Rodinné auto do 5 r., okolo 10-15k€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
grandioso
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 04.01.2015 18:39
Zdieľať na Facebook

Rodinné auto do 5 r., okolo 10-15k€

Príspevok od používateľa grandioso »

Ahojte

Môj starý Focus (2005) ešte síce fičí a kľudne by som ho aj "dojazdil", ale už sa nám rozrástla rodinka a tak potrebujeme niečo s väčším kufrom. Je teda čas na upgrade. Keďže sa do áut prd rozumiem, veľmi rád si nechám poradiť.

Rozhodol som sa, že by som chcel niečo "novšie" - nie však úplne nové. Dospel som k tomu, že najlepšie v rámci rovnováhy medzi "v dobrom stave" a "za rozumnú cenu" bude niečo okolo 3-4 rokov staré.

Cenovo by som to chcel zmestiť do 15k€. Samozrejme ak bude niečo rozumné za 10, nebudem sa brániť. Budem to kupovať na firmu (s odpočtom DPH), na úver.

Tu je zoznam fíčuriek, ktoré by som od toho očakával:
- veľký kufor (kombi) - ideálne ak sa dajú sedadlá sklopiť do roviny
- výkon nad 85kW (určite nechcem downgrade v tomto smere)
- tempomat (ideálne adaptívny)
- palubný počítač s podporou CarPlay (ideálne v dohľade, nie niekde pri prevodovej páke)
- vyhrievané sklá (volant a sedačky neurazia)

... no a potom samozrejmosti ako IsoFix (môj Focus to nemal), diaľkové uzamykanie (ideálne aj s otvárením kufra), klíma, posilňovač riadenia a pod...

...a neurazia vecičky ako automatické prepínanie diaľkových, alebo blind spot detektor...

Čo sa týka pohonu, väčšinou jazdím v meste (BA) také 15-20 minútové jazdy, takže skôr sa prikláňam k benzínu.

Aktuálne sú moji kandidáti:
- Škoda Octavia (tá ma ťahá najviac)
- Kia Ceed
- Hyundai i30 / i40
- Ford Focus

Najviac sa pocitovo prikláňam k tej Oktávke.
Samozrejme, ako každý, chcem čo najväčšiu spolahlivosť a bezpečnosť pri jazde, nízku poruchovosť a spotrebu :D

Čo by ste mi poradili?
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Obratit sa na ine forum,tu budes ukamenovaný
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 15k bez dph oktavku v takomto rocniku ? Za to budes mat superba a este nieco zostane.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

To bude zase vyzivna diskusia, budeme citat o Voyageri, o najlepsiom motore 1.9TDI a skoncime pri konskom povoze a o motore, ktory skonci v traktore :)

Ja mam dve male deti, a do maleho auta ako Focus, i30 by som nesiel. Radsej vyssiu strednu triedu. Ale tam benziny su velmi malo rozsirene. Vsetko scheise diesle EURO 5 a vyssie. Ak musi byt Octavia, tak z prvej ruky mam feedback, ze taka 1.5TSI je celkom podarena.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Auris hybrid v kombiku?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dep napísal: 1.5TSI je celkom podarena.
Ide ti karta, támto štýlom vyhráš aj vtipnejší vyhráva.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
grandioso
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 04.01.2015 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grandioso »

mp3turbo napísal:za 15k bez dph oktavku v takomto rocniku ? Za to budes mat superba a este nieco zostane.
Ale kde... Akože páčilo by sa mi, ale Superb pod 20k je rarita v takomto ročníku... Konkrétne jeden som našiel ????

Ostatní čo hovoria na Auris / Civic / Megan?

Ak by som šiel do tej Oktavky, ktorý benzínový motor je najspolahlivejší?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hladas auto do 5 rokov cize 2016ka pasuje, do 15k bez dph lebo na firmu.

Za taku sumu penazi mam superbov kombi nieze jeden kus, ale uplne vsetky z roku 2016 mozno okrem dvoch alebo troch najdrahsich.
Za 15000 bez dph je k dispozicii asi 40 superbov z roku 2017 bez akehokolvek zjednavania, treba vybrat farbu, motor ci staci 1.6d alebo ci treba 2.0d a nejaku chudobnu vybavu vyfiltrovat.

Chces VACSI KUFOR PRE RODINU ako pises, alebo chces Civic ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
grandioso
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 04.01.2015 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grandioso »

Máš pravdu, akurát keď zmením jeden parameter - benzínový pohon - tak mám z 90 výsledkov zrazu jeden. ????

Je to riadny rozdiel v ponuke... Ale pokiaľ viem, tak pre mňa by diesel nebol moc vhodný, keďže väčšinou jazdím krátke trasy.

Aktuálne teda pozerám Octavie a Superby.
Ktoré motory sú v ročníku 2016-17 najlepšia voľba?
Oplatí sa mi brať diesel na krátke vzdialenosti? Nezadusim ho?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných