čo sa zamerať a čo vlastne kupiť. Dakujem za rady, ocenujem, kedže nevyznám sa v tom , veľmi by mi to pomohlo.
Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: kupa nového auta do 10-11000

Príspevok od používateľa Moonshine »

Keď si dáte noveauto . sk napr. máte tam nejaké predvádzačky v tej cene.
To by som bral ako prvé. Sú tam napr. Clio grandtour, hyundai i21, swift. Som to schválne radil podla kufra.
A možno pozrieť, akú dlhú záruku a na čo značka poskytuje.

Alebo nové základné Sandero.

Pri všetkých budete mat pzp cca 80e/rok
Havarijne cca 200/rok
Dal by som si ho, lebo dnes menší ťukes stojí cez 1000e. Vlastná trojitá skúsenosť.
sylvia111
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.03.2021 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: kupa nového auta do 10-11000

Príspevok od používateľa sylvia111 »

Dakujem Vám za odpoved, až teraz som našla správu od Vás.

Hundai som nikdy nemala, aké je to auto čo sa týka údržby?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: kupa nového auta do 10-11000

Príspevok od používateľa achada »

Ako skoro kazde ine. Su slavnejsie znacky, ktore su na tom horsie.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: kupa nového auta do 10-11000

Príspevok od používateľa martincichy »

Kludne chod do novej dacie. Na firme 6 rokov jazdime dokkery a dustery a su to spolahlive auta.

Ak chces vacsie autio, nahradu za c-maxa, v Michalovciach este maju skladovu daciu lodgy - 1 ks v povodnej cene. Ale ak Ti staci malo auto, sandero Ti plne vyhovie.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: kupa nového auta do 10-11000

Príspevok od používateľa cobo77 »

Na tvojom mieste by som pozrel 1-3 ročne benzínové auto s nájazdom do 50 000km a do ceny, ktorú si zadala máš na tomto autobazáre Peugeot 206, citroen c4, kia Rio a máš to aspoň s nejakou lepšou výbavou... Čo sa týka technického stavu do 50 000km tam nie je čo riešiť co sa týka servisu, podmienkou úplná servisná história....
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 21 neregistrovaných