Auto 4-5000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
peter965
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.07.2021 11:30
Zdieľať na Facebook

Auto 4-5000€

Príspevok od používateľa peter965 »

Zdravím, idem si vyberať svoje prvé auto s rozpočtom okolo tych 4500. Chcel by som benzínove, malé športove auto, no dosť sa mi páčia japonské auta.. Zatiaľ som pozeral po autach ako suzuki swift 1.6, honda civic ale tu neviem ktoru generaciu a aky motor pozerať. Netuším vôbec či idem dobrym smerom alebo mám hľadať niečo iné? Za každu radu budem vďačný.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ten swift ak ti nevadí kratučká 5° a potreba tankovať 98 oktán spotreba 7-8l, nemá vytrieskaný podvozok a bol tam robený aspoň základný servis, nieje sa čoho báť.
Bavíme sa o modeli 2007-2012 len 3 dverák.

Potom možno len staré civicy 1.5 ak nebudú hnilé a to zase nieje nejaký trhač. prinajlepšom 1.6 sport od r.2002

Dobre podrástli cenovo tie autá. 4500 je dnes nie bohvie čo na kúpu auta v super stave, môj názor.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

za mna honda 1.4i v 6 generácii malé ľahučké auto s perfektným riadením krátkymi dráhami prevodovky dobrými brzdami a krásnym zvukom motora kúpiš za dobrú cenu nie je ich ale už veľa trpia na hnilé prahy ale to das hravo vyvaris... tieto hondy navyše majú dosť veľa tuningových dielov v dobrej dostupnosti takze keď si fanúšik vieš si spraviť ešte väčšie žihadlo ... maly aj slušne výbavy na tie roky ako elektricky ovládané zrkadla klimatizáciu atd... 1,5 vtec síce je výkonnejší ale aj náročnejší na mechaniku motora ... 1.4 bolo medzi mojimi prvymi autami ešte v trojdveráku kopec zábavy som si s tým autom užil a vysmikal nie jedného kráľa benzínky s 1.9 tdi golfom v gadzo cípe s notebookom a 300 konikmi :D
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Swift len v prípade že nemáš rád sám seba, malé, nekomfortné, nepraktické...
Ako bolo spomenuté, nebál by som sa Civicu 7G, 1.4i je ale také biedne, ideálne 1.6i
Prípadne by sa dal kúpiť asi aj nejaký Auris
peter965
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.07.2021 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter965 »

a 8.gen nestojí za zmienku? predsa len veľa tych aut ma dosť vysoky nájazd km cez 200-250tis. neviem ako to je zo spoľahlivosťou..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ma dosť vysoky nájazd km cez 200-250tis.
Peťko budíček, halooooo vysoký nájazd začína pri milione a dodávka ho môže mať už ako 4 ročná. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

civic 7g za mna nie iba vzhľadovo :D to skôr už tá 8g ufo navyše má už plastové lemy takze nebudú hniť ;) ale pre mna aj tak jasná voľba 6g je aj tak top kúpiš za lacno porobis si ju udržis a nebude problém ... pre mna je to ale jedna zo srdcoviek :D
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Auris 1.6 benzin je velmi prijemne auto. Vyborny motor, prevodovka, sedadla fajn, v noci to svieti perfektne. Fiat bravo / lancia delta 1.4 t-jet je zaujimava dvojka. Lancia je krasna. Fiat lacny.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

trojkovy renault megane 1.6 74kw, pozor na verziu generation, fiat bravo 1.4tjet ak chces ostrejsie - pri nom pozor na m32 prevodovku od opla, byvaju kazivejsie. Pripadne focus 1.6 74kw.

Vsetky by sa mali najst v tej cene v peknom stave. Na potiadny hot hatch je to asi malo. Ja by som bral ten megane a focus v kombi, ale ked som bol mladsi, tiez sa mi viac pacili hatchbacky

Jo a este: stare japonce na slovensku nekupujem, lebo ich tam je 5, maju 2 miliony klometrov, potrebuju vyvarit a majitelia zhumplovanych hrdzavych heriek si niekedy myslia, ze predavaju poklad, len preto, ze to je japonske. Cest vynimkam. (a nic proti japonskym autam)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo tak Honda crx - verzia del sol - nádherné autíčko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných