Kombi do 15000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Kombi do 15000 €

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

Zdravím,

v blízkej budúcnosti budem potrebovať nejaký asi dieselový kombík na jazdenie cca 2x do týždňa KE-BA + mesto. Jazdiť budem väčšinou sám, ale raz za čas musím počítať s tým, že budem potrebovať do auta napratať čo najviac veci/tovaru (preto kombík, určite pôjdu dolu aj zadné sedačky).
Podmienky: cenový strop 15 000€, ročník aspoň 2006 a vyššie, spoľahlivosť, nízka spotreba, pohodlnosť, veľkosť, rozumný servis, no a nech má nabehané čo najmenej. :-\

Vyberám s (zoradene abecedne):
Audi A4 Avant 1.9 TDi 85kw
BMW 3 Touring 318/320d
Ford Mondeo 1.8/2.0 TDCi
Mazda 6 Wagon 2.0 CDTi
Škoda Octavia Combi 1.9 TDi
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D
Volkswagen Passat Variant 1.9 TDi

Najviac sa mi páčia Audi a BMW, lenže s priestranosťou nie sú na tom najlepšie a Audin s normalnym motorom 1.9 je v ponuke málo.
U BMW sa trochu obávam zadokolky (zatiaľ som mal len predokolky) a ceny dielov.
Passat sa mi páči tiež, ale jedine s 1.9 (77kw), tie 2.0 fakt nie!
Mazda 6 bola veľmi ospevovaná, len neviem ako sú na tom nové ročníky 2008+ a ceny dielov. Prípadne, aká je spotreba?
Toyota sa mi nepáči, ale spoľahlivá je určite.
Ochcáviek je na mraky, ale čo už. A Mondeo ani neviem, má niekto skúsenosť?
Honda Accord Combi by do výberu mala určite patriť tiež, ale bol som sa na ňu pár krát pozrieť a s tou zadnou časťou som sa nezmieril. Škoda, ale auto sa mi musí aspoň trošku páčiť a toto teda nie.

Viem, že podobných tém tu je mnoho, ale už ich čítam cca 2 týždne a nie som vôbec múdrejši. Poprosím vás o rady, odporúčania, skúsenosti, kľudne aj linky na iné témy ohľadom vyššie uvedených vozidiel. Prípadne hoďte link na nejaké čo je v predaji, môže byť aj niečo iné.
Za všetky rozumné príspevky vopred ďakujem.
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

BMW 3 er/5er Reihe

ak sa bojíš prevádzkových nákladov, tak siahni po mondeu
na rozdiel od niektorých konkurentov v tomto segmente vyzerá dobre, dobre jazdí, atď atď...

p.s. tie obavy zo zadokolky hoď za hlavu.
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

No zatiaľ tu toho veľa nie je. Ako som tak čítal, tak toto je "antipassat" fórum, takže na ten sa pýtať nebudem. :d :D

lakinooo: Dajme tomu, že Mazda6. Ročníky 2005-2007 boli super (až na hrdzu, ktorá sa riešila). Ale ako sú na tom ročníky 2008+? Rovnaká spoľahlivosť?

Doplnková otázka: Ak by náhodou Audi A4 Avant r.v.2006-2008 (jedine 1.9 TDi 85kw). Aké sú ceny ND? (určite to už bolo tiež riešené, ale tak keď už tu mám túto tému :-\ )
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

Akú motorizáciu by ste odporúčali pri Mondeu?
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

nic v zlom ale chces velke kombi a napises BMW3 a Audi A4 .. to je trochu mimo .. Ja by som vyberal Mondeo, Avensis, Mazda 6 pripadne Oktafku 1,9TDI.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

Andrej: Veď preto píšem: "Najviac sa mi páčia Audi a BMW, lenže s priestranosťou nie sú na tom najlepšie..."
Uvedomujem si to. BMW som aj takmer zavrhol. Audi je v hre stále.

Stále však nemám zodpovedané otázky: Ak by náhodou Mondeo, tak akú motorizáciu?
Ako je na tom nová Mazda6 2008-2009?

...aj tak budem asi nakoniec vyberať podľa stavu. Ktoré z týchto aut najdem v najlepšom stave to zoberiem....
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

peet100: Píšeš, že cenovo dostupné náhradné diely. Nakoľko cenovo dostupné? Napr. rovnaké ceny ako WV - Škoda, lacnejšie ako Mazda či Audi, BMW? A je aj dosť ford servisov? Aby som nemusel stále ísť ku autorizovanému predajcovi.
Ako je na tom ten ich 103kw 2.0 TDCi? Dočítal som sa len to že je z produkcie PSA a Ford.
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

Nakoniec to vyzerá na to Mondeo. Ale nájsť normálne, v dobrom stave, čo nie je podozrivé, bude, ako som sa za posledný týždeň presvedčil, ozaj fuška.
A to nehľadám starú kraksňu, ale max 3roky jazdené auto. Všetko dovozy z operatívneho leasingu. Nemám voči tomu nejakú dôveru. Kamoš pracuje vo firme, kde maju Octavie na operatívny leasing a viem, ako sa k tým autam správajú, keď vedia, že za 2 roky dostanú nové. ...
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

Nájsť normálne Mondeo je fakt problém. Plno dovezených "vybehancov".
Pozerám sa aj inám...

Vie mi niekto poradiť dobrý škodovácky servis v KE čo by vedel preveriť Octaviu? Mám pár známych čo riešia VWgroup, ale myslím, že ani jeden nemá diagnostiku.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Deathrabbit napísal:.... kde maju Octavie na operatívny leasing a viem, ako sa k tým autam správajú, keď vedia, že za 2 roky dostanú nové. ...
JA Ti to poviem takto. Kupujem od istého času len staré autá. Jednak preto, že niekedy v polovici 90" rokov sa prestali vyrábať autá, ktoré by ma zaujímali a jednak preto, že nové fasujem v práci každé 3r. A jazdím skutočne veľmi, veľmi veľa. Mal som služobné Alfy, Fiaty, a teraz Oktáviu. Nič z toho som nešetril a dostali zabrať koľko sa do toho zmestilo + s tým jazdím na chalupu, kde sa okrem offroadu a mojich služobákov nič nedostane. Napr. teraz je kríza a tak mám Oktávku už 3,5roka. Má najazdených 305 000km. Pred tým som za 3r. stihol priemerne 250-280 000km. Bolo úplne jedno, či to bola Alfa alebo Fiat alebo teraz Škoda, všetky jazdili bez porúch aj dlho potom, čo to kúpil niekto z firmy. Na základe týchto skúseností viem, že autá vydržia podstane viac ako sa pospolitý ľud domnieva. 15 000 je na túto dobu skvelá cenovka a na výber je toho ozaj veľa. Pred 4r. by si za to kúpil to, čo sa dnes predáva za 4000,-. Osobne by som doporučil kúpiť niečo za 10 a zbytok buď prejazdiť, alebo nechať ako zálohu na servis. Pretože nebuďme naivný, tak ako potrebuje servis auto za 15, tak ho potrebuje aj za kus 10. Pri dnešných cenách to po roku predáš za to isté a kúpiš iné. Ideálna doba na nakupovanie a časté obmieňanie áut.
Deathrabbit
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.08.2009 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deathrabbit »

Takže voľba nakoniec padla na Mazdu 6 Wagon 2.0 MZR-CD, r.v. 2009. Rozhodla ponuka, lebo toto vozidlo splnilo všetky podmienky kúpy: 1.majiteľ, súkromná osoba (žiaden autobazár), najazdené reálnych 57 000, všetko overené servisom a naviac je vozidlo ešte v záruke do apríla 2012.
S autom som zatiaľ veľmi spokojný.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Gratulujem. Vela stastnych km!
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

diesel kombi 4x4 do 20000 €

Príspevok od používateľa denial »

Dobry den,

nedavno som spomenul pod jednym videom, ze potencionalne hladam naftove kombi stvorkolku automat so zrychlenim na stovku za pat sekund, cena do 20 000 eur.

Nejaky diskutujuci mi odpovedal:


Len tak z prsta si vytiahnem znacky ako napr. Lexus, Jaguar, Volvo, Land rover a keby porovnavame nieco ako A3/A4, 3rad, C class tak mazda, hyundai, kia? lacnejšie a spracovním v tejto dobe na rovnakej ak nie lepšej urovni ako nemci.


Neviete prosim, ake lexusy, jaguary, volva, mazdy a kie mal na mysli, ktore by zodpovedali mojim parametrom ?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Kombi do 15000 €

Príspevok od používateľa fzubaty »

Preco sa neopytas jeho?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kombi do 15000 €

Príspevok od používateľa martincichy »

Volvo V70, radovy 5 valcovy benzin (LPG) alebo diesel na dialnicu super. Kresla na sedenia super. Vyhni sa 4x4.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 77 neregistrovaných