Bmw 7 (G12) / Mercedes S

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Emilco
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14.05.2006 19:05
Zdieľať na Facebook

Bmw 7 (G12) / Mercedes S

Príspevok od používateľa Emilco »

Zdravim. Uvazujem o kupe noveho auta. Povodne som chcel Lexus LS, ale novy model robia len so 6-valcom a ja chcem valcov aspon 8. Navyse recenzie su katastrofa. Tak mi ostali sedmove Bmw 750i/760i alebo S-kovy Mercedes 560/600 (A8 vypadava z rovnakeho dovodu ako Lexus). Doteraz som mal len Lexusy, uplne spolahlive a bezchybne, takze z tych nemcov mam celkom obavu. Nerad by som ostal visiet niekde 300 km od domu s kapotou hore. U Mercedesu som pocul ze elektronika je nachylna zit si vlastny zivot a ani tie motory uz vraj nie su co byvali. U bavora som pocul (z prvych ruk) ze to uz v podstate kupim pokazene (spolocnik ma na svojom 80.tis. Km a uz menil prevodovku, nejaku elektroniku aj motor - vsetko vzdy v inom case; Byvaly klient mal po 150 tis. Km meneny motor, prevodovku a snad polku podvozku). Hovorim si vsak ze to predsa nemoze byt standard u aut za 150.000€, ze asi mali zle kusy. Ake mate s tym skusenosti vy? Vydrzia tieto auta normalne jazdenie a 250 tis. Km bez vaznych poruch, ci si mam stare auto radsej nechat a ked dosluzi chodit taxikom ??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vydržia.Ale servis okolo toho je v tom iný,že aj drobné veci ktoré by si človek u iného auta ani nevšímal majú tu iný priebeh.Auto naložené technikou vrchovate je aj malý úkon pomerne velká oprava.Pre množstvo úkonov ide von motor,pritom u iného by to nikto nepovažoval za hodné rozpravy.Pre kopce elektroniky to iba velký dobrodruh zverí do rúk neznačkového,takže aj tie bežné opravy a údržby cenove vyrážajú dych.O techniku (jej jadro) by som sa nijako zvlášť nebál,báť sa treba výzdoby,všetkého okolo.Takže odpoveď je velmi jednoduchá,vydržia to úplne hravo,ale každá prkotina počnúc nutným bežným servisom bude skôr nepríjemná udalosť.K tomu autu proste patrí značkový servis,patričná obsluha,prehliadky a náhradné vozidlo.
Ani vo sne nenapadne majiteľa tejto triedy navštíviť malú neznačkovú dielňu,aj by to bolo smiešne.To čo doteraz prišlo,tak iba preto,lebo rozsah bol likvidačný (havária) a to v autorizovanom proste môže riešiť jedine tak vláda z neobmedzeným rozpočtom,čiže k nám to príde jedine z titulu že nemá na výber a zachraňuje zachranitelné.
Takže autu pokojne poviem áno,ak sú jasné aj veci okolo ktoré k tomu patria,tie sú otázne,nie samotné auto.Ja sám plánujem o nejaký rôčik kúpu auta typu Phaeton,len tak pre radosť,a za smiešne peniaze.Je kúpitelné za cenu ojazdeného Golfa,pretože je to ako jazdenka pre bežného kupujúceho slučka na krk.To nik nekúpi,resp.tiež iba dobrodruh ani za tú ozaj smiešnu cenu,ale to už bude iba horšie každým rokom,a ja to nechávam na náhodnú príležitosť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

To snáď nie, ideš kúpiť kár za viac ako 150 litrov a chceš sa radiť na fóre AB EÚ.
otoman
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26.06.2018 16:13
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa otoman »

Heh mat tak tovje problemy. Neverim, ze ak mas nan taky badget. potrebujes radu od ludi, ktory take auto vidia len tak niekde na obrazku
Emilco
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14.05.2006 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Emilco »

Chlapi, myslel som, ci tu nie je medzi vami nejaky servisak zo zarucneho strediska BMW, MB, kto by mal s poruchovostou priame skusenosti. Preto som temu dal na AB EU.
Emilco
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14.05.2006 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Emilco »

mhlavaty napísal:K tomu autu proste patrí značkový servis,patričná obsluha,prehliadky a náhradné vozidlo.
Dakujem za odpoved. Znackovy servis je samozrejmost presne z tychto dovodov. Ani by ma nenapadol neznackovy. Nakladov som si vedomy, platim ich uz teraz na sucasne auto.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Z vlastnej skusenosti... mal som mercedes e500 a najazdene 440 000 km teraz mam nove e43 a zatial len 20 000 km a pohoda v okoli vela mercedesov a okrem starsieho gl 2007 ziadne problemy nikto nemal, prave naopak na mojom aute bola povodna prevodovka bez zasahu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Emil, co si myslis kolko videli tych 760i v slovenskych autorizovanych servisoch ? Kazdy den dve ? Kto ti bude schopny dat realne skusenosti ?

Ocakavam ze okrem 760i byvaleho generala zeleznic, dochtora Lazara, ziadnu inu nevideli - a tu sa samozrejme bavime o Banglovom modeli, kedze ujo bol pri kormidle kedy bol takze takato informacia je dnes absolutne houno platna (mimochodom, samozrejme to nevedeli opravit ; masina proste nechodila na 12 valcov, vynechavala, joooooj to bolo maturovania na par mesiacov). A to sa bavime o jednom konkretnom servise v slovenskej hlavnej dedine, neviem z ktorej si dediny.

Ja som bol prvy dvanastvalec v bratislavskej Impe dva roky dozadu, normalne to chalan v kravate priznal ze taku strojovnu na servis este neprijimal (zachvilu to bude dvadsat rokov co su tie motory na trhu)... Rozbite svetlo ked do mojho zaparkovaneho tragaca v garazi nudzovo pristala teta na korejskom korabe - so strojom samotnym nic nebolo.


Takze, cakas vela skusenosti s dvanastvalcami nielen tu na fore ? Chyba. Kardinalna chyba.

Cakas nahradne vozidlo v pripade problemov ? Iste, Mercedes v Bratislave dal fesakovi namiesto S430 jedno krasne biele B160 ze nech sa paci, chodte ku vam domov do Galanty. Joooooj to bolo kriku. Zase na druhu stranu, ked som minule bol nazerat do dielne Chryslera (na Zlatych pieskoch su s hviezdou vedla seba), videl som tam ten o zem pribity supersport SLS ci ako sa to vola i ked neviem kolko ma valcov (som si nieco pomyslel o statnych zakazkach, dotaciach a neplateni dépéháhá). Pan v kravate za pultom ale uprimne priznal ze tie sucasne dvojnasobne fukane osemvalce vydrzia pramalo v porovnani s tymi starsimi - ze do 150.000km idu prakticky vsetky na generalku strojovne, ci uz motora alebo prevodovky alebo prevazne obidvoch (aj majitelia dvojslimakoveho V8 od BMVV by vedeli rozpravat, veeeelmi dlhe a velmi drahe pribehy).


S cim ta este potesim ? Kupis novy stroj, zaruka je, modli sa aby si ju nemusel pouzit. Taketo auto sa nevybera podla skusenosti, ale podla sympatii k designu, interieru, exterieru, podla toho ako sa pritúli čajočka a hlavne aby zena doma nezistila. Zaruku si priplat najdlhsiu aka sa vobec da.
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Nechápem prečo Audi vypadáva? Čo sa týka S8 Plus mohol by byť práve najvhodnejší adept 3 ročné s 36 000 km je za menej ako 30% z pôvodnej ceny
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

3 ročné s 36 000 km je za menej ako 30% z pôvodnej ceny
Kua , rozmýšlajme teraz všetci asi prečo??? No deti? Moricko - no lebo je to najsamlepší a najspolahlivejší car v europe, a druhý najlepší v okrese. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 3 ročné s 36 000 km je za menej ako 30% z pôvodnej ceny

to by som rad videl.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

mp3turbo - poslal som to do ss
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Šak daj to aj sem, či to je utajený predaj?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dostal som - je to verejny inzerat na mobile.de, rocnik 2018, cenovka 59.990 a myslim ze sa nic nestane ked uverejnim toto

Privatanbieter
DE-89278 Nersingen
Tel.: +49 (0)172 7021411

neviem ci je to realne cislo, privananbieter v spojeni s najnizsou cenou vo mne nevyvolava dobry pocit. Samozrejme tam nevolam teraz o polnoci...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jedna lastovička leto nerobí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných