Rada pri kupe priestranneho auta. do 24tisic

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mirec1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2016 22:20
Zdieľať na Facebook

Rada pri kupe priestranneho auta. do 24tisic

Príspevok od používateľa mirec1989 »

Ahojte. ako uz nazov napoveda, hladam priestranne auto typu kombi alebo suv. mam hlavu smutku som nerozhodny typ a vobec neviem po com mam pokukovat. co sa tyka aut som pedant na interier, a bol som na 100% rozhodnuty ze chcem suberba trojkoveho ale videl som kolegovho ktory ho ma od novoty a z vnutra je to dost zle po 180k km. bola to vybava LK v hnedej kozi a sedacka,madlo vyzerali ako v dvojkovej oktavii po 500k km.

Mam urcite kriteria ktore sa mi zdaju mozno trocha prisne.Momentalne vlastnim proceedu benzinovu 1.6 ktora je super (uz normalne zvazujem ze upustim z pohodlnosti a necham si ju) ma tvrdy podvozok, vzadu s detskou sedackou je tazka manipulacia a ma malu palivovu nadrz.. som tankovac od polky do plna :D.

Diesel za to ze som si to cca prepocital, rocne mi to vychadza na nejakych 18tisic km, menej urcite nie a viac mozno.
1.velky priestor vzadu + dostatocny kufor na komplet kocik aj s vanickou dajme tomu.
2.podvozok ktory dokaze nevytriast dusu z cloveka na nasich super cestach.
3. kvalitny interier , koza alebo polokoza s alcantarou
4.lepsie audio
5.led svetla
6.slabsie ako mam asi urcite nie, 202ps.. ozaj minimum je to 140kw co je slabsie ale za to viac nm.

Zvazujem Vw passat variant bttdi 176kw, (nie je to na ten 4valec moc nafuknute ??? ) audi 6a 3,0 160kw min. vw tuareg, tych v dobrom stave je ako safranu.
ten superb este zvazujem v kombinacii s alcantarou, ta je 3x odolnejsia ako koza. BMW ma nenapada ziadne i ked 5tkova rada by mohla byt zaujimava ale o tych autach neviem vobec nic . korea a japonec v diesel nepripada do uvahy.
5 rokov som mal mazdu 6 benzin teraz mam kia proceed benzin. za tu dobu som si uplne odvykol riesit blbosti diezlove len pravidelne vymeny oleja po 10k a bezna udrzba. na mazde som dal bezmala 120k a to auto som predaval s povodnou napravou este (230kmalo) ktoru skor vyzerie hrdza ako by sa mala vymlatit..

Uvitam uzitocne rady od motoristov ktory vedia usmernit troska co by mohol byt dobry vyber, popripade realne rady od majitelov vozidiel preco ano a preco nie.

dakujem :)
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

suberba trojkoveho ale videl som kolegovho ktory ho ma od novoty a z vnutra je to dost zle po 180k km
suhlasim, je to vseobecne zname, ze Superb 3.generacie je velmi lacne vo vnutri a materialy su v slabuckej kvalite. Presne aj z toho dovodu som Superb ani nesiel na testovaciu jazdu a siel z kola vyberu hned von.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Volvo V90..... priestranne... pohodlne...bezpecne, ak zvladnes servis.
Ci benzin alebo diesel je na tebe, ja osobne urcite diesel.
Chod sa previest, budes mudrejsi.
A technika? To si uz nevyberies, pravdou ale je, ze u koncernu pochodis servisne skor, vzhladom k poctu aut.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Skus pozriet nieco ine. Toyota sienna. Kocik tam supnes tak ako je. Dieta do sedacky das komfortne, bez gymnastiky. Komfort a kvalita interieru Ta urcite uspokoji a pritomnost sestvalca tiez. U nas nekupis, musis do CR alebo Nemecka.
mirec1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2016 22:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirec1989 »

No..

Pocas vikendu som bol pozriet 2x superb sportline a 1x LK 4x4 z toho na dvoch som jazdil . nie som mechanik a k dispoziici nemam ani diagnostiku. Pocitovo som podla mna natrafil na dost zle kusy za dost velky peniaz. Je z vnutra fakt pekne a priestranne. DSG radilo pekne, dcc boli dostatocne pohodlne a canton splnil moje ocakavania. Inak motor 140kw celkom lenivec , vo vyssej rychlosti to ale islo pekne.

k autam. v inzeratespomenute vsetky faktury a vypisi samozrejme boli iba v skodovke. oslahane elektrony na jednej strane, v inzerate detailna foto nebola, auto na zimnych gumach a par komplikacii ohladom toho ze bolo pisane na ineho, predavajuci spomenul striekane lave zadne dvere co je od neho mile. na aute boli nove predne komplet brzdy co bolo by zhruba sedelo s najazdom na pvu vymenu, dovoz CZ

2 auto. toto nebol sukromny predajca.vacsi najazd 110k, krasna šeda farba, krasny interier doslova ako nove. Na lavej strane slzil tlmic, cize oba menit. svietil servis, bolo tesne pred vymenou oleja aj v dsg, iba letne gumy na 1 leto mozno. v motory bola najnizsia hladina oleja, chladic motora po cca 10 km skusobnej skusobnej jazde sa zopol. nechapem, diezle to robia ? predajca mal nejaky vypis z merania laku.

