Prve auto 8-9000

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

nie,tak potom vrtat


a k tej muzike, ja mam v starom aute tuto srandu,tiez uz zopar rokov a pohoda

https://www.aliexpress.com/item/4001041 ... 5083%22%7D

okolo 4€ to vtedy stalo,hladaj lacnejsi...,ja som dal prvu stranku co mi vyskocila
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Nie je nutne, aby to stalo 10 eur. Povodne som pri vacsine aut premyslal, ze by som vymenil cely infotainment len kvoli nejakemu radiu s CarPlay a riesil by som to aj pri Honde, ak by sa to dalo, ale zial ... v tomto smere su Japonci trochu pozadu.

V kazdom pripade, toho streamovania hudby by som sa aj vzdal, hoci tato blbost co si postol vyzera pomerne funkcne. So senzormi by to bolo horsie a nemat ich pri tak velkom aute, to asi nie.

V kazdom pripade, asi sa v tom pojdem aspon previest. Udajne to ma tie celkom blbe odhlucnenie od kolies, ale inde som zase cital, ze kabina je velmi ticha a to auta sa mi vzdy pacilo, takze ... uvidime :)
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Verzia bez vŕtania: https://www.aliexpress.com/item/4000013139637.html

Ale na presne zacuvanie su senzory nanic - do 30 cm snad zacuvas aj bez nich a pod 30 cm uz pipaju kontinualne takze ci 28 alebo 3 cm je im jedno. Na to je cuvacia kamera lepsia. A rohy si vidis v spatakoch.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

So senzormi by to bolo horsie a nemat ich pri tak velkom aute, to asi nie.
Aký je rozdiel v cúvaní so Smartom a z Voyagerom????
rohy si vidis v spatakoch.
:40bd:
A aj tak mi rezonuje v hlave otázka lol
Ak "vodič" potrebuje na cúvanie senzory a kameru, ako zacúva večer domov do dvora s vozíkom? :4012:
V 80 txch rokoch v autoškole nás učil cúvať medzi kužele s 5cm toleranciou na každú stranu a postáť presne na čiare. Kto nezacúval nešiel ani na skúšky. To sa už teraz neučí?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Mam odjazdene dost na aute bez senzorov a zatial som ho neotrieskal. Proste sa s nimi citim istejsie, specialne pri vacsom aute.

Neviem, ci je nutne sem zase tahat tieto mudra.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No nikdy som ich nemal tak ma napadajú rôzne otázky k nim, vieš ak niekto ovláda techniku len po Shade120L tak sa musí pýtať.
Mam odjazdene dost na aute bez senzorov a zatial som ho neotrieskal.
Otrieskanie je niečo celkom iné ako zaparkovanie do posledného boxu v podzemke kde musíš dať auto 2cm od stlpa. Ak nedáš tak nezaparkuješ.
V BA som strašne obdivoval smetiarov - cúvanie 2 - 3km medzi autami okolo panelákov. Fakt som pred nimi smekal klobúk.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco neprevracaj kabat,minule si tu par krat pisal ako sa Ti zapacil a vkuse pouzivas tempomat na lagune :41c2:

kameru pouzivam aj ja ,senzory su nazaj len informacne,skor take vystrazne ze boha,nevsimol som si betonovy kvetinac niekde mimo zorneho uhla spatakov , cuvam so spatakmi a ked potrebujem nie na centimetre ale doslova na posledny cm zaparkovat tak vtedy v poslednom stadiu cumim do kamery.

Jednoducho neverim ze dokaze niekto zaparkovat uplne tesne na istotu ako to tu x ludi spominalo. Mam niekolko desiatok rokov a x statisicov km odkrutenych za volantom, nikdy som nikomu neoskrel auto pri parkovani,ani som neparkoval na hulvata na jemny tukes naraznikom, no naozaj istotu pri tesnom cuvani som ziskal az poslednym autom s kamerou.

A ako vodic by si mal vediet ze cuvat do dvora s vozikom bez pomoci dalsej osoby je velmi nezodpovedne...ako milovnik zvierat mozes zrazit zatulane maciatko,ježka alebo susedovie steniatko
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Neviem, mne sa napriklad s Octavkou cez senzory parkuje istejsie, nez bez nich. Ale ako vravim, nikdy som nenabural ani netukol ani Seata a ten senzory nema.

Ale dnes je ina doba, auta su na parkovacie boxy prilis velke, je ich prilis vela a ja osobne sa zvycajne snazim zaparkovat aj vyparkovat co najrychlejsie, pretoze nerad zdrzujem ostatnych a senzory/kamera mi v tomto pomahaju.

A rovnako tak ine featury v aute. Som ochotny sa mnohych z nich vzdat, ale to neznamena, ze ich povazujem za hluposti.

Nedavno som sa bol povozit v A4 B8 ktoru som chcel aj kupit a to zvezenie je celkom iny level nez Octavia a pre tu jazdu by som sa par modernych featurok pokojne vzdal, ale stale to neznamena, ze by som ich nechcel. Neche ich vacsinou hlavne ten co s nimi nema skusenost :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre Autolaika - tempomat je súčasťou komfortu rovnako ako klima a senzory zase súčasťou systému asistentov.
Spomenul som si na ne ako som došiel domov a tak ma napadlo - pomohli by mne pri parkovaní? alebo kamera?
Takto parkuje gazdiná Obrázok
A takto zase ja Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pisal som o cuvani "nadoraz" ... a ty zas o cloveku zamrznutom pri technike skody 120

...k tomu parkovaniu pri stenu ,tam nepotrebujes nic,akurat prave spätné. Zlava mas ulicku

...fakt mas mimoriadnu schopnost poprekrucat napisane, to je este vyssi level ako povedane,to sa da aspon odtajit :d :D

Ak by si sa dal na politiku tak verim ze by si to dotiahol daleko :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by sa dala Zuzanka nahovoriť.....
Nadoraz cúvam na dotyk lol
Inak ako správny podrazák, ak najdem malú medzeru medzi novšími "kármi" tak sa tam takto narvem, aj keby som mal vyliezť cez kufor. :40bd:
A speťáky treba obidva , aby som nevystúpil pod kolesá toho čo ide dolu uličkou. Bicyklisti kludne 40kou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

tak ako som ja zistil vyhody kamery v aute,ty si zistil vyhody tempomatu...ten som napriklad pouzil za 15 ci kolko rokov mozno 5x, aj to len preto aby som "zamachroval"

Mimochodom kameru si chcel namontovat na traktor,paletak... a ze zamrznuty pri technike 120ciny :d :D

si priznaj ze ides s dobou,takto 2 roky dozadu si tu hlasal ze auto ma mat iba korman,kvaltpaku a pedale. Vsetko ostatne je zbytocnost a marnivost
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj bola, ale ten už odcestoval do CZ :..: Tak kameru mám odloženú ak kúpim vzv.
Nejdem s dobou, skor leniviem a stáva sa zo mňa rozmaznaný spratek.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fastcharge »

Inak teda ak by som odbocil od senzorov. Ma niekto s tym autom nejake skusenosti ?

Na co pozerat, pripadne ak identifikovat nejaky pruser. Ono tusim jediny systemovy problem Accordu boli sustiace repraky, ale predsa ... ma to 200 000km a servis Hondy nie je extra lacny a vlastne mam z neho vacsie obavy nez z Audi ak mam byt uprimny ... :-D

Ide o Accord 2.0i V-Tec 2008.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ludomilo a 23 neregistrovaných