3ti najkrajsi kus som si zaplatil overenie podla vin kde mi prisla odpoved ze cela lava strana bola robena, to som podakoval a isiel smutny domov.


najazdil som za 1 sobotu 480 km . vyskusal som si a uvedomil som si ze za tie peniaze co som investoval mam momentalne to najlepsie (pre seba) co mozem mat. Ozeliem menej priestoru v zadu je to dostacujuce, ozeliem dojazd na nadrz 550 km je to dostacujuce, je v zaruke este 5 rokov. ma to velmi slusne vykonove parametre a vyborny dizajn, zvuk. 480km spotrebu som mal 7,4 kde bola 50% dialnica zvysok okresok,dedina,mesto a to som akoze ceeelkom isiel miestami . este tento tyzden mam dohodnute superba 2,0 tsi a optimu sw 2.0 tgdi. ale 12 na 100 litrov je uz nekonfortne :)


este aby som doplnil ze preco vobec som sa zacal pohravat s myslienkou predaja svojho. bolo to kvoli zene, cestujeme ked ideme k jej rodicom ako kocovnici nabaleny na 7 tyzdnov, mam neskutocne nervi ked v aute nieco poskakuje, pada, sucha, a treba to tam skladat ako tetris pri baleni. po ceste tam som planoval tankovat bo dojazd 280 km a ja od polky vyssie kvoli moznemu bordelu v nadrzi..samzrejme krpec reval a uz bol ohen na streche naco sa teraz je*** na pumpu :D od nervov som ho este v ten den dal na net .. no a neozval sa hned kupec ? pozrel, vyskusal a ze berie..
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Na kupu koncernoveho kramu treba byt bud dobrodruh alebo mat nervy zo zeleza a mat neobmedzeny limit na tankovanie. Normalny clovek sa na koncern vykasle, usetri kopec casu a nervov. A penazi na servis.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

series sa do masovych aut ktore sa masovo riesia po burackach, su to fleetove voziky, robia sa s nimi kotrmelce. Hladaj masinku ktora je SKUTOCNE RODINNA a nie ako si ty myslis ze Superb Kombi je velke auto, hladaj masinku ktora je mimo zaujmu zlodejov, ktora je absolutne mimo zaujmu firiem, mimo zaujmu fleetovych managerov, mimo zaujmu autickarov v zmysle "vozia sa pretocene vozy a zvaranim sa z nich robia lestenky".

Pozeras prieserovy voz, pozeras masovku ktora zakonite musi dopadnut v mnohych pripadoch takto. A to este s prepacenim nie si ziadny autickar, tisic veci si na tych autach nevidel lebo na zdvihaku neboli, lebo na diagnostike si ich pripojene nemal, lebo lebo lebo lebo...

Hladaj nieco uplne ine nez hladas. Ja mam vraj 75 litrovu nadrz, v Bubline (Bratislave) som natankoval skoro plnu (urcite dva-tri litre chybali), dosiel som za Sibenik cez Madarsko takze sirokou oklukou co je asi 860km, este som mal cez 300 dojazd. V aute mam 3.3 metrovy surf, vesla k nemu, stvorclennu rodinu zbalenu na dva tyzdne "nahadzanim" par kufrov a "inych čarahov" joj ozaj a bral som si monitor k notebooku. Len tak MfP, lebo ja na jednom monitore robit neviem.

S tym monitorom to normalneho cloveka nenapadne... ale... mne sa proste zmesti. Len tak, MfP. Samozrejme S KRABICOU, ved nemozes zobrat monitor holy...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

mirec1989
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2016 22:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirec1989 »

mp3turbo napísal:...
Hej ja viem, za to to mam naplanovane samozrejme tak s predajcami dohodnut ze pri vaznom zaujme navstivime servis v danom meste nech mi ho dokladne prezru.

Co to mas za auto ked tolko veci a rodinu bez problemov napraces ? :D

dnes som si povedal ze uberiem zo svojich narokov (sviznost,kombik) a testoval som Kiu sorento 2.2 dcdi. musim uznat ce celkom pohoda , tak spotreba bola aka bola, no to zrat 6,5 nebude to ja viem. inak pocitovo naozaj skvele auto. zajtra som dohodol obhliadku v NZ v servise a uvidime. jedine co ma bude nadalej odhovarat od toho konkretneho kusu je vodicova sedacka v ktorej sedaval asi trosku vacsi pan. je KO.. ak mi stiahne z ceny beriem ho .
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neblazni, moderny 2.2d nemoze byt pomaly aj keby chcel.
Masinu mam taliansku, Lanciu... kludne pozri nejaky Ford Tourneo Custom, proste poriadne vozitko nie tieto "velke kombi".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných